Skocz do zawartości

[suport] Odkręcająca się narkętka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze.

To mój pierwszy post i pierwsza wizyta na forum, proszę o wyrozumiałość :)

 

Nęka mnie od dłuższego czasu problem z wkładem suportowym typu BSA (Accent BB-50)

Po jakimś czasie, tak na oko ~200 km zaczyna mi latać cała korba. Po ściągnięciu okazuje się, że poluzowana jest nakrętka trzymająca wkład (ta dokręcana w lewo).

Myślałem, żeby ją wziąć na tzw. niebieski klej, ten do gwintów. Ale jak sobie przypominam walkę, którą prowadziłem z wykręceniem starego suportu, który się elegancko zapiekł, jestem ostrożny co do takiego rozwiązania.
Zastanawia mnie, czemu samodokręcający się mechanizm jednak się luzuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gwint na suporcie i mufie jest OK, to nie powinno się luzować. Jeżeli dokręcasz za słabo, to będzie to od razu wyczuwalne jako luz.

 

W ostateczności można użyć kleju, najsłabszego do zabezpieczania gwintu, i zrobić dosłownie 2-3 kropki, powinno starczyć, oczywiście normalnie posmaruj całość też smarem. Ludzie leją ten klej na potęgę a potem się dziwią że odkręcić się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, BSA nie może dokręcać się sam. :icon_confused:

Dokręcone jest mocno, mocniej niż by wypadało, już za którymś dokręcaniem przestałem się certolić.

Pomysł z taśmą teflonową podoba mi się szczególnie, bo popsucie przeze mnie gwintu w ramie jest wysoce możliwe, a taka taśma na pewno nieźle się rozepchnie.

Dzięki za odpowiedzi i za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...