Skocz do zawartości

[trasy] Wiślana Trasa Rowerowa - odcinek małopolski i świętokrzyski


weeman87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Planuję krótką wyprawę z Krakowa do Sandomierza, a następnie Green Velo do Kielc i z powrotem do Krakowa. Co do GV słyszałem różne opinie, ale zastanawia mnie jak sprawa wygląda jeśli chodzi o WTR. Ostatnie wzmianki na forum są sprzed kilku lat. Wiem, że coś w temacie się dzieje, bo w moich okolicach (Wawrzeńczyce, Nowe Brzesko) zostały wyasfaltowane ścieżki prowadzone po koronie wału przeciwpowodziowego. Czy macie jakieś informacje jak trasa wygląda na cały odcinku między Krakowem a Sandomierzem. W zeszłym roku jechałem podobną trasę, ale trzymałem się na północ od drogi 79. Nie ukrywam, że przynajmniej dla mnie jazda wzdłuż Wisły jest ciekawszą alternatywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Jutro rozpoczynam ekploracje. Odcinek Opatowiec -> Ile sie da, w kierunku morza. na razie jest wysypany i zwalcowany podkład pod asfalt. 

 

I jak eksploracja? Jakie postępy prac na WTR?

Chce niedługo na szosie przejechać trasę od Woli Zabierzowskiej do Szczucina.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Szczucina będzie niestety problem. Od mostu w Nowy Brzesku trasa ma raptem 4,5 km, z czego około 3,5 asfalt i 1 km szutru (aczkolwiek do jazdy jest w sam raz, pod warunkiem, że nie jedziesz na szosie). Próbowałem odnaleźć kontynuację szlaku, ale bez skutku. 

https://www.endomondo.com/routes/768006836

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę regularnie właśnie na trasie Wola Zabierzowska - Grobla, bo mieszkam w okolicy.

W Grobli będzie zjazd i dalej trasa będzie wiodła drogami lokalnymi do Uścia Solnego, gdzie wróci na wał.

 

Tak wynika z przedwykonawczej dokumentacji fotograficznej:
ftp://ftp.zdw.home.pl/wzp2/2015/ZP%2063_Sciezki_rowerowe/Tom%20V%20-%20Dokumentacja%20fotograficzna/Tom%20V%20-%20Dokumentacja%20fotograficzna.pdf

 

W powiecie Dąbrowskim coś się dzieje w temacie WTR (odcinek z tego filmiku to dokładnie miejscowości Medrzechow - Tonia - Strojcow): 

 

Kilka moich zdjęć z odcinka Wola Zabierzowska - Grobla:
http://lemmyafiver.bikestats.pl/1486694,Wislana-Trasa-Rowerowa.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I jak eksploracja? Jakie postępy prac na WTR?

Chce niedługo na szosie przejechać trasę od Woli Zabierzowskiej do Szczucina.

 

Niestety nie dalem rady przed przeprowadzka a teraz przeprowadzilem sie nad dunajec. Ale rozmawialem z załogą walca na wale i powiedzieli ze od Niepołomic do Szczucina jest zrobione. Takze ktos musi przejechac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety nie dalem rady przed przeprowadzka a teraz przeprowadzilem sie nad dunajec. Ale rozmawialem z załogą walca na wale i powiedzieli ze od Niepołomic do Szczucina jest zrobione. Takze ktos musi przejechac.

 

No to Pan z walca chyba nie do końca zorientowany jest jak wygląda sytuacja na trasie. Pozwolę sobie dodać mój trening i opisywać będę zgodnie z jego przebiegiem. https://www.endomondo.com/users/15075646/workouts/779205356

Zaczynamy przy moście w Niepołomicach i jedziemy po WTR jakieś ... 1000 m, tam zjeżdżamy na drogi lokalne. Po kilku kilometrach wracamy na wał (ok 29 km treningu) i tam trafiamy na coś, co przypomina podkład pod asfalt. Przejechanie kolejnych 2 km jest naprawdę męczące (grube i niezbyt ubite kamienie). Dopiero na 31 km jest możliwość opuszczenia tego wału. 32 km mojego treningu to już bardzo ładna i równa ścieżka asfaltowa, która prowadzi do mostu w Nowym Brzesku (Ispinii). 

 

Ostatnio jechałem też przez most w Koszycach (Górce). Asfalt w kierunku Szczucina już położony, ale nie wiem na jakim odcinku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mostu w Górce, w kierunku Szczucina asfalt jest do Woli Przemykowskiej. Dalej jest przygotowany utwardzony podkład z kamienia (stan na 20.08).

Na odcinku Uście Solne - Górka również ruszyły roboty (zdzieranie wierzchniej warstwy).  
Cały czas trwają prace, więc możliwe, że asfaltu jest już więcej.

 

Planowany termin ukończenia trasy to październik 2016.

.

Fotorelacja z postępów praca na profilu FB veloMalopolska: https://www.facebook.com/velomalopolska/photos/?tab=album&album_id=232853797110156

Mapka z ostatniego objazdu: https://www.endomondo.com/users/10088137/workouts/789576483

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem raz trasę z Krakowa do Szczucina. Wiekszość DK 79, za Nowym Korczynem proponuje skręcić w prawo. Asfalt jest w bardzo dobrym stanie, może poza wylotem na igołomskiej. Trasa jest dość malownicza zwłaszcza od Nowego Brzeska do Nowego Korczyna, ale i tak na podziwnianie widoków nie pozwalają przetaczające się Tiry. Nie mogłem się doczekać sie ścieżki z krakowa do szczucina, ale obawiam się jednego: można usnąć. Po przejechaniu kilku kilometrów wydawało mi się że stoję w miejscu.. Mam nadzieję że częśc scieżki zjedzie z wałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przejechałem raz trasę z Krakowa do Szczucina. Wiekszość DK 79, za Nowym Korczynem proponuje skręcić w prawo. Asfalt jest w bardzo dobrym stanie, może poza wylotem na igołomskiej. Trasa jest dość malownicza zwłaszcza od Nowego Brzeska do Nowego Korczyna, ale i tak na podziwnianie widoków nie pozwalają przetaczające się Tiry. Nie mogłem się doczekać sie ścieżki z krakowa do szczucina, ale obawiam się jednego: można usnąć. Po przejechaniu kilku kilometrów wydawało mi się że stoję w miejscu.. Mam nadzieję że częśc scieżki zjedzie z wałów.

 

W zeszłym roku jechałem do Lublina i część trasy przebiegała 79. Szczerze to "0" przyjemności podróżować tą drogą. Tiry, dostawczaki przechodzące centymetry od ręki, smród. Kiedy tylko mogłem odbijałem na boki (na Solec, Pacanów, Tarnobrzeg). https://www.endomondo.com/users/15075646/workouts/535655059. (Trasę zrobiłem w 3 dni).

Dlatego też czekam na WTR, które pozwoli uniknąć w dużym stopniu dróg publicznych. 

 

 

 

Z tego dokumentu wynika, że trasa będzie schodzić z wałów na drogi o niskim natężeniu ruchu, więc nudy być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Dzisiaj miałem przyjemność przejechać się odcinkiem między Górką a Ispinią. Jestem miło zaskoczony - dobre oznakowanie trasy, fajna jakość ścieżek. Od czasu do czasu niestety na ścieżce (nie mówię oczywiście o fragmentach poprowadzonych drogami publicznymi o małym natężeniu ruchu) można spotkać ciągnik rolniczy, czy też samochód osobowy. W większości przypadków z premedytacją ktoś wjeżdża na DDR poprowadzoną po wale, ale często też  brakuje oznakowania, że jest to ścieżka rowerowa przy mniej uczęszczanych zjazdach (rampach prowadzących na wał). Ogólne wrażenie pozytywne. Chciałbym, aby kiedyś możliwe było przejechanie tą trasą całej Polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mały update mapy oraz grafiki Wiślanej Trasy Rowerowej po wiosennych przejazdach. Stan na marzec 2017.

2m6QOKB.jpg

Mapa z przebiegiem, aktualnym stanem nawierzchni oraz objazdami jeszcze nie gotowych fragmentów https://goo.gl/f6igkS
Jak ktoś woli .gpx to tu znajdzie ślad WTR przez całą Małopolskę (z sugerowanymi objazdami odcinków, które dopiero są w planach) https://goo.gl/b9867o
Ten objazd nadaje się śmiało nawet na szosówkę (w 98% jest asfalt, na pozostałych 2% porządnie ubita nawierzchnia, może ze 2 razy trzeba zejść z roweru na tych 235 km). Miłej jazdy! Choć pamiętajcie, że "formalnego otwarcia" jeszcze nie było, więc w niektórych miejscach trwa jeszcze budowa oraz brakuje jeszcze oznakowań na sporych odcinkach tej trasy (ale macie gpx:-) 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Udało nam się zebrać dane dotyczące wszystkich istniejących i planowanych odcinkach WTR w formie mapy interaktywnej: Wiślana Trasa Rowerowa - mapa interaktywna   Jest też opcja zgłaszania uwag i przeszkód na trasie.

 

Przecież ta mapa (WTR) jest kompletnie nieaktualna. Pomiędzy Tyńcem a stopniem wodnym Dąbie można jeździć już od dawna a w tym roku jest już asfalt do mostu Wandy. Na co jeszcze czekacie, aż tam wybudują? Barierki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

WTR między Tyńcem a Krakowem widoczna, jak wół

 

Faktycznie, jak wół. Jak żółty wół, co legenda (taki opis po prawej stronie) objaśnia nam "W trakcie budowy". No chyba, że ja albo mój monitor mylimy zielone z żółtym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie musisz zmieniać monitora :)

 

Na mapie WTR jest podzielona na odcinki wg województw. Status "W trakcie budowy" oznacza, że projekt budowy trasy w danym województwie nie jest jeszcze zakończony. 

 

Zgodnie z informacją od Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie zakończenie projektu w Małopolsce nastąpi w sierpniu tego roku (https://www.zdw.krakow.pl/inwestycje/velo-malopolska/238-wislana-trasa-rowerowa-i.html) i wtedy oznaczenie zmieni się na zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na mapie WTR jest podzielona na odcinki wg województw. Status "W trakcie budowy" oznacza, że projekt budowy trasy w danym województwie nie jest jeszcze zakończony. 

 

Ok. Czyli dopóki ostatni kilometr w województwie nie będzie zakończony dotąd cały odcinek będzie w budowie? No spoko. Trochę to mylące, ale niech będzie. Miło za to wiedzieć, że po wakacjach pojedziemy już gotową WTR. Pozdrawiam i dzięki za wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem Odcinek w Małopolsce :

Od miejscowości Ujście Solne od mostu na Rabie do miejscowości Szczucin trasa jest gotowa.

Trasa ok, głownie nowe wały , do promu mało uczęszczanymi asfaltowymi drogami. 

Po drodze jest prom ze free. Uwaga nie jest całodobowy ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...