Skocz do zawartości

[rower] trekking tańszy mniej renomowanego producenta czy droższy lepszej marki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zakup roweru trekkingowego na dłuższe wycieczki (po kilkaset km, głównie asfalt), nie miałem dotychczas doświadczeń z turystyką rowerową, sporo czytałem i rozmawiałem z osobami które się tym zajmują. Chcę kupić rower - najlepiej na ramie Al-6061, bo lubię "wyprostowaną" pozycję. Chcę przeznaczyć ok. 1500 zł (maksymalnie do 2000 zł). Wydaje mi się, że w tym przedziale cenowym najlepszy stosunek wyposażenia do ceny oferuje:

LAZARO TREK SENATORE V3 MEN (1420 zł) lub identyczny SPARTACUS PREMIER 4.0

 

Zastanawiam się jednak nad dokładnością "zestrojenia" takiego roweru, jakością wykonania. Nie wiem czy nie lepszym wyborem będzie trochę gorzej wyposażony:

UNIBIKE Flash GTS EQ 2015 (1429 zł) lub GIANT ROAM 3 (ok. 1600 zł). Zależy mi na sprzęcie, który nie będzie wymagał ciągłych poprawek, regulacji, ustawień i który będzie trwały i wytrzymały.

 

Jestem także otwarty na ewentualne inne propozycje życzliwych osób, które znają się lepiej ode mnie w tym temacie,

Pozdrawiam 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o "wzór" ramy a nie tworzywo z którego jest zrobiona. Profil 6061 mi odpowiada. Co do osprzętu to gdy dany model ma jakiś element lepszy to inny słabszy i odwrotnie, Nie zawsze potrafię to ''wyważyć". Co do najtańszych rowerów obawiam się czy są starannie zestrojone (złożone), z troską o spasowanie detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminium 6061 to stop aluminium (a właściwie glinu) z magnezem i krzemem. Oraz paroma innymi pierwiastkami. Nie żadnen profil.

 

Osprzęt rowerów jest produkowany przez firmy zewnętrzne. Jeśli coś ma być źle spasowane, będzie to wina człowieka składającego dany egzemplarz. Niezależnie od półki cenowej. Piszesz, że nie potrafisz tego wyważyć. Mając takie pieniądze patrz przede wszystkim na widelec. Możesz znaleźć padła bez żadnego tłumienia, a Ciebie interesuje coś z hydrauliką, możliwie najwyższy model. To element który mocno robi robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do profilu to wyszła moja ignorancja, Ok, zostawmy to.Wiem jaki kształt ramy mi odpowiada, przynajmniej tyle,

Co do amortyzacji to wydaje mi się, że tak naprawdę nie jest mi niezbędna i są to tylko niepotrzebne dodatkowe kilogramy w długiej trasie (zakładając zdecydowaną większość jazdy po asfalcie lub lekki teren ale utwardzony). Inna sprawa, że prawie nie ma już rowerów trekkingowych bez amortyzacji. Czyli, o ile dobrze zrozumiałem, jeśli już ten element jest - to ma być możliwie najlepszy, czy tak? Co prawda we wszystkich tych towerach jest taki sam amortyzator: SR Suntour NEX Aluminiowy z blokadą skoku.

Edytowane przez Tomasso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tańszą opcję i raczej odradzam, lepiej jeździ mi się na szerokich oponach MTB niż na tamtym czymś ;-) nie będę rzucał markami czy modelami ale moim zdaniem lepiej wydać więcej grosza na lepszy sprzęt :-)

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę najważniejsze jest dobranie dobrego rozmiaru ramy, cała reszta jest wtórna bo osprzęt można wymienić. W przedziale cenowym do 2 tys. ramy rowerów są prawie identyczne, niezależnie od producenta większość modeli robiona jest w kilkunastu ogromnych fabrykach na Dalekim wschodzie.

Renomowani producenci, myślę tu raczej o Giancie, Meridzie czy nawet Authorze, stosują czasami oryginalne rozwiązania w swoich droższych modelach aluminiowych trekkingów. Często ta sama rama w innym malowaniu występuje w rowerze za 5 tys. i jak i w modelu podstawowym za 2 tys. Taka rama może być trochę lżejsza, może mieć przemyślnie rozwiązany system mocowania błotników albo oświetlenia, ale cały rower będzie pewnie złożony na osprzęcie Tourney. Jeśli planujesz zakup roweru na 10 lat i będziesz sukcesywnie modernizował osprzęt, warto dopłacić. 

Jeśli chcesz mieć najwięcej osprzętu za najlepsze pieniądze szukaj wśród mniej znanych marek. Pozostaje jeszcze kwestia gwarancji, duży producent to zazwyczaj lepsza obsługa w razie problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...