Skocz do zawartości

[suport] Chin Haur


Jurekz1978

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam obecnie w rowerze suport Chin Haur o takim oznaczeniu:

 

CH51R

70x122L

BC1.37x24T

 

Kto rozgryzie mi wymiary tak, żebym mógł kupić zamiennik. Nie znam się zbyt dobrze ale długość mufy powinna być 68 albo 73 a w tym jak jest? czy to 70mm? 122 to długość osi? Bo widząc w sklepach inne suporty to znalazłem 122,5 i nie wiem czy to ma znaczenie. W ogóle jeśli chodzi o długość mufy to na pewno jest taki wymiar 70? i jeszcze jaki to ma gwint bo może być włoski lub angielski.

 

A może któś mi poleci jakiś zamiennik innej jakiejś dobrej firmy.

post-177663-0-85456900-1472151788_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, specjaliści teoretycy... Macie na zdjęciu prawą miskę z wyraźnie widocznym lewym gwintem. Jeśli to miska od tego konkretnego suportu, oczywiście ;) .

To może mi napiszesz jaki suport miałbym kupić. Bo ja od razu się przyznaję, że akurat się nie znam na tym. Liznąłem teori tyle, żeby wybrać a jak przyszło co do czego to z symboli na starym suporcie nie umiem nic wyczytać bo te 70x120 to niby mufa miałaby mieć 70mm, ale zaraz pod spodem na suporcie jest oznaczenie gwintu angielskiego. Kolega wyżej podał mi propozycje suportu z alegro ale o rozmiarze 68 więc nie jestem już tego pewny. Mój suport jest tak oryginalny od roweru i nakrętki nie są podmieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tą mufą to chyba jakaś nietypowa. Zawsze muszę nabyć coś co jest nietypowe. Właśnie w tych tabelkach o mufach, gwintach to jest, że jak mufa 70 to gwint włoski a jak 58 i 73 to angielski. A u mnie wychodzi, że mufa niby pod włoski a gwint angielski powinien być. Zakupię sobie suwmiarkę i sam pomierzę. Napisałem do producenta roweru i sumie sprawę załatwił elegancko dla mnie. Przyśle mi nowy suport za free. Po ponad dwóch latach od zakupu roweru. Ale jak już liznąłem temat to muszę się nauczyć jak dobierać sobie części choćby z tego względu, że co możliwe chcę sobie naprawiać sam nawet jak coś zepsuję itp. Mieszkam od serwisu rowerowego z 15 km i nigdy mi nie po drodze. Człowiek kiedyś w dzieciństwie miał skladaka Jubilat to tam młotek, dobił dokręcił i jakoś jeżdził. Teraz nie tak prosto już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznać się, kto zajrzał na stronę producenta? Ale nie rowerów. Suportu. Wszystko wyjaśnia się tu: http://www.chinhaur.com.tw/zoom.php?img=CH-51_CH-52_CH-55%20TABLE%20LIST.jpg

Suport z gwintem angielskim, szerokość mufy 70mm. Dziwactwo, ale cóż poradzić. Myślę, że na przyszłość bez problemu można by to sparować z suportem pod mufę 73mm + ewentualnie dodanie podkładki z suportu HT2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jako amator, co zabiera się za pierwsze naprawy po jakiś 25 latach od czasów jubilata i wigry 3 to chociaż się połapałem, że coś tu nie gra z moim suportem jeśli chodzi o najpopularniejsze standardy rozmiarów. To tak w skrócie powinienem kupić suport o długości osi 122. rozmiarze mufy 70mm i z gwintem angielskim.

A możesz mi powiedzieć czy jak długość osi będzie 122,5 to robi to jakąś różnicę? No i czy dobrze myślę o tych wymiarach już tak podsumowując?


Przyznać się, kto zajrzał na stronę producenta? Ale nie rowerów. Suportu. Wszystko wyjaśnia się tu: http://www.chinhaur.com.tw/zoom.php?img=CH-51_CH-52_CH-55%20TABLE%20LIST.jpg

Suport z gwintem angielskim, szerokość mufy 70mm. Dziwactwo, ale cóż poradzić. Myślę, że na przyszłość bez problemu można by to sparować z suportem pod mufę 73mm + ewentualnie dodanie podkładki z suportu HT2.

ja zajrzałem wczoraj, ale jako że tam chyba dla trzech modeli suportu są podane dane to i tak nie miałem pewność i myślałem że przy typie jak było dopisane bc36 to będzie włoski gwint

 

Na razie za takie przeróbki się nie biorę bo nie wiem co i jak. I tak jeszcze muszę dobrać do tego korby i zębatkę bo moja jakby jajo było w jednej pozycji łąńcuch luźny w drgiej robi się napięty tak, że ciężko jest wyregulować napięcie łańcucha.Może korba jakoś krzywo nabita trochę na kwadrat czy coś. Na razie nie mam jpojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie by najlepiej znaleźć taki suport. Może ktoś zna jakiś sklep w necie co ma coś takiego. Niby ma mi podesłać za darmo producent roweru ale nie będzie mi wysyłał przecież za każdym razem jak będę wymieniał co kilka lat. ?To do póki nie znajdę suportu to nie zmieniam też korb i chyba będę jeździł tak aż zajeżdżę całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...