Skocz do zawartości

[koło] Przesunięcie koła (obręczy) względem ramy (widelca)


Braclav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na imię Remik, to mój pierwszy post na forum.

 

Mam pytanie do was, osób znających się na rzeczy.

 

Kupiłem sobie wczoraj rower, a dokładnie jest to Kross Level B2, rowerem nie jeżdże sportowo zawodowo, nie znam się też na sprzęcie. 

 

Moje pytanie czy tam problem. Otóż dziś na przejażdżce zauważyłem że opona z obręczą nie są centralnie na środku widelca a są przesunięte w stronę tarczy hamulcowej. Nie jeździłem wcześniej z tarczą i nie wiem czy to tak ma być czy to jest wada roweru? Dodam że niemożliwe żeby był uszkodzony gdyż jest dosłownie nowy, wczoraj wyjęty z kartonu.

 

Pozdrawiam

 

 

Dołączam zdjęcia

post-198735-0-19292500-1468145571_thumb.jpg

post-198735-0-37156900-1468145576_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw temat na [...] http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

 

Zdejmij koło i załóż odwrotnie , jeśli to przesunięcie będzie na drugą stronę to znaczy , że jest źle wycentrowane . Skoro rower jest nowy to udaj się do najbliższego autoryzowanego serwisu Kross'a i zgłoś im problem (sprawnemu serwisowi usuniecie usterki powinno zająć 20min.), ewentualnie w jakimkolwiek serwisie (ale to koszt 20-30zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie ma co zakładać koła odwrotnie, to koło pod tarcze. Jest krzywo - zły zaplot. Można jeszcze ewentualnie, otworzyć zacisk - szybko zamykacz, upewnić się że koło siedzi na swoim miejscu. Nie dotyczy to rowerów z osiami qr 15-20mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...