Skocz do zawartości

[hamulce] Deore BR-M615 nierówna praca tłoczków czy złe ustawienie zacisku?


RainbowHunterPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mianowicie zmieniłem kilka dni temu tylny hamulec na Deore Br-m615 i występuje jeden problem zacisk podczas naciskania klamki hamulca lekko wygina tarcze hamulcową i wyraźnie widać że jeden z tłoczków pracuje zauważalnie mniej od drugiego co zrobić?

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez RainbowHunterPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli hamulec jest nowy - oddać do sklepu lub żądać naprawy/wymiany na wolny od owej wady. Jak kupiłeś używany, no to musisz przeprowadzić serwis zacisku i to nie wiadomo że na 100% się uda.

 

W tym celu należy wypompować klamką oba tłoki możliwie najwięcej jak to możliwe. rozkręć zacisk na 2 części, wyjąć tłoki. Tłoki ładnie wyczyścić, mają być gładkie i błyszczące, a uszczelki nasmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce są nowe kupowane w bikestacji po zresetowaniu tłoczków jest wyraźna poprawa w działaniu ale dalej nie jest ideał :/ czy krzywa tarcza może mieć wpływ na to że nie da się idealnie ustawić zacisku?

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest że jak masz manetki z mocowaniem do hamulca(i-spec) to musisz kupić nowe manetki lub inne hamulce Shi(t)mano, ja kupiłem własnie XT M785, za parę dni będę miał i mam nadzieje że się przestane już wku...

XT własnie model M785 nie dość że ma w miarę już dobre opinie, to można je teraz dostać za 500zł, za 600zł do złapania na metalicznych klockach z radiatorami, M615 kosztujące 400zł przy cenie M785 to jest śmiech na sali.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w moim wypadku najtańsze hydrauliki pracowały lepiej niż te deore...

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

84574026894e2d7756bac278c05363fd.jpg

tak wyglądają tłoczki po kilku krotnym wciśnięciu klamki bez klocków odsyłać na gwarancje?

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Gdy przytrzymam jeden tłoczek to wtedy ten wadliwy wysuwa się bez problemu

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez RainbowHunterPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć im je po prostu, masz zgodnie z ustawa 2 tyg, tylko nie wiem jak się ma to z np skróceniem przewodów itp, bo z tym może być problem.

 

Szkoda zdrowia, nerwów i czasu na te hamulce, miałem wcześniej 395 w poprzednim rowerze i też mam wrażenie że M615 są sporo bardziej problematyczne, może klamka lepsza i tyle, siła hamowania bardzo porównywalna.

Jak na 4 zaciski M615 w 2 różnych rowerach każdy ciała ujowo, to mam wrażenie że jednak one tak mają, tylko po prostu jeden działa mniej ujowo, drugi bardziej + jest naprawdę sporo opinii negatywnych na ich temat.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to widzę będzie najlepsza opcja. Mam teraz m446 i średnio jestem z nich zadowolony.. A w dodatku wczoraj coś się przedni skopal i jeden tloczek nie wraca.. Mam nadzieję, że to kwestia odpowietrzenia bo heble maja raptem 1600km.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem kup sobie z innych firm ze średniej półki to na pewno nie będziesz miał takich problemów. Wystarczy raz napisać, że coś jest złe a nie wyskakiwać z takimi tekstami bo to zalatuje dziecinadą. Część tutaj zwyczajnie nie zasługuje na to by mieć hydraulikę. Powinniście dalej siedzieć w epoce V-ek. A co do bólu dupska to trzeba było nie być "żydem" i szarpnąć się na SLX. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady, ale nawet jak kupie hamulec za 100zł hydrauliczny, to mam prawo oczekiwać że będzie on sprawny! 2 kupione hamulce i oba spie~ od nowości? To jest totalny brak szacunku do klienta i 0 kontroli jakości.

Mam się ku~ zabić bo nie było mnie stać na XT/XTR? NO LITOŚCI!!!!

 

Jaki ma tutaj sens bronienie Shimano i pisanie "trzeba było nie być "żydem" i szarpnąć się na SLX. "? - To dopiero jest dziecinada.

 

A z Reklamowaniem to wszyscy wiemy jak jest, mając hample na rowerze jesteśmy bez roweru 2-3 tyg, mając kupione hample osobno, gdy jeszcze mamy stare to jeszcze ujdzie.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...