Skocz do zawartości

[Amortyzator] Marzocchi pomoc w ustaleniu modelu i braków


Red.John

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem amortyzator (niestety na giełdzie) taki jak na zdjęciach.
Na ręce chodził spoko, sprzedawca mówił, że wszystko sprawne wiec kupiłem. Po powrocie do domu podjechałem na serwis i tam mi powiedziano, że dobry zakup. Lecz gdy zamontowałem do roweru bardzo ciężko chodził. Podjechałem znów na serwis, a serwisant upuścił powietrza. Tu zaczęło się ciekawie po amor spadł na sam dół. Rozebrałem wszystko ( przez przypadek dotknąłem środkiem czystości dolne golenie i "lakier" zaczął schodzić do gołego materiału) i poniżej z tego zdjęcia, podkreślam że w amorze było może 5-10ml oleju.... Mam sporo pytań do ludzi którzy się na tym znają:
1. Jak określić co to za model? ( serwisant mówił że Dirt Jumper III, ale tam chyba nie było takiego skoku a po necie szukałem i może to być Drop off III)
2. czego brakuje do pełnej sprawności? 
3. Czy w razie czegoś ma ktoś taką sprężyne na sell?

Na innym forum podpowiedzieli mi że wszytko jest i że wystarczy zlać olejem.

Po zalaniu amora olejem i malowaniu goleni złożyłem go na strych uszczelkach. Niestety amorek nie chodzi wg płynnie tylko "skokowo" i ciężko go wg zacząć uginać (jakby jakiś luz). jest możliwe że to kwestia wymiany uszczelek czy brakuje jakiś tulejek dystansowych aby był sztywniejszy?

post-199685-0-77861500-1471100089_thumb.jpg

post-199685-0-77166900-1471100091_thumb.jpg

post-199685-0-12662700-1471100093_thumb.jpg

post-199685-0-40106600-1471100094_thumb.jpg

post-199685-0-63093200-1471100095_thumb.jpg

Edytowane przez Red.John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że to może być Drop of III albo jakiś AM3 lub AM2, zrób lepszej jakości fotki bo mało co widać, oleju wlej 140ml na goleń po wcześniejszym umyciu wszystkiego dokładnie i wysuszeniu, on nie ma sprężyny tylko go pompujesz, wątpie żeby to był model ze sprężyną i asystą powietrzną, luz to ew na ślizgach może być a nie przez uszczelki ale jak wlałeś 10ml oleju to nie dziwne, że chodził skokowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wlane ok 10 ml jak go kupiłem a teraz zalałem 140 dla lewej i 150 dla prawej ( tak jak podaje producent dla drop off'a), uszczelki na 100% do wymiany bo po paru ugięciach górne lagi mokre,a  fotki dodam w najbliższym czasie i dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...