Skocz do zawartości

[rower] Jaki rower enduro do 7500zł?


aufentroip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje dobrego, wytrzymałego i w miarę taniego roweru do enduro trochę freeridu. Rower miałby być na pełnym zawieszeniu gdyż uważam ze w tej cenie można dostać juz przyzwoite. Rower powinien być nowy nie używany. Mam 174 wzrostu i mam 17 lat

Jak na razie znalazłem w tej cenie

Kross Moon z2 2015 rozmiar musiał by być M, czy jak podrosne do ok 177 to nie będzie dla mnie za mały?

Dartmoor Wish Enduro 2015

Kellys swag 30 2016

Kellys swag 50 2015

Fajny byłby tez giant reign ale jest za drogi z tego co widzę

Za pomoc z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to faktycznie ma byś coś z freeride (chociaż nie ma uniwersalnych rowerów) to rozważył bym Wisha między innymi ze względu na prostotę konstrukcji co we freeride jest atutem (duże obciążenia, częsty serwis, itd...). Skomplikowane systemy zawieszenia tak jak w moonie nie do końca tu się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem na allegro i olx wysyp Reignów - nowych i używanych w zakładanym przez Ciebie budżecie.

Na przykład z Twojej okolicy --> http://olx.pl/oferta/2016-giant-reign-2-27-5-m-dh-uzywany-2-tyg-CID767-IDgbquh.html#ee64edffb9

Albo nowy tylko, że z drugiego końca Polski --> http://olx.pl/oferta/giant-reign-2016-rozmiar-m-am-enduro-nowy-CID767-IDgLxGJ.html#ee64edffb9 (trochę ponad, albo można się przecież targować :) )

Obydwa M'ki, więc powinny być dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem co do canyona ale Nerve chyba słabo się ma do moona czy właśnie Reigna ewentualnie Strive ale to już wyższa półka cenowo a osprzętowo nie odbiegająca chyba od Moona. Co do Gianta rzeczywiście ten z 1 linku to trochę na skatowanego wygląda może przez to że jest brudny  :wallbash: ten drugi już chyba sensowniejszy ale cena... Czy na Moonie można też pojeździć DH, bikeparki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy styrany... Jak dla mnie wygląda jakby koleś nim jeździł i go nie umył. Fakt - widać przytarcie na amortyzatorze, ale to może się zdarzyć na jednym wypadzie. Miałem tak samo... kilkanaście wypadów, a podczas jednego wybrałem trudniejszy szlak i przetarłem po kamieniu. Albo nowa manetka od sztycy - pierwszy wypad po założeniu i się tak wypieprzyłem, że kamień otarł obejmę od tej manetki.

 

Trzeba zwrócić uwagę na ramę - czy nie ma obić i odprysków. Lagi amortyzatora i tłok dampera czy nie mają przetarć/odprysków. Spytać się czy robił przegląd amorków po zakupie, bo teraz wypuszczają suche i przydałby się zrobić przegląd zerowy z wymianą oleju. Sprawdzić czy wszystkie regulacje działają.

 

Papiery zakupu z tego co napisał posiada - więc legalne pochodzenie. Masz go pod nosem, więc można rzucić okiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...