Skocz do zawartości

[Hydrauliczne hamumce tarczowe] Zakup Hamulców Magura MT2


pantrial

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem MT2 z pierwszej serii działały świetnie , modulacja rewelacyjna , ale tak było do pierwszego odpowietrzania - nie szło tego poprawnie odpowietrzyć mimo wielokrotnych prób . Jeśli tak jak pisze @@Puklus te obecne zostały poprawione w tej kwestii to warto , jeśli myślisz o tych pierwszych to odpuść - szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pierwsza seria MT2 ma całe zaciski czarne i typowe klamki.

tf4n42_mt2_2.jpg

to chyba pierwsza seria, a na pewno ta nie fajna. Wady:

- łamliwa dźwignia, jedna wywrotka klamki niema

- kijowe śruby w obejmie, a same obejmy lubią pękać

- zalewa nie tylnego hebla czasami jest sztuką magiczną

- kamki szybko łapią luz

 

 

Nowsza seria wygląda tak:

 

zacisk

magura-mt2-zacisk-hamule_39378.jpg

 

i klamka

 

0_0_productGfx_945757a7e9dca4937469640cb

 

Seria pozbawiona wad poprzedniej. Tych które wymieniłem. Heble sa tak dobre że można wymienić klamke, nową, suchą do przewodu, po uprzednim zalaniu klamki i ne trzeba odpowietrzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady :thanks:, myślę nad tym nowszym modelem.Zastaniawiam się jeszcze nad HOPE MONO które wyglądają tak:

potrzebuje hamulców trialowyh

350090d1207605703-formula-oro-puro-vs-hohttp://www.forumrowerowe.org/index.php?app=forums&module=post&section=post&do=edit_post&f=210&t=208314&p=1887840&page= więc za dużego wyboru nie

mam. Pytam o "magury" bo jedni mówią że mają najlepszą siłe a inni że to porażka, zastanawiam się czy gwint do odpowietrzania w klamce nie będzie się łatwo ścierał?

 

Edytowane przez pantrial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza seria MT2 ma całe zaciski czarne i typowe klamki.

tf4n42_mt2_2.jpg

to chyba pierwsza seria, a na pewno ta nie fajna. Wady:

- łamliwa dźwignia, jedna wywrotka klamki niema

- kijowe śruby w obejmie, a same obejmy lubią pękać

- zalewa nie tylnego hebla czasami jest sztuką magiczną

- kamki szybko łapią luz

 

 

Nowsza seria wygląda tak:

 

zacisk

magura-mt2-zacisk-hamule_39378.jpg

 

i klamka

 

0_0_productGfx_945757a7e9dca4937469640cb

 

Seria pozbawiona wad poprzedniej. Tych które wymieniłem. Heble sa tak dobre że można wymienić klamke, nową, suchą do przewodu, po uprzednim zalaniu klamki i ne trzeba odpowietrzać ;)

 

Mam na myśli tą nową wersje.Masz te hamulce? Dzięki za porady.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja osobiście nie mam, ale macałem wiele magur mt2, 4,5 czy 6 lub 8. Polecam z klamką z tworzywa. Odnośnie Hope, ta to hamulce premium, drobie, świetnie wykonane, jednak odpowietrzanie hamulca jest dość dziwne i upierdliwe. Zerknij na filmiki od hope. Jednak nie powinienes sie na niech zawieźć. Sam mam w planie kupić 4 tłokowe hopey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam wersję poprawioną MT2. Przez pierwsze 1,5 tygodnia klocki ocierały o tarczę (nie ich mogłem wyregulować - wyciszyć). Teraz od 0,5 tygodnia ocierają tylko powyżej 20km/h.

Hamują dobrze, ważę 110Kg i zjazd z góry 2km nie zrobiły na nich wrażenia.

 

Słyszałem opinię że te fabryczne klocki są "kiepskie". Może dlatego że rowerem jeżdże dopiero 2 tygodnie, i nigdy nie miałem doświadczenia z hamulcami tarczowymi - jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się do tematu. Mam problem ponieważ klamka jest luźna. Bez oporu lata do przodu i do tyłu. jestem pewny że przeskoczyła lub pękła sprężyna. I teraz mam pytanie: Jak ściągnąć klamkę? Trzeba wybić ten trzpień? Jeśli ktoś już to robił to bardzo proszę o pomoc. 

PS.

Mam tą nową wersję hamulców. 

Edytowane przez AXE95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ja właśnie zamówiłem w trialshop.pl. Jak ci się nie śpieszy strasznie to poczekaj, jak przyjdą to napiszę jaka wersja. Ale po zdjęciach wygląda na to że ta nowsza, natomiast na allegro trzeba uważać bo tych gorszych (starszych) jest kilka.

 No własnie allegro nie poruszałem bo wiem, że to różnie może być. Poczekam bo i tak rozważam zakup czegoś innego, także nie spieszy mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce doszły. Wersja nowsza, czyli ze srebrnym sworzniem. Przyszły w pudełku, w komplecie części do skracania i worek naklejek magury, szkoda tylko że na rower raczej się nie zmieszczą. W mt2 trochę raziło mocowanie przewodu do zacisku - wygląda jakby trzymało się na słowo honoru, no ale może tylko tak wyglądać, w końcu najbiedniejsza wersja, a i tak będzie jeździł z tyłu więc mu raczej nic nie będzie. Zdjęcia jak to wygląda.

@edit 
Tak jeszcze spytam przy okazji: mam xt 785 i magurę mt2. Co kupić do odpowietrzania? Oprócz rzecz jasna płynu.

Edytowane przez Piter233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...