Skocz do zawartości

[piasta] Shimano XT HB-M785 vs HB-M8000


shadar

Rekomendowane odpowiedzi

Mozliwe ze tak ,ze nie ma przewag. Zatem skupic sie trzeba na tylnej.

 

 

Problem w tego typu sprawach jest taki ze najlepiej jest od razu dac wypas kolo. Ale wszystko zalezy od floty ,nie da sie ukryc.pro wypas trzeba by bylo oprocz piasty wymienic obrecz i od razu na taka TL ready.

 

 

Masz kola 27.5

 

Ja bym dal takie komponenty

 

Dr swiss fr 570 obrecz pod max 130 kg jezdzca- bomba ,nie trzeba centrowac- 200 zl

Piasta na tyl dt 350 - 550 zl

 

Szprychy dt competition i nyple mosiadz + zaplot u Daweo z forum - 150 zl

Razem 900 zl- niby duzo ale kolo tip top przezyje 3 rowery...

Jak nie ma hajsu do mozna sama piaste i tez bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko że ja teraz chcę wymienić... przednią piastę bo mi padła, a na jednym kole daleko nie zajadę ;) Zmiana tylnej to pieśni przyszłości.

Co do hajsu pewnie by się znalazł, tyle tylko że ta wymiana piasty jest zupełnie nie planowana a mam inne wydatki...

Generalnie nie znam się zbytnio na tych tematach, chciał bym piastę którą kupię, zaniosę do serwisu i nie będę się stresował że coś tu nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w DT 350 się nie pchać bo za dużo kombinowania? ;) Cena DT jest niewiele większa także to nie problem.

Co do zmiany ramy itp. jeśli coś będę zmieniał to pewnie amortyzator - z geometrii ramy jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dt na przedzie musialbys wziac wesje na 15 mm i do obecnego amortyzatora dac adapter z 15 mm na 9 mm plus jakas os 9 mm aby wszystko skrecic. Po zmianie amortyzatora na 15 mm masz gotowa piaste.

 

 

Jezeli bedzies zmieniac amortyzator to wez dt 350 15 mm TA .plus adapter os na srube u tokarza lub u daveo bo tez robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*dobre łożysko kosztuje 20zł a nie 5, te za 5 mają słabe uszczelnienia i ogólnie jakość wykonania co skutkuje w krótszym czasie działania, juz to przerabiałem. zresztą jak chce konusy i kulki to co mu bronisz? jak się zagląda do nich co jakiś czas to nic się złego nie dzieje, a trudne to to nie jest, jeśli ktoś nie umie serwisować piasty na konusach to taka na maszynowych wyjdzie drożej bo będzie musiał chodzić do serwisu na wymianę tych tanich łożysk, no chyba że to do bułkowozu który na rok robi tylko 500km, i to w słonecznej pogodzie- wtedy te łożyska za 5zł rzeczywiście na długo starczają ;)

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

 

Wybacz że moja opinia nie pokrywa się z Twoją. Łożyska do moich piast lepsze kosztują piątaka, SKF kosztuje dychę ale to przerost formy nad treścią. Chińczyki za dwa złote jeżdżą i dają radę, za piątaka masz dobre polskie łożyska.

 

Co do konusów i kulek to 25 lat się w tym babrałem, więc troszkę doświadczenia chyba nabrałem. I choćby nie wiem co to do kulek już nie wrócę. Przeżytek i tyle. Czysto, szybko, bezboleśnie i tanio jak barszcz w przypadku porównania do lepszych piast shimano z konusami po 25-35pln sztuka a i takie po 50 się zdarzają. Sorry, z czym do ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka masz piastę ale 6902 SKF kupowałem tydzień temu w hurtowni i kosztowały 23zł/ sztuka, łożysko SKF wytrzymuje (przy moim jeżdżeniu) koło 10k km, łożysko za 5zł wytrzymuje od 1000-3000, duży rozrzut jakościowy bo produkowane w Chinach, nie w Japonii, a wymieniane łożysk co 1000km mija się według mnie z definicją bezobsługowości więc nawet jak się nie opłaca to itak wolę kupić SKF i mieć na dłużej spokój ;) ale to tylko moja opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze tak ,ze nie ma przewag. Zatem skupic sie trzeba na tylnej.

 

 

Problem w tego typu sprawach jest taki ze najlepiej jest od razu dac wypas kolo. Ale wszystko zalezy od floty ,nie da sie ukryc.pro wypas trzeba by bylo oprocz piasty wymienic obrecz i od razu na taka TL ready.

 

 

Masz kola 27.5

 

Ja bym dal takie komponenty

 

Dr swiss fr 570 obrecz pod max 130 kg jezdzca- bomba ,nie trzeba centrowac- 200 zl

Piasta na tyl dt 350 - 550 zl

 

Szprychy dt competition i nyple mosiadz + zaplot u Daweo z forum - 150 zl

Razem 900 zl- niby duzo ale kolo tip top przezyje 3 rowery...

Jak nie ma hajsu do mozna sama piaste i tez bedzie dobrze

 

Gdybym decydował się na zmianę również obręczy, ile mogę zawołać za te standardowe które mam obecnie? :) Stan oceniam na co najmniej dobry, nie są scentrowane (i nie były).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piasta została zamontowana jakiś czas temu, dodatkowo zakupiłem oryginalny adapter 15 ~ 9 mm. Niestety po zamontowaniu, w czasie jazdy po terenie pojawiło się metaliczne stukanie które szybko udało się zlokalizować... przyczyna prozaiczna - malutki luz na tarczy hamulcowej (pozwalała na ruch rotacyjny ok. 1mm) który generował pokaźne stukanie, zwłaszcza przy mocnych nierównościach.

Po wizycie w serwisie w celu "dokręcenia" tarczy okazało się że nic nigdy proste nie jest i pierścień trzeba wymienić na inny. Oczywiście na miejscu nikt takiego pierścienia nie miał, hurtownia gdzieś kiedyś słyszała że coś takiego jest ale też nie miała. Koniec końców musiałem zamówić oryginalny pierścień DT wraz z adapterem tarczy hamulcowej (6 botl) bo oczywiście producent jakiś czas temu wycofał ze sprzedaży pojedyncze pierścienie...

 

Po tych miłych i nie miłych przygodach rower śmiga jak złoto, a koło toczy się aż miło. Po sezonie do zmiany pójdzie tył i możliwe że się pokuszę o wymianę obręczy. DT Swiss FR 570 to dobry wybór czy w podobnych pieniądzach znajdę coś lepszego? Moja waga to +/- 94~98 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...