Skocz do zawartości

[27,5" czy 29er] Przyszłość i rozwój obu standardów


montell81

Rekomendowane odpowiedzi

To samo tyczy się tylnej osi, nie oszukujmy się, czujecie faktycznie tą różnicę sztywności? Bo ja przesiadłem się z ramy alu 9x135 na ramę alu 12x142 i nie czuję ani trochę różnicy. Może faktycznie usztywnia to konstrukcie typu carbonowa wydmuszka 900g. Bo jak boost faktycznie ma wpływ na sztywność koła poprzez szerzej rozstawione kołnierze, tak 135 i 142 to te same piasty ze zmienioną osią/konusami.

Dokładnie, jak sztywna oś to tylko Boost 148mm, a więc i sztywniejsze koło zarazem. 135 i 142 to to samo, ale inny montaż, qr można zastąpić osią 10mm i będzie grało.

 

Beskid, z ta szybkością wypinania/wpinania koła na sztywnych osiach wkręcanych to pojechałeś. Nic mnie tak nie wnerwiało jak te kręcenie wajchą. QR to cyk i koło zdjęte, a tu trzeba korblować.

 

montell, odnośnie wyboru ramy to masz rację, ciężko o alternatywę dla Peaka na naszym rynku i za podobne pieniądze. To właśnie cena jest jego główną zaletą, dostępność oraz nie najgorsze geo. Merida to cena 2x up, można próbować coś z karbonu jak masz 2,5kzł. Jak masz przeznaczyć łącznie 4kzł na koła i ramę, to rozważyć trzeba zmianę proporcji i kupić tańszą ramę (np. Peaka) a dać 2,5/3kzł na koła (może karbonowe obręcze by się znalazły?).

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By ten wątek zbyt daleko nie odbiegł od tematu, założyłem nowy, gdzie można pisać swoje sugestie odnośnie doboru ramy. Mam nadzieję, że znajdą się konstruktywne propozycje.

http://www.forumrowerowe.org/topic/207219-rama-jaka-w-kwocie-do-2500zl/

Edytowane przez montell81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@montell81 sądziłem, że da się z Tobą sensownie porozmawiać ale jak widzę zaczynasz robić nie tylko ze mnie idiotę w tym manipulujesz wypowiedziami. Jeśli chcesz wydmuszkę ramę, masz kasę to wybacz ale czepianie się tej Meridy jest kpiną bo ja się nie czepiam, że nie byłeś w stanie znależć niczego bardziej sensownego. Nawet ciut droższa rama Authora jest lepiej wykonana. Naprawdę nie widzisz bez sensu w zakładaniu tematu i mielenia o nowościach na przykładzie Pika?? Wybacz, że nie wiedziałem o jaką wagę ramy Tobie się rozchodzi. Zwróć tylko uwagę, że Merida to "marka" i nawet za ciut cięższe ramy sobie odpowiednio liczą. Na pewno mają w ofercie lżejsze ale nie za 1,3K. Na Piku czołowi zawodnicy XC jakoś się nie ścigają. 

 

Co do pressfitu to zacznij, że chłopie analizować co się do Ciebie pisze. To, że jest śladowa ilość producentów oferująca mufy gwintowane jak i to, że paru być może się wycofa oznacza mój brak konsekwencji?? Niby w czym jak stosunek nadal może pozostać jak 1 do 10-ciu. Nikt nie odtrąbił wycofania się z tego patentu w takim sensie, że nagle powrócą do BSA. 

 

Co do natomiast braku widocznych efektów QR12mm bo tego też się uczepiłeś. Nikogo nie obchodzi moje czy Twoje zdanie. Ktoś coś wymyślił wprowadził i tyle. Czy ktoś odczuwa super-hiper sztywność w główce taper w 650B?? Prędzej odczuje QR bo nie będą mu dzwonić tarcze ale standard 1,5" jest wszędzie. Chcesz się zatem wykłucać, że i to jest bez sensu bo moim zdaniem taper jest bardziej potrzebny w 29er czy fullach?? Być może za chwilę nikt nie będzie robił najlepszych piast nie pod sztywną oś. 

 

Powodzenia z Pikiem czy czymkolwiek innym jak się komuś uda bez szydery znależć odpowiednią ramę. 

 

@Arni220 no jak by się zastanowił to masz rację i faktycznie poniosła mnie fantazja. Na usprawiedliwienie to bardziej chodzi mi o tył a raczej moje mega problemy przy wkładaniu koła z jednym ze starych rowerów pod 9mm. Na QR 12mm jakoś dużo szybciej mi to idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na Piku czołowi zawodnicy XC jakoś się nie ścigają. 

Nieprawda, a przynajmniej nieścisła prawda. Mam kolegę wygrywającego maratony i ściga się właśnie na Piku :) Tylko, że nie o to chodzi. Napisze jeszcze raz, Peak to rama budżetowa, dobra bo tania, o sensownej geometrii i ogólnodostępna. Jest się do czego w niej przyczepić i oprócz braku osi 12mm lakier też nie powala na kolana. Generalnie można uznać, iż jest warta swej ceny, nic więcej.

Merida fajna, ale mogła by być faktycznie te 200g lżejsza, inne? Jakie, gdzie szukać? Jest fajny Romet, ale ram nie sprzedają. W naszych sklepach niestety brak alternatywy, a jak są, to jakieś dziwne kolory, które nie muszą wszystkim odpowiadać. Kupić Canyona za 3kzł? Czy aby na pewno jest 4x lepszy od Peaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower przyszłościowy? Nie rób sobie jaj. Bierz to ci się podoba, na czym się dobrze czujesz i dobrze ci się jeździ, a nie martw się co będzie za 5 czy więcej lat. Jak się zmieni standard to sprzedasz rower, jeśli oczywiści będziesz miał ochotę i kupisz inny. Rower to nie jest dom czy mieszkanie, to się kupuje, jeździ i jak się znudzi lub zużyje to się sprzedaje i kupuje inny. Co chwilę producenci wymyślają coś nowego, za 5 lat ten twój rower (jak o niego będziesz bardzo dbał) będzie warty najwyżej połowę tego co teraz włożysz, ale raczej w to wątpliwe.

 

A co się stanie jeśli za rok lub dwa wyjdzie całkiem nowa technologia i obecne standardy przestaną istnieć? Będziesz miał pretensje do ludzi z forum, że ci źle doradzili? Chcesz wiedzieć co się stanie za 5 lub więcej lat, to idź do wróżki, a nie na forum.

 

Ja bym cię jeszcze zrozumiał z tym twoim tematem, jakbyś kupował rower za, nie wiem - 20 000, 30 000 zł, ale ty chcesz dać za rower 4 tys zł i martwisz się co będzie za 5 lat? Ja już nie mam więcej pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie kup Peaka i najlepsze koła na jakie cię będzie stać. Żaden nowatorski element nie da Ci takiej satysfakcji z jazdy jak dobre i lekkie koła (pomimo QR na tyle, serio). Przyszłość roweru to nie standardy, które co chwilę się zmieniają.

Dokładnie tak !!!

Wszystkie te nowe standarty są tylko po to by ssać z nas kasę.

Czujecie naprawdę przełomowe róźnice miedzy systemami suportów albo osi ?

Nie sądzę, a jeśli tak - jesteście technofilami lub wprost gadźeciarzami dla szpanu.

To jak to jest ? Co co było extra 3 lata temu jest teraz nagle do bani ?

 

Tak jak ktoś napisał QR9 nie zabija. Wiem bo mam.

 

Kup sobie ramę jaka Ci sie podoba ,koła na miarę swych potrzeb,dokreć ulubioną grupę i nie szukaj gwintu w piździe.

Jeździj czerpiąc frajde ,poprostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...