Skocz do zawartości

[do 7000-8000zł] Rower AM/Trail full suspension...


m0d

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt ze soila 2.0 po rabacie mozna miec za 7,3k zl wiec cena ciekawa

 

I za tyle warto. Ale nie za 10 tysięcy... Tak jak pisałem wcześniej - bez rabatu Kross nie jest obecnie żadną konkurencją cenową dla zagranicznych sprawdzonych konstrukcji. Ceny wymyślili chyba po pijaku, albo w nadziei że ileś tam sztuk sprzedadzą frajerom nie potrafiącym zapytać o zniżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gocu, tu od początku była mowa o podobnej cenie :) Chyba, że chciałeś sobie ponajeżdżać na Krossa :)

I tak niedałbym 10 tysi, i tu masz rację, ale mimo wszystko konkurencja nie lepsza jak się trochę tego przejrzy.

 

Za Commencala dziękuję. Chciałbym coś jak najbardziej kompletnego, a nie wymieniać na starcie wideł w rowerze o wyposażeniu takim jak Trance 3 czy Soil 1.0 (brak mykmyka!) a kosztującym jak Trance 2 czy Soil 2.0 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić w sumie dowolny rower i wszystko wymienić. Nie o to mi chodzi ;)

Z tego co widzę im bliżej będzie docelowej konfiguracji tym lepiej, bo tych samych części w życiu nie dostanę osobno w lepszych cenach. Sama sztyca regulowana to najmarniej kilkaset złotych, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jak zaczniesz więcej jeździć sporo rzeczy wymienisz pewnie. ;)

 

Rower gotowy full za 7000-8000zł to nie jest jakieś wielkie łał, dla wielu osób wystarczy fabryczny set każdego takiego roweru, ale dla pozostałych co więcej będą jeździły i faktyczne ten rower wykorzystywały już nie, na samym takim przykładzie Trance 2, klocki musisz wymienić na metaliki na starcie jak w prawie każdym rowerze tej klasy, dodatkowo tarcze które masz w Trance 2 nie nadają się kompletnie w góry, wykrzywisz obie po 1-szym mocniejszym hamowaniu, ale jak roweru w góry nigdy nie weźmiesz to nawet tych 2 małych oszczędności nie zauważysz. tylne koło jest bez sztywnej osi też się da z tym jeździć, ale jest to jednak spora wada.

 

Mykmyka Giant'a kupisz nowego z demontażu za 500zł.

Trance 2 może jest i sensowną propozycja, ale to nie jest tak, że go kupisz i będzie idealnie, bo taki Commencal wyjdzie lepiej jak wymienisz wideł + kupisz mykmyka, a cenowo też tragedii nie będzie.

Poczytaj sobie jakie opinie ma Auron RC2, to jest widelec 2 półki wyżej jak Fox 32, lepiej pracuje i jest sporo sztywniejszy, do tego prostszy i tańszy w serwisie, części zamienne od ręku u Activi dostaniesz, ceny części też nie są z kosmosu jak u Fox'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chwila część z Was wyskakuje z jakimiś dziwnymi pomysłami a gość tylko punktuje. Dość zabawne to jest tym bardziej, że doskonale wie czego chce. I ciągle ten zakichany Trance na tapecie jak jest jeszcze Soil. Co trzeba w nim wymienić jak się zacznie więcej jeżdzić po górach?? Co w nim jest złego?? Chętnie się dowiem i przy okazji pośmieję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soil to ścieżkowiec i wszystko co w nim jest zamontowane jest z myślą o lżejszej jeżdzie po singlach. Sądzę, że gdyby autor tematu chciał cokolwiek solidniejszego w zastosowaniu to dołożył by do Moona gdzie jest Pike bo to tylko 1K katalogowo. Jednak za mało jak napisał będzie w docelowym terenie dla enduro więc jest mu to nie potrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak piszesz. Wg mnie Moon by się marnował na nizinach, a nie mam możliwości częstszych wypadów w góry. Ostatnio wychodzi mi z 5-6 razy do roku, z czego ze 2 razy tak na 4-5 dni. Poza tym nie oszukuję się, że jeżdżę jakoś szczególnie hardkorowo. Za stary koń ze mnie żeby podniecać się na widok zjazdówki czy enduraka i pajacować z zakupem sprzętu, którego nie wykorzystam ;) Choć fakt, widelec w Moonie zacny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Soila, a w przyszłym roku ma być Soil EX z przednim amorem 150 mm, rama pewnie będzie ta sama więc zawsze możesz tam załadować coś o większym skoku z lagami o większej średnicy.

 

Soil góry ogarnie z nawiązką, ja sam śmigam na HT XC i ogarniam 99% szlaków, więc na Soilu ogarniesz prawie wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw ile hejterów Krossa jeździło na Moonach, Soilach czy Trancach ??? Dlaczego nikt się nie dowali do Treka Fuel EX na Deore/SLX ważącego 14,5 kg? Chłop się pyta konkretnie i ma jasno określony budżet.

 

Stara kolekcja to też nie problem - można fajną cenę dostać, bo sklepy wyprzedają się robiąc miejsce nowym rowerom. Inną opcją wartą wzięcia pod uwagę jest zakup używanego roweru.

 

Jak nic nie kupisz, to na wiosnę pewnie będę sprzedawał swojego GT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co też wszystkie górki na HT XC. Ale zamarzyło się coś o bardziej „zjazdowej” geometrii ;)

Początkowo miał być sztywniak AM z mykmykiem i 120-130mm skoku jako jeden uniwersalny sprzęt i sprzedaż pozostałych rowerów. Tylko po wizycie na Rychlebach wyszło, że w sumie chciałbym spróbować fulla i cenowo też już nie tak daleko, oczywiście w ramach rizsądku. Obecnego sztywniaka mam do czego wykorzystać, a poza tym sporo stracę przy odsprzedaży, chyba że na części podzielić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bliski mi wątek, tez stoję przed podobnym dylematem...i do FS się jeszcze nie przekonałem.

nie wiem ile i jak jeździsz (preferencje, pozycja na rowerze), ale jeśli lubisz podjazdy, techniczną jadzę i i nie chcesz, żeby z górki było za łatwo

to bierz coś takiego (geometria)

http://www.kross.pl/pl/2016/trail/dust-1-0  (bez przesadnej inwestycji, trwały sprzęt - dla mnie 3x9 to zaleta!)

jeśli dużo jeździsz i zużywasz sprzęt, to zmieniaj na coś podobnego co 1/2/3 lata

 

Rychleby i inne Świeradowy na HT objeździłem...ale ja nie jestem normalny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jastu, dziękuję nie skorzystam. Jakbyś przeczytał jeden z moich wcześniejszych postów to byś wiedział dlaczego ;)

Poza tym moim zdaniem to kiepskie podejście, a 3x9 to obecnie żadna zaleta a wręcz kpina w rowerze AM. Mowa nie o ilości rzędów z tyłu, a o 3 tarczach z przodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbił, nie wbił

Przeczytałem wątek i nie byłem pewien, czy pisać posta czy nie - odpowiedzi na pytanie nie udzieliłem, ale chciałem pokazać inny punkt widzenia

Jeżdżę sporo, nie pieszczę się z rowerem i sam go naprawiam...może dlatego wolę 3x9, a najlepiej 3x8 ;)

Ale autor ma już sztywniaka i wszystko przemyślane - teraz już szuka konkretów na swoją kieszeń

Ja bym dwóch rowerów MTB w domu nie trzymał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stoje przed takim dylematem  :icon_confused:

 

Do 7k (z rabatem nawet poniżej 6k) jest dostępny http://cube.pl/rowery_2016/fullsuspension/stereo/cube-stereo-120-hpa-pro-grey-n-flashred-2016/  Pierwsze wrażenie jest dość pozytyne, siedzi się "w rowerze" jak przystało na 29". Razi tylko Recon i słaby osprzęt. 

 

Z rodzynków allegro wykopałem dwa interesujące Wheelery (egzotyka). Niestety brak jazdy próbnej i brak recencji w internetach nie ułatwia oceny (z polskich jest jedynie recencja Raptora 20 z 2012 w BB. Nawiązują do świetnego wybierania jak i zapadania się zawiechy przy lekkomyślnej jeździe). Rzekomo oba są mega pluszowe i zwinne, ale dość liniowe i mocno przysiadające przy deptaniu w pedały. Osprzęt jest miodny, może boleć jedynie 26" (może wrzucenie 26+ rozwiązało by sprawe?), brak boosta i ogolnie "świeżych" standardów. geometria wygląda raczej okej.

http://allegro.pl/rower-wheeler-raptor-28-xt-fox-hydraulika-18-i6445892572.html  180/180, Talas jeszcze z otwartą kąpielą, pełne XT.

 oraz

http://allegro.pl/rower-wheeler-hornet-36-xt-rock-shox-i6424955999.html 160/160, Lyrik + Monarch, mieszanka Deore.

 

Dalej ciągną się SWAGI i Merajdy, ale jakoś tak nie kuszą niczym specjalnym  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że ktoś coś jeszcze ma do dodania ;)

 

_ptys_, na twoim miejscu bym się zastanowił czego tak naprawdę oczekujesz, tudzież do czego to ma służyć. To 3 zupełnie inne, różne rowery, do różnych zadań, które łączy tylko bycie fullem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kross. Przede wszystkim nasz polski - rodzimy projekt. Nie wiem czy w soilu też, choć to bliźniacza rama z moonem, ale w projektowaniu moona brali udział internauci ... z naszych polskich for. Nie jest to rama z chińskiego katalogu, ma ficzery których inni nie maja i chociażby to przeważa o krossie a nie waga która idzie zbić spokojnie do 11kg.

 

Sam zawias jest przemyślany a najnowsze wypusty sa pozbawione choroby wieku dziecięcego. Ja sam bardzo mocno rozważałem zakup moona, jednak natrafiła mi się okazja więc kupiłem coś inszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...