Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] Fox 32 100mm Float Fit4 - Drżenie dołu amortyzatora podczas hamowania


Pyzas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To mój pierwszy post więc witam serdecznie i wracam do tematu:

 

Przy długim hamowaniu oś koła wpada w drgania (rezonuje) w osi strzałkowej roweru (widać to po zacisku hamulca). Nie jest to duża amplituda, ale jest to widoczne i słyszalne, choć nie wpływa na jakość hamowania. Gdy wkładam palec między booster, a goleń górny wyczuwam ruch boostera w kierunku golenia (ściska palec)  I stąd moje pytanie: Czy to normalne w amortyzatorach? Podejrzewam, że "na sztywno" nie może być to zmontowane. Jest to mój drugi amortyzator (pierwszy to Suntour Raidon), który robił tak samo i go wymieniłem na trzy razy droższego foxa i dalej to samo. Dodam jeszcze, że ze zmianą amortyzatora zostały zamontowane następujące elementy:

 

- nowe hamulce Shimano XT

- nowe koła Shimano XT

- tarcza Shimano XT IceTechnology 180mm

- rama Giant Talon LTD + stery (zero luzów)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Pyzas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważę 77 kg i mam oś 9mm (szybkozamykacz).

 

Mam w domu trzy rowery z amortyzowanym przodem i w każdym minimalnie booster wychyla się w stronę golenia, więc to pewnie jest ok, ale skąd te drgania?

 

skom25 też tak ma, a ty Fonika? A ty piciu256 też tak masz, choć w minimalnym stanie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten efekt (wibracje) ale u mnie to bardziej spowodowane opona (nobby nic) bo wcześniej na semi slicku nie zwróciłem na to uwagi, a teraz ze względu na wysokie klocki efekt jest znacznie wyraźniejszy.

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Tak w sumie to jedynym sposobem na uniknięcie tego byłby powrót do v brake bo przy tarczowych hamulca Ch to całe koło sprężynuje

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wibracje wpadał Rock shox rs1. Pomogła wymiana tarczy hamulcowej. Mimo iż rower był nowy, hamulce xt m8000, to coś nie grało. Wymieniłem przednią tarcze na ice tech saint i klocki na metaliki i wibracje zniknęły. Wcześniej odtłuszczanie tarczy i klocków nie pomagało.

Na pomysł wymiany tarczy naprowadził mnie któryś z tematów na forum. Sam bym na to nie wpadł. Myślałem że coś nie tak z amorem.

 

Tapnięte z mojego Mate 8

Edytowane przez Abermon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie ten efekt pojawił się po zmianie tarcz na Alligatory ( mocno wycinane). Na zwykłych RT-51 raczej to nie występowało.

 

No chyba że to zbieg okoliczności. Nie wiem jak z goleniami, ale u mnie czasami jest to odczuwalne jako lekkie wibracje kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@up chyba nie uważałeś na fizyce

 

Źle sformułowałem posta, raczej miałem na myśli to co powoduje że u niektórych jest to odczuwalne a u niektórych nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutki luz zawsze jest... Zresztą te foxy wcale nie są jakoś specjalnie lepsze od reszty widelców, pomimo wyższej ceny ;)

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Edytowane przez piciu256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem z ciekawości chwilę temu 3 lisy (32, 100mm, 34 140mm) i dwa rs (reba i pike) i żaden nie ma luzu. Owszem, po wsadzeniu palca między goleń i podkowe czuć przy naciskaniu hamulca większy lub mniejszy nacisk na palec ale to wynik wyginania się całego widelca. Chyba że ja luz upatruje jako coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne. Miałem XCR / Epixon/Reba, hamulce Deore 615/XT 785, tarcze SLX i XT ICE i we wszystkich konfiguracjach występowały lekkie drganie. Troche pomogło jak stery mocniej skręciłem.

 

Mówisz o tych drganiach zacisku hamulcowego przy hamowaniu od których wziął się ten temat, czy o dociskaniu palca przez goleń przy ruchu na hamulcu?

Edytowane przez Pyzas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...