Skocz do zawartości
Puchalatko

[klocki] RWD Sintered

Rekomendowane odpowiedzi

Puchalatko

Witam,

Zakupiłem do hamulców AVID Elixir 3 klocki RWD Sintered, jednak mam wątpliwości czy na pewno są one oryginalne. Na zdjęciach które widziałem są koloru złotego a te, które otrzymałem mają kolor czerwony.

Foto z miniatury w sklepie:

121419_1.jpg

A teraz jak wyglądają u mnie:

E0BW67Y.jpg

Dodatkowo na dolnym klocku widać, że drobny kawałek okładziny wygląda jakby zaraz miał odpaść. Zmierzyłem również ich całkowitą grubość i jedna para ma wymiar 4mm a druga 3,85mm. Para która jest cieńsza ma też nieco cieńszą tą metalową podstawę, więc myślę, że różnica w grubości samych okładzin jest znikoma lub nie ma jej wcale.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vpablov

miałem te RWD i też czerwone.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jahoo84

Z tego co się orientuje to jest to wersja dh, tańsze od goldów, mocniejsze ale podobno znikają w oczach :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Puchalatko

Witam ponownie,

Jako że trochę na nich już pojeździłem, to napiszę jak się mniej więcej sprawują. Jeżeli chodzi o dotarcie, to trochę im to zajęło, a to co jest napisane w instrukcji uważam za nieudany żart, chyba, że chodziło o jakieś dotarcie wstępne. Siła hamowania bardzo dobra, porównywalna lub nawet większa niż na oryginalnych okładzinach. Na początku pojawiało się dosyć nieprzyjemne piszczenie przy mocniejszym hamowaniu, jednak teraz już to nie występuje. Nie jeżdżę w deszczu, więc na ten temat ich pracy w takich warunkach się nie wypowiem. Nie wiem też jak się zachowują gdy są mocno rozgrzane. Generalnie jestem zadowolony, niewiadomą pozostaje ich wytrzymałość. Na oryginalnych klockach zrobiłem około 4k km i mam nadzieję, że te również tyle wytrzymają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Abdullah
      Przez Abdullah
      Witam, chcę wymienić moje elixiry 3 na coś innego,  czuję, że ich żywot dobiega końca, bo znowu się zapowietrzyły, a klamki mają już ogromne luzy. Chciałbym, żeby nowe hamulce były mocniejsze od Avidów, najlepiej na 4 tłoczkach, możliwie bezproblemowe oraz dobrze wykonane( mam na myśli głównie okropne luzy na klamkach w Avidach). Myślałem o Guidach, miałem okazję pojeździć na guide r, ale mimo 4 tłoczków były trochę słabe, podobne do elixirów.  Czy Guidy RSy są w jakiś sposób mocniejsze ? Widziałem dobre opinie o Magurach mt5/mt7, rozważałem także zee/saint. Dużo osób poleca SLXy, ale obawiam się, że mogą być dla mnie trochę za słabe. 
    • Ten_Leniwy
      Przez Ten_Leniwy
      Witam otóż sprawa ma się następująco po ostatnim upadku dźwignia hamucla wygięła się strasznie do góry. Nie ma raczej sensu jej prostować bo przy większym nacisku i tak pęknie. Teraz nasuwa mi się pytanie czy lepiej zmienić hamulce na jakieś shimano lub inne avidy ?. Czy kupić nową klamkę bo dźwigni nie można nigdzie dostać :/ . Jeśli macie jakieś propozycje odnośnie tego na co zmienić avidy db1 to piszcie. Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś rzucił jakimś linkiem odnośnie samej dźwigni dodam że nie musi być to dźwignia od avid db 1 ważne żeby pasowała Z góry dzięki za pomoc.

• LukaszDH
      Przez LukaszDH
      Witam mam problem z klamką Magura MT7 Podczas odpowietrzania odczepiła się widoczna na zdjęciu klapka myślałem że wystarczy wczepić ją z powrotem lecz to nic nie dało mimo tego że zaczepy są całe zaczęło puszczać olej i ponownie wyskakiwać. Jakiś pomysł jak temu zaradzić? Ewentualnie jak na szybko uratować aby działał? Potrzebuję mieć sprawny hampel na jutro a jeśli klamka już jest zepsuta to myślałem nawet aby zalać miejsce łączenia tej zaślepki kropelką aby się trzymało i pomogło mi przeżyć jutro bez dzwona z jakimś drzewem. Będę z góry wdzięczny za pomoc 

• danielson
      Przez danielson
      Hej,

czy to normalne, że mocno obciążony rower traci siłę hamowania ze względu na mocno rozgrzewające się klocki hamulcowe na górskich zjazdach?

Trochę mnie to zaskoczyło, bo na płaskim hamulce żyleta. W górach sytuacja nie była zbyt przyjemna, bo po rozgrzaniu klocków musiałem naprawdę mocno cisnąć na klamki żeby wytracać prędkość na stromych/szybkich zjazdach. Czy to wina lipnych klocków?

okoliczności:
      - rower 12.8 kg + sprzęt bagażowy 2 kg + bagaż 15-17 kg, czyli w sumie ~30-32kg + kierownik czyli ja 78-80 kg brutto
      - hamulce cantilever + klocki De One BS-DE004
      - obręcze Accent Offrider

Klocki ginęły w oczach na długich asfaltowych, albo stromych technicznych zjazdach. Jak się schłodziły siła hamowania wracała, ale co oczywiste, na zjeździe rozgrzewały się błyskawicznie, zmieniał się dźwięk na bardziej syczący i zamiast hamowania było spowalnianie.. Dodam, że w drugim rowerze na wyprawie (mniej obciążonym) z tanimi Jagwire'ami takich problemów nie było..
    • LukaszDH
      Przez LukaszDH
      Już trochę głowię się i troję nad tym, mianowicie czy nieoryginalny olej mineralny jest zrobić coś złego zaciskowi? Chodzi mi o pakowanie np, Oleju Shimano do Magury, LHM'a do Shimano lub magury i inne tego typu kombinacje. Z tego co czytałem i wiem z autopsji inny olej może ewentualnie lekko zmienić pracę klamki nie pogarszając przy tym pracy hamowania ale czy coś poza tym? LHM i RoyalBlood od Oleju Shimano są gęstsze przez co podobno dają uczucie lekko zamulającej pracy klamki. Mnóstwo jest zwolenników trzymania się regułek i lania Oleju do Hamulca "po bożemu, taki jak producent powiedział" ale zwolenników lania tego co jest byle był to "olej mineralny" też jest bardzo dużo a nie widać nigdzie nagłówków typu "ZALAŁEM LHM'EM STRACIŁEM DOM ZĘBY I ŻONE", "ZALAŁEM OLEJEM SHIMANO MAGURY TERAZ KLAMKA KRZYCZY ŻE NIE CHCE HAMOWAĆ". Chętnie wysłucham wszystkich opinii i hipotez na ten temat. Pozdrower 

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.