Skocz do zawartości

[zapchany odpowietrznik] Formula RX problem z klamką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem nowym urzytkownikiem tego Forum, dlatego przepraszam za ewentualne niezgodności z regułami.

 Proszę równiez o wyrozumiałość jeśli chodzi o ewentualne błędy czy brak składni ale od kilku lat mieszkam w Niemczech i pisanie po polsku przychodzi mi coraz trudniej, mimo iż mój niemiecki jest jeszcze daleki od ideału.

 

Do rzeczy-

zabrałem się za odpowietrzanie tylnego hamulca Formula RX. Wygląda jednak na to, że układ odpowietrzania w klamce jest zapchany. Podpiąłem strzykawki z DOTem pod klamkę i zacisk, ale nie udało mi się wstrzyknąć płynu do zacisku. Spróbowałem wstrzyknąć też do klamki, ale sytuacja się powtórzyła. Żeby sprawdzić drożnośc układu, odkręciłem przewód od zacisku- wtedy płyn wchodził bez przeszkód. Następnie zamontowałem przewód z powrotem i wykręciłem go z klamki- płyn również przepływał bez oporu- wyciekał z wykręcowej końcówki przewodu. Na końcu próbowałem wstrzyknąć płyn do klamki z odkręconym przewodem, ale i wtedy pojawił się pierwotny problem - płyn nie wchodzi.

Przy odkręconej śrubce odpowietrznika, podczas naciskania klamki, płyn wypływa z otworu odpowietrznika.

Przed podjęciem próby odpowietrzania hamulec działał włąściwie poprawnie, jedynie klamka była lekko "miękka".

 Ktoś ma może pomysł co może być przyczyną? Co mogło się przypchać i jak sobie z tym poradzić?

 Ogromne dzięki za wszelkie rady i sugestie.

 Pozdrowienia z górzystej Bavarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...