Skocz do zawartości

[korba] głośno przeskakujący łańcuch


Keke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem dotyczy korby w szosie, otóż przy mocniejszym naciśnięciu na pedała, łańcuch przeskakuje bardzo bardzo głośno, uniemożliwia to jazde, dzieje sie to praktycznie na wszystkich przerzutkach, z różnym natężeniem ale to zapewne wynika z momentu siły.

 

Problem zaczął pojawiać się 2 jazdy temu, ale uznałem żę to wina starego łańcucha dosyć wyciągniętego (130 mm, 10 oczek), dzisiaj wymieniłem na nowy, niestety komatybilny z 6&7 rzędami, ja mam 8, ale czytałem że 6/7/8 to jeden pies.

 

Łańcuch przeskakuje na 100% na przedniej korbie sprawdziłem to (sznureczek na korbie i na łańcuchu, po przeskoczniu zmienia położenie) w razie czego czyściłem pieski w kasecie itp. nie pomogło. 

 

Najprościej wymienić byłoby korbe, ale zębatki nie są jeszcze zajechane, poza tym łańcuch przeskakuje nawet na blacie którego praktycznie nie używam.

 

Podejrzewam że może to być coś z łańcuchem, pierwotnie był na bolec, ja założyłem spinke i skróciłem go tak że jest 2 oczka krótszy od starego, ale to nie powinno miec moim zdaniem wpływu, bo dzieje sie to prawie na wszystkich tarczach, niezależnie od naciagnięcia łańcucha.

 

 

 

No dobra, środek jest troche zjechany, ale największa prawie nie, a najmniejsza to juz w ogóle nówka, bo na niej nie jeżdżę, a dzieje sie to samo na każdej.

 

 

post-160166-0-47757800-1472324470_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...