Skocz do zawartości

[Fox36] Czy tak ma działać? Tarcie na ślizgach/uszczelkach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się was zapytać czy też tak macie że wyczuwalne i słyszalne jest tarcie przy uginaniu amortyzatora? Dla porównania mam Liryk i tam jest tak samo W Fox 32 trochę mniej czuć tarcie. W tym Fox 36 gąbki świeżo namoczone olejem uszczelki i powierzchnia goleni wyglądają dobrze. Czy Wam działa tak że w ogóle nie czuć oporów (tak jak byście ściskali samą sprężynę) i nie słychać tarcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W np Pike'u jest takie tarcie ze górne golenie same wjeżdżają w dolne ... ( mam na myśli świeżo włożone) chyba kupiłeś zły widel he he :P Jeżeli dźwięk pochodzi od uszczelek to nie za dobrze moim zdaniem. W damperach potrfi być to słyszalne zwłaszcza Monarch.

 

Uszczelki powinieneś nasmarować smarem stałym a nie olejem. Wyjmowałeś kurzuwki może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kupił foxa 32 z podtartymi lagami , po serwisie w Kielcach byłem zaskoczony bo amorek chodził bez oporu jak w maśle. Ja mam foksa z lagami w stanie idealnym i sam serwisowałem dając na gąbki smar u2nr  - slide i nie osiągnąłem tego efektu. Może jeszcze trzeba czymś posmarować lagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjmowałem uszczelek kurzowych tylko z pod nich gąbki namoczyłem w oleju i ponownie zainstalowałem nalałem nowy olej. Wszystko wg instrukcji:

Na początku skoku jest tak trochę jak by przyblokowany i nie wiem czy ten opór pochodzi z tarcia na ślizgach czy czegoś innego?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fox32 Evolution którego sprawdzałem w Giancie Trance nie ma takiego przycierania. Jest na to jakiś sposób żeby chodził gładko i płynnie?

Jaki jest jeszcze wybór amortyzatorów ze skokiem 180mm pod koło 26" ?  RS Lyrik ciężko dostać Pozostaje chyba tylko SR DUROLU

tobo z tego co pamiętam to masz sklep możesz sprawdzić jak działa nowy amortyzator?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany rozebrałem jeszcze raz dałem na gąbki dodatkowo olej ze szczykawki +smarowanie gum smarem Slick-Kick Przy spuszczaniu powietrza odwróciłem amortyzator żeby się wyrzygał z float fluid. Po złożeniu napełniłem nowym float fluid. Teraz działa lepiej już go tak nie przycina na początku skoku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...