Skocz do zawartości

[Korba, Suport] Wymiana


bianconeri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na etapie modernizacji mojego Hexagona V2 z 2010 r. Wymieniam wszystko z osprzętu fabrycznego. Na obecną chwilę skompletowałem takie elementy jak kaseta CS-HG41 oraz przerzutkę Deore FD-M511. Tylna przerzutka będzie z grupy Alivo lub Altus, zależy od funduszy :) Prosiłbym o pomoc z korbą i suportem, zależy mi na korbie 48/38/28 bo obecnie mam 42/32/22 i trochę brakuje zakresu. Nie chce szarżować jeśli chodzi o budżet, rower służy mi do rekreacyjnej jazdy, bez szaleństw. Będzie w ogóle coś godnego uwagi do 100zł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna przerzutka będzie z grupy Alivo lub Altus, zależy od funduszy

Nie fajnie to będzie chodzić

 

 

 

zależy mi na korbie 48/38/28 bo obecnie mam 42/32/22 i trochę brakuje zakresu.

Wiesz czemu Ci brakuje zakresu? Bo masz wolnobieg , gdzie najmniejszą masz 14 t a w kasecie 11 t  wskutek czego na kasecie lecisz sporo szybciej. Na koło pod wolnobieg nie założysz kasety , więc szukaj koło.

 

 

 

Będzie w ogóle coś godnego uwagi do 100zł? 

Co do 100 zł? Korba + suport? Zapomnij. Najtańsza korba z 50 zł , do tego suport z 30, Godne uwagi to takie , z wymiennymi blatami bo jak zajedziesz dwójkę to tylko ją wymieniasz a nie musisz całej korby wyrzucać.

 

http://allegro.pl/shimano-korba-alivio-fc-m431-48t-kwadrat-170mm-bs-i6242734193.html

 

Musisz zmierzyć mufę.

Do 68 mm

http://allegro.pl/suport-shimano-na-kwadrat-bb-un26-123mm-68mm-bsa-i4928413302.html

Lub do 73

http://allegro.pl/suport-wklad-bsa-shimano-bb-un26-un-26-123mm-73mm-i6184719942.html

 

 

 

kaseta CS-HG41

Kupiłeś kasetę 7/8 s i przednią przerzutkę pod 9 s. Mądrze , tylko nie pisz później jak nie będziesz w stanie pozbyć się ocierania. Jest też opcja założenia łańcucha pod 9 s. Nie , stary łańcuch nie może zostać. 

 

Masz przednią przerzutkę gdzie przeskok między największą a średnią ma wynosić min 12 t a piszesz , że chcesz mieć po 10 t przeskoki. 

 

Trzeba było od razu uderzyć na forum, :P

 

Edit:

Nie zauważyłem , że z tym Panem już rozmawiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ychu, proszę, ratuj w takim razie :( Jeśli chodzi o przerzutkę to nie sprecyzowałem, całe szczęście, mam ją w koszyku na allegro po prostu, faktyczny stan to po prostu to, że w domu mam już tę kasetę 8 rzędową. Łańcuch też mam (pisałem już o tym też na forum i się dowiedziałem, że kupiłem gumę a nie łańcuch, chyba nawet od Ciebie się tego dowiedziałem więc i tak muszę kupić coś nowego). Koło również już upatrzone z piastą pod kasetę. Jesteś w stanie w takim razie pomóc jak skompletować to wszystko żeby jakoś w miarę to działało? Nie mam jakichś wielkich wymagań, jeżdżę typowo rekreacyjnie. Oczywiście linki i pancerze też już zakupiłem nowe. Swoją drogą, jak duża jest różnica między 42T a 48T z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

42T a 48T z przodu?

Nie miałem z tym styczności , za to jechałem na 44 t z przodu a u siebie mam 42 i nie jest to duża różnica.

 

Znacznie większą robią przeskoki z tyłu.

 

 

 

Jeśli chodzi o przerzutkę to nie sprecyzowałem, całe szczęście, mam ją w koszyku na allegro po prostu

Wymieniona przez Ciebie przerzutka będzie działać z korbą którą zaproponowałem.  

 

 

 

Łańcuch też mam (pisałem już o tym też na forum i się dowiedziałem, że kupiłem gumę a nie łańcuch, chyba nawet od Ciebie się tego dowiedziałem

Tak , to ode mnie :D

 

Tą przednią przerzutkę możesz śmiało brać , tylko właśnie może być problem z ocieraniem przy łańcuchu 8 s. 

 

Tutaj zaczynają się schody bo to nie jest taka prosta sprawa. Korba M361 kosztuje więcej niż M431 , pod M431 nie ma przerzutek 8 s obsługujących potrzebną pojemność , więc albo korba model M361 i przerzutka M360 ( wyjdzie drożej ) ale wszystko pod 8 s albo M431 i ta deorka , można założyć łańcuch 9 s i to też będzie chodzić albo unikać dużych przekosów to i ocierania nie będzie. 

 

Teraz pytanie , jak Ty to chcesz zrobić? Bo ja bym olał 8 s i założył tą deore z łańcuchem 9 s. Tak będzie najprościej , najtaniej a działać i tak będzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam mętlik teraz :( Czyli jeżeli właduję M431 i tą Deore to wszystko będzie ok? Tylko wtedy jeszcze łańcuch ogarnąć. Ta Deore jest tak tania ze względu na to, że to jest stara przerzutka? A co w takim połączeniu wrzucić do tyłu? Bo nie mam aż tyle pieniędzy żeby tam dać coś Alivio/Deore a jak wpakuje Altus to czy to w ogóle będzie miało sens czy piach totalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć to będzie , ale raczej do tyłu pakuje się lepszą niż do przodu , bo tyłu częściej się używa i tam jest ważniejsza precyzja. 

 

M511 jest stara , ale w tej cenie nie dostaniesz nic lepszego z nowych. 

 

 

 

Czyli jeżeli właduję M431 i tą Deore to wszystko będzie ok?

Tak

 

 

 

Bo nie mam aż tyle pieniędzy żeby tam dać coś Alivio/Deore a jak wpakuje Altus to czy to w ogóle będzie miało sens czy piach totalnie?

Totalnie nie , ale będzie między przodem a tyłem różnica zauważalna. Jak masz okazję kupić deore w takiej cenie to ja bym brał , tył jak się sypnie to sobie zmienisz na coś lepszego i już. 

 

Łańcuch to też nie jest tania sprawa. 

http://allegro.pl/lancuch-wippermann-connex-800-6-7-8-spinka-link-i6297103781.html

 

W komplecie masz spinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to na razie zamawiam tą Deore na przód, do tyłu tymczasowo coś tańszego, jak będzie przypływ gotówki to wpakuje tam też coś z grupy Deore. Na razie dziękuje bardzo za pomoc chociaż na pewno jeszcze będę się tu na forum udzielał :) Dzięki serdeczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...