Skocz do zawartości

[hamulce] Deore BR-M615 nierówna praca tłoczków czy złe ustawienie zacisku?


RainbowHunterPL

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja gdzieś @phoe bronię Shimano?? Od sporego już czasu wyrażnie chodzą złe opinie o pewnych grupach tej marki więc trzeba być wybitnie nie rozsądnym człowiekiem by nadal to kupować a potem jojczyć jaki to syf. Ja mogę zrozumieć kogoś kto kupił taki set w nowym rowerze bo inaczej to już frajerstwo. Można się obrazić ale taka jest prawda. A brak szacunku i kontrola jakości to obecnie zmora większości firm. Czemu Japończycy mieli by się tutaj wyróżniać?? Czy naprawdę masz mnie za debila, który nie wie co jest czasem grane z innymi produktami z niskiej i średniej półki od Srama, Formuli, Tektro, Magury?? Deore to klasa średnia montowana w tanich rowerach lub "zapchaj dziura" tam gdzie wypadało zaoszczędzić. 

Edytowane przez beskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower za 10k zł to tani?

No i sorry nie każdy czyta fora przez pół dnia żeby przeczytać że coś jest bee, jednak od Deore jakiegoś poziomu powinniśmy w ciemno oczekiwać... a tłoki w 395 już pracują równo, miałem 2 lata, jeździłem nawet zima i są lepsze od M615, na plus w M615 tylko klamka, a tak to ten sam hamulec, z tą różnica że w 395 tłoki pracują równo i rower za 3k zł kupiony, a nie za 6-10k zł z pół działającymi M615.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie czy ktoś czyta fora czy czerpie wiedzę z innych żródeł. To jego problem a nie mój. Żyjemy w czasach pełnej informacji, wszystko gdzieś "fruwa w powietrzu" tylko trzeba chcieć te informacje wyłapać. 

 

 @phoe ja powinienem oczekiwać kontroli jakości i jej samej od takiego potentata jak Rockshox a ostatnie lata to śmiech pod tym względem. W gratach za grubą kasę, nie łatwych do kupienia i zastąpienia jak coś tak prostego, pospolitego, taniego jak zacisk. Każdej firmie zdarzy się danie dupy i być może jest to ten właśnie okres dla Shimano. Dlatego wk...ją mnie ludzie co w wyrażny sposób poprzez sformułowanie "sh*t....o" dają upust emocjom. Co zabawne i to też pisałem Shimano obrywa bo spada z "wysokiego konia" jako wzorzec do niedawana hydrauliki bezawaryjnej. Tyle na temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzacie z tym "sh*tmano".

Ale zgodzę się z tym ze kupując takie hamulce powinny być w 100% sprawne.

Ich produkcja idzie pewnie w setkach tysięcy, a kontrola jakości przez małe chińskie raczki jak widać spada lub nigdy nie wzrosła. Nie ma się co dziwić.

 

Kolega ( 100% amator) ma model chyba M443 (jakoś tak, jeden z najtańszych), na klockach żywicznych, ale sprawny. Jego moc powala, bez problemu blokuje przednie koło na tarczy 160mm. Ja wazę ponad 90kg i byłem zaskoczony jak dobrze hamuje.

Ze swojego doświadczenia wiem ze nawet rowery powyżej 10k nie do końca są ok. (poprawnie złożone).

 

Zacisk na foto wyżej ewidentnie jest złe skręcony, jest krzywy, nie symetryczny, tłoczki nie poruszają się w jednej osi.

Wg. mnie potrzebny jest porządny serwis i będzie ok (pod warunkiem ze nie ma wady fabrycznej).

 

Jeżeli tłoczki nie wysuwają się jednakowo to znaczy ze jeden ma większy opor niż drugi, dzieje się tak wtedy kiedy ten "jeden" jest brudny ma tarcie na oringu uszczelniającym lub jest po prostu zapowietrzony.

Rozbierz go, wyczyść, nasmaruj tłoczek nawet płynem z zacisku po zewnętrznej stronie tłoczka (ta która się chowa i wysuwa - nie stykająca się z klockiem) i zobaczysz wielka poprawę.

Po takim zabiegu tłoczki po puszczeniu klamki chowają się głębiej, co przy dużych tarczach pomaga zniwelować okresowe ocieranie tarczy o klocek przy wiotkich konstrukcjach.

Sam tak zrobiłem i przy tarczy 203mm ustało ocieranie.

 

 

Edytowane przez Spascmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i da się zrobić żeby pracowały równo

 

Nie może tylko się da i zajmuje to jakieś dziesięć minut. Może się to nie udać jak tłoczek sterczy już pod kątem ale zazwyczaj wystarczy trochę cierpliwości, browar, perswazja siłowa i zacisk działa wzorcowo :P

@@siimon, jakiś biznes chcesz rozkręcać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 615-tki. Ostatnio patrzyłem jak pracują tłoczki bez klocków i tarczy - ewidentnie w oby dwu zaciskach jeden tłoczek wysuwał się bardziej. Przejeździłem już na nich ponad 600 km i jestem z nich bardzo zadowolony - w czasie jazdy nie jest to w ogóle wyczuwalne, po założeniu tarczy nie zauważyłem żadnych problemów :) Siła i modulacja na żywicznych klockach i najsłabszych tarczach Shimano jest znakomita. Poważnie, nigdy mi nie brakowało mocy. 

Edytowane przez Piotrek383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...