Skocz do zawartości

[Bagażnik + sakwy] - problem z montażem i wyborem


Fatality

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

szukam bagażnika pod sakwy dla Silverback Sola 4 (koła 29). Problem w tym, że nie mam mocowań montażowych (tych pod siodłem) na dolne mocowania mam jakieś gwintowane otwory, ale nie wiem czy to się nada pod bagażnik (zaznaczone na zdjęciu).

 

Bagażnik pod sztyce raczej odpada, nośność do 10 kg jest dla mnie nie wystarczająca. Jakie są możliwości rozwiązania tego problemu? Proszę o porady :sweat:

post-179267-0-71933200-1471775031_thumb.jpg

post-179267-0-00698400-1471775152_thumb.jpg

post-179267-0-61425500-1471775270_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak zasugeruję przyjrzenie się temu,jak bardzo wystaje zacisk poza ramę. U mnie, przy zacisku mechanicznym, który jest większy, a przede wszystkim szerszy od większości hydraulików, zacisk wystawał na tyle mało, że wystarczyło odsunąć bagażnik od 7mm od ramy.

 

DSCF8167.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam taki sam problem jak Ty, też potrzebowałem bagaznika do sakw rowerowych do mojego w którym rama wyglądała podobnie, bez bawienia się w żadne adaptery itd wybrałem ten bagażnik https://www.domenasportowa.pl/product-pol-28303-Bagaznik-Pletscher-Quick-Rack-System-uniw.html?gclid=Cj0KEQjw6O-9BRDjhYXH2bOb8Z4BEiQAWRduk1flFvhDX3D9trdE0akr33rsR-awVV-jhBGVN3blHV8aAsdw8P8HAQ chyba nie trzeba wiele tłumaczyć jak to się mocuje, uchwyt do sztycy a w te otwory które zaznaczyłeś na zdjęciu wkrecasz specjalną śrubę którą dostajesz w zestawie i na niej montujesz bagażnik, nośność 25 kg a dodatkową zaletą jest to że bagażnik możesz ściągnąć w ciągu pół minuty bez odkręcania żadnych śrubek. Jedynie kupując sakwy z Krosso (ja takich używam akurat) ale pewnie i innych producentów potrzeba adaptery do bagażnika żeby przymocować dolny uchwyt w sakwie, ale póki co ja mam to przymocowane do bagażnika zwykłymi trytytkami i też daje rade:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...