Skocz do zawartości

[tuning] hooger booger na stx jakie poprawki


biris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy wiec nie wiem czy sie dobrze wstrzeliłem. Planuje lekki tuning swojego starego MTB. Osprzęt jak dla mnie jest ok chciałem zmienić hamulce na v-brake, amor, kierownice, mostek zeby inny kąt był. Celuje w osprzęt Ritchey, amor Manitou albo RST musza pasować do v-brakeów, może dłuższa kierownica ? Nigdy tego nie robiłem więc za wszelkie porady będę bardzo wdzięczny :) Pozdrawiam 

post-199687-0-27593300-1471103512_thumb.jpg

post-199687-0-54505100-1471103520_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budzet w sumie nie ma jakis ograniczen, chce v-ki z powodu bezawaryjnosci i masy kierownice chce zmienic bo jest troche za nisko wiec i mocowanie zmienice na takie z katem chodzi mi o cos takiego http://ritcheylogic.com/pro-30-degree-stem  no i dluzsza kierownice chce dac jakos 710 mm taka np http://ritcheylogic.com/wcs-rizer-20mm-blatte-mountain-bar   Co do Amorka to myslalem o RST first  https://www.rowertour.com/p/17573/rst-first-air-amortyzator-26-pm-v-brake-100mm  bo ma mocowanie na v-ki . No i v-ki XT zamontuje .    Jakies inne propozycje czy to co piszę ma sens i powinno byc ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie czy rura sterowa w tym przypadku to 1 1/8 ? 


Amor za 1000 zł?Do tego roweru?

A czemu nie ? To wbrew pozorom bardzo porzadny rower rama cr-mo lekka caly osprzet stx limited edition obrecze sztyca Ritchey made in usa :) 20 lat temu kosztowal 1800 zł całkiem sporo no i poza kasetą nic sie przez te 20 lat nie popsula i smiga sie naprawde fajnie szczególnie piasty wymiatają więc amor za 1000 zł to chyba nie taki zły pomysł przynajmniej moim zdaniem 

post-199687-0-63192400-1471108085_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatora nie montuj do tego roweru. przód mocno sie podniesie i prowadzenie roweru będzie takie "gumowe", Jesli chcesz amortyzator to poszukaj jakiegoś retro w dobrym stanie typu RS Judy o skoku około 60-80 mm / są o wiele niższe od obecnych/ Rama do wyższych amortyzatorów nie jest dostosowana . Ja przerabiałem kilka takich rowerów retro mtb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o takie cenne porady mi chodziło ;) czyli lepiej sobie odpuscic te nowe amorki ? Moze uda mi sie znalezc jakis starszy jak mowisz ze to lepszy pomysl. W tej chwili jestem w usa wiec moze na ebay jakis manitou . Czyli mam szukac 1 calowego a nie 1 1/8  To nie ja mierzyłem tylko ojciec i to jedyny wymiar jaki mam niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z amorkiem, kup dobre oponki na początek, Race Kingi 2.2 czy Smart Samy 2.25 i z przodu daj 2atm. Dobra, duża opona to podstawowa amortyzacja w rowerze, wybiera o wiele, wiele czulej niż amorki. Kokpit wedle uznania, ale ja bym w to widelca podnoszącego główkę nie wsadził. Profanacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...