Skocz do zawartości
  • 0

Ruszające się ramie pedała


Gość Tomek2000

Pytanie

Gość Tomek2000

Witam!

Mam problem z moim rowerem. Rusza mi się lewe ramie korby i to dosyć mocno (na boki, oraz do przodu i do tyłu). Jest to dosyć irytujące. Wystarczy kupić samo ramię korby, czy muszę od razu inwestować w suport? Ramię pedała jest chyba zrobione z plastiku i pewnie dlatego tak szybko się wyrobiło. Praktycznie od nowości były z nim problemy (ramię samo się odkręcało), teraz nawet jak mocno dokręcę śrubę to i tak się rusza. 

Jeżeli trzeba mogę wstawić zdjęcia. 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek_2000

Rower to COYOTE Univers. Przednia korba ma napis X-Tech i to tyle. Nie znam modelu suportu i nie wiem jaki trzeba dobrać zamiennik. Zależy mi na niskim koszcie naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje:

1. Mierzysz długość lewego ramienia i kupujesz jakiekolwiek o takiej samej. Ważne, by otwór mocujący był umiejscowiony pod takim samym kątem jak w dotychczasowym ramieniu. Dodatkowo zdejmujesz suport i kupujesz kolejny o takich samych wymiarach. 

2. Kupujesz nowy zestaw korba - suport i wtedy dobierasz (dobieramy) suport do nowej korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek_2000

Prawe ramie się nie rusza. Jakby komuś chciało się określić stan zużycia obu tych części, to mam kilka zdjęć:IMG_20160824_145505_zpsn2hgmdpm.jpgIMG_20160824_145556_zpso0jc5hds.jpgIMG_20160824_145714_zpsthao0xo5.jpg

Dodam tyle, że chciałem spróbować przełożyć ramię z innego roweru "na próbę", ale nie daje się ono ściągnąć w porównaniu do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek_2000

Gwint raczej jest ok. A w sprawie podkladki to juz taka mam (kontrującą), bo pedało kiedyś mi się odkręciło i miałem nieciekawą przygodę. Chyba że podkładka miała by być miedzy ramą a ramieniem korby (w sensie od wewnątrz)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...