Skocz do zawartości

[Amortyzator] Recon Silver Air vs Epixon Air


mdhlodz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam amortyzator Rock Shox Xc 30 tk Coil i chce wymienić na jakiś powietrzny do 1400zł. Zastanawiam sie nad Recon silver. Duzo ludzi proponuję mi Epixona jako lepszy wybór chciałbym spytac was o zdanie. Potrzebuje do 29er, 1/1.8 i najchętniej 15mm bo mam piaste z konwersja Novateca D771sb.

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6353775910

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6367083953

 

A moze xc30 gold

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6380112318

 

Nie wiem który lepszy. Ważę 102kg. Tylko recon ma sztywna ośa znow xc ma najchudsze golenie, epixon najtańszy i najwiecej daje ale jakos tanio mi sie kojarzy suntour. Doradzićcie. Rower trek xcaliber wazy 14,5kg. Waga tez moglaby spaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XC30 w 29r to za wiotki wideł szczególnie przy twojej wadze , Recon Silver to wagowe kowadło pracą też jakoś szczególnie nie zachwyca. Bierz Epixona , dobry wideł w dobrej cenie , napisz do @@ACTIVIA na pewno zaproponuje dobrą cenę na wersję z osią 15mm (i od razu zrobi ci serwis zerowy).

Dla większości SR marnie się kojarzy za sprawą tych najniższych modeli montowanych do najtańszych rowerów - te są rzeczywiście kiepskie , ale czego się spodziewać po amortyzatorze za 200-300zł , wyższe modele (Raidon , Epixon, Axon) to już zupełnie inna jakość. Obecnie SR mocno poprawił się z jakością i mocno nie odstaje od RS , kolejny + to wsparcie techniczne u w/w kolegi (bezproblemowy dostęp do części i pomoc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epixon tylko i wyłącznie, Recon ma tłumik TK - czyli to co masz teraz, tylko ustawienie będziesz miał sprężyną powietrzna, w skrócie bardzo słabo jak na widelec za 1000zł, a nawet więcej. Na Rebe Ci nie starczy, a i tak nie warto za nią płacić 1500-2000zł.

Od Suntour masz jeszcze Axon i na niego ci wystarczy również.

 

Jak już myśleć o jakimś innym niż Epixon/Axon w tym budżecie to np Manitou Marvel, powinien być sztywniejszy od Epixon/Axon.

 

Albo jak już ważysz 100kg, to iść w golenie 34mm, czyli Aion/Auron, tylko podpytaj Activie czy je się da "skrócić" do 100mm.

 

No i sztywna oś przy tej wadze i 29er to podstawa, więc nie szukaj broń boże okazji z QR 9 mm.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...