Skocz do zawartości

[Amortyzator] Epixon 9mm vs Axon 15mm


mdhlodz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planowałem kupić Recona silver 29er 15mm ale doradzono mi by brac epixona lub axona. Axon jest za drogi, musiałbym sie napinać i wymyślać sobie jakieś urojone wymówki wmawiać sobie jakie to zaisty upgread. Zwrotu podatku dostałem 1000zl. Epixon jest za 900zl niestety 9mm waga ponad 1700g, Recon 1100 zl 15mm niecale 2200ga axon juz 1500zł z 15mm tez ponad 1700g.

 

Nie użytkuję roweru sportowo. Raczej wycieczkowo/wyprawowo z domieszka smigania po lesie. Czy sztywna oś warta jest dopłaty 600zl między epixonem a axonem. Wiem ze nie tylko tym sie roznia ale reszta nie ma dla mnie wielkiego znaczenia. Czy moze sztywna os jest tak zaista że.warto kupic.tego recona 15mm. Teraz obecnie nie chce się spinac wiec mysle o epixonie 9mm vs recon 15mm. Co.robic?

 

Szukam.amora 100mm, 29er, 15mm, 1-1.8 do ramy treka x caliber. Teraz mam rock shoxa xc 30 tk coil, a waze za duzo dla niego 100kg bo mam 196cm wzrostu. Mam piaste Novateca D771sb z konwersja na 15mm.

Edytowane przez mdhlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin9, chodzi o to że on potrzebuje prosta rurę sterową(nie taper) i tu jest problem. ;)

 

Recon to jest w ogóle porażka - tłumik TK i chcą za to ponad 1000zł, jeszcze Rebe ok, ale Reba naprawdę du~ nie urywa, jak na to ile trzeba za nią zapłacić, a co mam w jej cenie(Epixon, Axon itp)

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie robia Epixonow TR 1-1.8 z 15mm ? Ja kupilem w tym roku od Activia :D Chyba tylko Epixony XC sa z 9mm.

 

Jaka masz teraz os w rowerze? Jesli 9mm to bedziesz musial jeszcze wymienic piaste na 15mm co dodatkow podniesie koszty pewnie minimum o 150zl.

Pisalem o piascie ze mam z.konwersja.

 

Jeśli chodzi o epixona tr to robiw podobno teraz ze sztywna ale o duzym skoku. Mozna zmniejszyc ale amor bedzie ciężki. No i te tr sa drozsze.

To się nazywa niezgodnosc oferty ze stane magazynowym. Gadałem wczoraj z nim i powiedzial ze nie ma.

Mam teraz os 9mm i nie wiem czy napinac się na 15mm czy epixon 9mm jest wystarczajacy. No bo ze sztywna to juz raczej tego recona bym bral bo nie ma nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez tylko pod uwage ze epixon tr ma podobna cene co recona, zagadaj do Piotra o cene ostateczna ;)  Ma mnijesza wage od Recona i DUZO lepszyt tlumik RLRC z mozliwoscia ustawienia wolnej kompresji. Sam ten tlumik robi juz duza roznice i zbliza ten amor do wersji recona gold RL  z tlumikiem motion control.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał ze nie ma epixonow 15mm z 1.1/8. Ale nie napisał czy tyczy sie to tez TR. W jednym sklepie epixon29 xc 9mm 1.1/8 jest dostepny od ręki za 910zl. Kwestia ile bedzie kosztować i czy jest epixon np 120mm 15mm. Czekam na odpowiedź. Ale zdawkowo odpowiada.

Podpisałem z Activią i mam tylko takie opcje:

 

Rock shox recon silver 15mm za 1099zl

 

Sr suntour epixon 9mm za troche ponad 900zł

 

Dużego wyboru nie mam, moze jeszcze kilka xc32 solo air 9mm a tak wszystko taper.

Wez tylko pod uwage ze epixon tr ma podobna cene co recona, zagadaj do Piotra o cene ostateczna ;) Ma mnijesza wage od Recona i DUZO lepszyt tlumik RLRC z mozliwoscia ustawienia wolnej kompresji. Sam ten tlumik robi juz duza roznice i zbliza ten amor do wersji recona gold RL z tlumikiem motion control.

Juz tylko tapery ma.

Edytowane przez mdhlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki. Była spora partia epixonów TR RL-RC czyli oś 15mm pod 1/1/8" lecz wszystko poschodziło. A teraz już nie będzie ich dostępnych ze względu tego że producenci przechodzą na tapered. To tak samo jak były amorki z piwotami a teraz już nie ma. Co do wersji XC  z29" to tylko chyba ostatnia sztuka została i także lipa będzie. 

Z Epixonów dobrej klasy to mam jeszcze TR RC2 z koroną Hollow lecz autorowi  tematu zalezy na blokadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...