Skocz do zawartości

[2000-2500PLN] mtb do miasta i lasu - wybór roweru po latach


fou

Rekomendowane odpowiedzi

 Jako iż jest to mój pierwszy post na forum - witam wszystkich :)

 
Po dobrych kilku latach bez roweru, postanowiłem kupić dwa kółka.
Mój budżet to około 2000-2500 PLN. Nie jest on bardzo sztywny (jedna z moich propozycji poniżej jest nieco droższa), ale chciałbym wybrać coś rozsądnego, czyli nie płacić za dużo, ale mieć rozsądny sprzęt do jazdy ;) 
 
Rower będzie mi służył głównie do jazdy po mieście, ale czasem wyjadę w zdecydowanie w mniej komfortowe warunki (lasy, piaszczyste drogi itp), dlatego rozglądałem się za rowerami mtb. 
 
Mam 182 cm wzrostu, waga 90, długość nogi ~80cm.
 
Z przejrzanych na razie różnych źródeł, wytypowałem kilka pozycji, które mi wpadły w oko:
 
 
Jestem jednak otwarty również na inne propozycje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym romet'a mustang 2.0 2015 za 2659 PLN pod względem osprzętu, ale rama nie pasuje - nie dobieraj na siłę, też miałem podobny problem. Spróbuj negocjować cenę tego Romet'a mustang 1.0 2016 - dopasowanie jest ważne. Jeżeli nie ugrasz nic to patrz poniżej.

 

Stałem przed podobnym wyborem ale mój budżet był bardziej ograniczony. Zdecydowałem się na unibike'a evo 27,5 2015 - po negocjacjach dostałem propozycje 2199zł + 20 % rabatu na akcesoria. Uniike ma lepsze piasty i hamulce, słabszy amor i niestety trafiają się pękające ramy w okolicy suportu i główki ramy, ale ile z tego prawdy przekonam się sam (waga 105kg).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 1.0.bo napisałeś że 2.0 ma zły dla ciebie rozmiar więc nie warto się męczyć ogólnie oba mają świetny stosunek cena/jakość szczególnie patrząc pod tym kątem że teraz wszystkie rowery do 3k mają maksymalnie sr xcr...

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu zgoda z piciu256,mimo ze mustang2 jest na pewno lepszy osprzetowo i w dobrej cenie(wystarczy tylko wymienić koła)to rama jest zawsze najważniejsza,niestety 21" to o wiele za duzo,no chyba ze rower by służył tylko do rekreacji i pewne ustawienia by sie pozmieniało mostkiem czy tez siedziskiem,no moze gięta kierownica ale do takiej jazdy stworzono rowery crossowe.Ja przy moim wzroście 185,noga po wewnętrznej 90,mam rame 21"(29er) to i tak mi sie wydaje troszkę przydusza i na pewno gdybym miał wybierać ponownie padło by na 19".Podzespoly zawsze mozna powymieniać a rama pozostaje.Postaraj sie jeszcze przejrzeć net moze sie znajdzie ta 2ka z mniejsza ramą,bo roznice miedzy 2 a 1 sa duże(no i jak dla mnie nawet niskie modele rockshock'a sa ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Postaraj sie jeszcze przejrzeć net moze sie znajdzie ta 2ka z mniejsza ramą,bo roznice miedzy 2 a 1 sa duże

 

Próbowałem, niestety już prawie nigdzie tego modelu nie ma. Wysłałem jeszcze zapytanie do dwóch sklepów czy na pewno się nie znajdzie w mniejszej wersji ;)  

 

Dziękuje za odpowiedzi i sugestie. Na razie skłaniam do tego mustanga, ale zaciekawiła mnie jeszcze propozycja Spasiu - ten rambler wydaje się być nieco podobny do tego mustanga 1.0, a przynajmniej ja nie widzę bardzo dużych różnic - co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w przyszłości planujesz upgrade roweru to Ramblera 6.0 bym odpuścił , koło 26" to mało rozwojowy temat , rama bez taperowanej główki.

Aktualnie w Decathlonie jest rabat na Rockridera 560 (2299), rama ma przyzwoitą geometrię , taperowaną główką i dożywotnią gwarancję.

 

EDIT

Tu http://allegro.pl/romert-rambler-29er-r-line-2-0-na-gwarancji-i6345484573.html#thumb/6 ciekawa propozycja używki 29r z powietrznym Raidonem , co prawda 20" ale te ramy są raczej krótkie horyzontalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tu Romert Rambler 29er R-line 2.0 na gwarancji (6345484573) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ciekawa propozycja używki 29r z powietrznym Raidonem , co prawda 20" ale te ramy są raczej krótkie horyzontalnie.

 

Używanych nie biorę pod uwage, bo moja wiedza i doświadczenie nie pozwalałby rzetelnie ocenić stanu roweru i osprzętu. Tak więc raczej biorę pod uwagę tylko nowe.

 

 Ten Rockridera 560 już był na mojej liście podczas przeglądu różnych źródeł. Może dzisiaj podjadę do decathlonu i go obejrzę na miejscu od razu, dzięki za polecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ze sklepów, do którego napisałem z pytaniem o mniejszą wersję rometa 2.0 2015, zasugerował w zamian m.in. model Unibike Filit http://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-unibike-flite-27-5-2015.html - przyznam, że wygląda dość interesująco. Jest o 100zł droższy od tego rometa 1.0 2016, ale na moje amatorskie oko wygląda nieco lepiej. Co o tym myślicie? Wychodzimy już nieco bardziej poza zakładany budżet, ale jak warto to nie będzie to aż tak duży problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeden ze sklepów, do którego napisałem z pytaniem o mniejszą wersję rometa 2.0 2015, zasugerował w zamian m.in. model Unibike Filit Rower górski Unibike Flite 27,5 2015 - internetowy sklep rowerowy Rowerzysta.pl - przyznam, że wygląda dość interesująco. Jest o 100zł droższy od tego rometa 1.0 2016, ale na moje amatorskie oko wygląda nieco lepiej. Co o tym myślicie? Wychodzimy już nieco bardziej poza zakładany budżet, ale jak warto to nie będzie to aż tak duży problem ;)

Warto , spójnie złożony rowerek z przyzwoitą geometrią , tu masz go parę złotych taniej http://sklep.k2rowery.pl/rower-unibike-flite-275-2015-p-1700.html .

Zeszłorocznego Rometa Mustanga 2.0 poza rozmiar 21" nigdzie nie znajdziesz już od kwietnia - znajomy szukał usilnie i nie znalazł. Fakt sprzętowo dobry , ale rozmiar zdecydowanie za duży dla ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jednak jakiś Cross?

 

 

 

@up ale mtb wygląda o wiele fajniej

 

Nie wiem czy pytanie było o markę czy rodzaj roweru, ale jeśli rodzaj to ja wychodzę z założenia, że mtb łatwiej pojechać po asfalcie, do którego teoretycznie nie jest stworzony niż crossem w bardziej wymagającym terenie ;)

 

-- Aktualizacja --

Dziękuję wszystkim za sugestie i odpowiedzi. Dzisiaj byłem w sklepie, przymierzyłem się do mustanga 1.0 i na niego się zdecydowałem. Teraz pozostaje jeździć, oby dobrzy służył :icon_cool:  Teraz pewnie pojawią się inne pytania z użytkowania roweru...  :laugh:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...