Skocz do zawartości

[kierownica] chce "jechać swoją drogą"


Wawrus

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem amora 120mm na sztywny widelec.Mam ramę Accent m003(geometria pod sztywny widelec 367mm)

 

Teraz mam zupełnie inna geometrię(taką jaka powinna być)

Dziwi mnie tylko dziwne zjawisko braku pełnej kontroli nad kierownicą.Kiedy jade rowerem, kierownicą lekko rzuca na boki jakby bike sam chciał skręcać.

Co to może być?Czy to tylko dziwne uczucie towarzyszące zmianie geometrii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama jest przystosowana do SZTYWNEGO WIDELCA a nie do amortyzatora.

Zmieniłem amortyzator na widelec w trosce o ramę :angry2:

Kiedy kupowałem amora 120mm to mi sprzedawca mi powiedział, że może rzucać - ale niczego takiego nie odczułem.A teraz(kiedy mam sztywniaka) powinno być wszystko w porządku, tak jak przed założeniem amora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to po prostu przyzwyczaiłeś się do wcześniejszej geometrii i teraz jeździ Ci się "dziko" myślę, że się przyzwyczaisz po jakimś czasie, a skoro rama została przystosowana do widelca sztywnego to tak już musi być. Pojeździj trochę i mam nadzieję że się zaaklimatyzujesz ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a co najlepsze i w jedna i druga strone zmiana moze powodowac rzucanie kolem :)

z amorka na sztywny-tak jak tutaj pewnie wyostrzylo ci o jakies 6-7 stopni kat glowki co powoduje duza latwoskretnosc i nerwowosc prowadzenia-jzu zmiana o stopien to sporo dwa czuc zawsze a tutaj bylo duuuzo wiecej

a przy zmianie ze sztywnego na amorka wystepuje zjawisko niedociazenia przedniego kola-jak tutaj 120 to za duzo do tej ramy i byla choperem zapewne w zwiazku z czym przy jezdzie po plaskim i zakrecanie latwiej o podciecie przedniego kola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...