Skocz do zawartości

[trekking] Który model wybrać do 1500zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuję zakup nowego roweru, który służył by mi do cotygodniowych wycieczek.

Tutaj moje pytanie jaki model polecili byście w okolicy tej ceny.

Na co zwracać uwagę przy zakupie roweru. Przede wszystkim chodzi mi o wielkość ramy roweru (mam 183 cm wzrostu) czy wybrać ramę o rozmiarze 21 czy 23?

 

Znalazłem w internecie kilka modeli min. Romet Wagant (tutaj różne wersje 2.0, 4.0 czym one się różnią), Kross i rowery marki Karbon np. Challenger GTS. Który z nich był by najlepszy i czy zakup roweru przez internet jest w pełni bezpieczny.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senatore V3 - lekko ponad 1400 - to najlepsza opcja na dziś.

 

23" to miał być pewnie żart? :)  Nawet na ramę 21" niektórych producentów możesz nie wejść - to zależy od długości nogi  - zmierz...

 

Jeśli nie jesteś totalnym antytalentem technicznym z obiema lewymi rękami - nie boj się internetu. A nawet jeśli miałbyć dać serwisowi 50 zł za przykręcenie pedałów i kierownicy, to i tak warto ... 

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senatore V3 - lekko ponad 1400 - to najlepsza opcja na dziś.

 

23" to miał być pewnie żart? :)  Nawet na ramę 21" niektórych producentów możesz nie wejść - to zależy od długości nogi  - zmierz...

 

Jeśli nie jesteś totalnym antytalentem technicznym z obiema lewymi rękami - nie boj się internetu. A nawet jeśli miałbyć dać serwisowi 50 zł za przykręcenie pedałów i kierownicy, to i tak warto ... 

Właśnie dlatego pytałem się o tą rame ponieważ w różnych tabelach jakie znalazłem w internecie są różne wymiary w porównaniu do wzrostu dlatego chciałem się dopytać. Czyli rama 21 będzie dla mnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 183 cm możesz mieć np. nogę 82-83 cm - zdarzają się tacy - i na senatore 21" nie wejdziesz, bo sobie poobijasz wydmuszki ...

Ok.

A z tych modeli które podałem w szególności chodzi mi o  rometa Waganta tam jest kilka jedo rodzai 2.0 4.0 czym one się różnią od siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo89 dostepny rozmiar tylko 21'.

Ja przy 183cm mam 86 cm nogę.

Tez myślę o Wagancie 3 (nie interesuje mnie noname lazzaro mimo full alivio i innych wodotrysków - wystarczająco już zostało o nim na tym forum napisane) i zastanawiam się czy 19 czy 21 cali...

Edytowane przez szpenton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na co ogólnie zwracać uwagę przy wyborze takiego roweru? Oprócz marki bo wiadomo że romet czy kross to jednak są marki które sobą coś reprezentują. Tą długość nogi mierzy się od kąd do kąd i czy gdzieś jest tabela któa by pozwoliła określić jaki rozmaiar tej mramy wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ szpenton Przy nodze 86 można brać 21" - zapasu klejnotowego wystarczy, a regulowany mostek daje większą możliwość dopasowania położenia kierownicy .

 

 

bo wiadomo że romet czy kross to jednak są marki które sobą coś reprezentują

 

Tiaa, porozmawiaj z tymi którzy próbowali coś reklamować  :) :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross to już przereklamowana marka, jedzie na opinii i tnie na sprzęcie.. Romet tez zaczyna iść tą drogą, dlatego szukałem Rometa z zeszłego roku.. takich już nie ma, albo ostatnie sztuki w dziwnych rozmiarach... ale dotarłem do tegorocznego medelu Rometa Waganta 3.0  za 1286zł. Sugerując się stosunkiem ceny do jakości wybór padł właśnie na ten rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten by był wporządku, moim skromnym zdaniem lepszy niż senatore bo przynajmniej firmowy, ale już nie jest dostepny. Senatore z opisu OK. Rozmiar dla Ciebie to na pewno 19.. ale pszrszukując to forum w poszukiwaniu info na temat tego roweru to można natrafić na bardzo złe wiadomości, dlatego dla mnie ta garażowa firma nie jest godna zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...