Skocz do zawartości

[amortyzator 27,5 9mm] Magura TS8R 650b czy Rock Shox Reba RL?


Rekomendowane odpowiedzi

Składam rower 27,5 do rekreacji/XC/Maratonów, mam już koła na QR 9mm i nie koniecznie chciałbym je zmieniać, co limituje wybór dobrych amortyzatorów. Rower budowany na ramie Accent Peak 17" głównie dla syna (ok. 50 kg), ale ja też będę go momentami ujeżdżał (67 kg) zanim nie zbuduję swojego. Amorek powinien więc być dobry; rocznie ma wytrzymać ok. 5 tys. km, nie chcę wymieniać po kilku miesiącach. Zastanawiam się nad Magurą TS8R 650b z blokadą DLO2 i skokiem 100mm oraz Rock Shox Reba RL 120 mm? A może nieco tańszy Rock Shox 30 Gold TK wystarczy?


Z góry dziękuję za Wasze opinie!


Olek


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Rebę, nie znam Magury więc pracy nie porównam, ale brał bym pod uwagę łatwość serwisowania. O amorek trzeba dbać żeby służył długo i bezawaryjnie. Szczególnie że będzie katowany na zawodach. 

Moim zdaniem przy takich przebiegach i zastosowaniu absolutne minimum to pełny serwis na początku sezonu i podstawowy w połowie. W RS jest to łatwe i tanie. 

 

Za oleje (np Valvoline Synpower Fork Olil 15W i 5W) + smarowidło (np. ROCK 'N' ROLL Super-Slick Grease) zapłacisz ~120 zł i starczy Ci to do końca życia amora. Do tego co rok/dwa zestaw uszczelek za stówke i nic tylko jeździć i cieszyć się że wsio działa pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...