Skocz do zawartości

[3500zł] MTB Używany/Nowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kupić rower MTB nowy lub używany do 3500zł (maksymalny budżet). Mam 170 cm wzrostu i 53 kg wagi.

 

Roweru będę głównie używał do jazdy po asfalcie. Jednak zdarzy się kilka razy w miesiącu wyjazd w górzyste tereny,

gdzie nie zamierzam go oszczędzać. Z roweru korzystać będę codziennie więc zależy mi aby po roku się nie rozwalił.

 

Jeśli chodzi o moje wymagania to zależy mi na

- kołach 27,5 cala

- ramie z carbonu

- porządnym amortyzatorze z przodu (najlepiej Fox lub Rock Shox)

W szczególności zależy mi aby był jak najlżejszy.

Rower w przyszłości mam zamiar ulepszać Stąd zależy mi bardzo na porządnej ramie która będzie dobrą podstawą do późniejszego ulepszenia 

Marki które najbardziej mnie interesują to: Giant, Scott, Trek, Stöckli, Canyon ale mimo to chętnie obejrzę też inne :)

 

Na tą chwilę nie mam upatrzonego żadnego nowego roweru. Za to oglądam się za kilkoma używanymi, które byłem już obejrzeć.

Szczególną moją uwagę zwrócił ten model: Stöckli Beryll RSC. Poniżej link do aukcji. 

http://allegro.pl/rower-gorski-stockli-29-karbon-i6295446107.html#

 

Sprzedawca powiedział, że jest w stanie go sprzedać za 3200zł.

Koła niestety 29 cali. Da się założyć do niego 27,5?

Jak wygląda jakościowo ta rama? 

Gdzieś czytałem, że nowy taki Beryll RSC to wydatek 20 tys złotych. 

Ktoś na forum powiedział mi, że wygląda on na składany (chociażby ze względu na amortyzator gdzie w oryginale jest FOX)

Czy ten amortyzator jest godny polecenia?

I jak wygląda osprzęt w tym modelu? 

 

Co o nim sądzicie? I czy warto w tej cenie oglądać się za nowymi? Jeśli tak to jakie modele są warte uwagi? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3,5k o nowym carbonie 27,5 zapomnij .

Ten Stockli jest od handlarza , który składa z tego co ma pod ręką i nie cieszy się dobrą reputacją (na forum też już o nim było http://www.forumrowerowe.org/topic/173485-allegro-ku-przestrodze-odradzam-zakupy-u-tego-sprzedawcy/?hl=miki9912&do=findComment&comment=1602605 ), poza tym 29r w rozmiarze 18" na 170cm wzrostu jest zdecydowanie za duży. Przy tej cenie raczej bym się zapytał gdzie jest haczyk (topowa rama renomowanej marki) - uszkodzona czy z szemranego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama jest za duża i w ogóle to odpuść sobie zakup używanego carbonu u tego sprzedawcy. Zakup używanego carbon-u to raczej zabawa dla doświadczonych bikerów w sprzęcie, chyba, że ktoś taki by mógł jechać z tobą na oględziny. Ten Stockli jest na pewno składakiem, tego nie trzeba pisać, ciężko żeby rower za 25k ktoś chciał oddać za 3,2k. Cena tego składaka katalogowo by wyniosła około 12k zł, więc i tak prawdopodobieństwo uszkodzonej ramy jest b. duże, aczkolwiek może nie jest.

 

Ja proponuje lekką, popularną, a co za tym idzie tanią, ramę alu lub poszukać rower alu powystawowy - takie mają bdb cena/jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak nie masz dostępu do tanich części po tzw. znajomości,średnio się na tym znasz i do tego sam sobie z tych części nie złożysz roweru, to myślę że nie opłaca się w to bawić.

Ja np. po podsumowaniu cen części z jakich fabrycznie złożony jest mój rower, stwierdzam że byłoby ciężko zrobić to taniej ( porównanie w tym przypadku dotyczy nowego roweru z roku 2015 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za czym się oglądać? Nowy czy używany? Rama może być alu. Najważniejsze żeby był jak najlżejszy 


A używany 

Scott Ransom 20

warty uwagi?

Rama z carbonu. amortyzator RockShox. Całość w bardzo dobrym stanie?

Opłaca się go kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o popularnej ramie, miałem raczej na myśli popularny rower na alu, bo kolega KrissDeValnor ma racje, składać się nie opyla. Ten Scott jak jest w bdb stanie to czemu nie, ale nawet 14 latki jeżdżą na 29er, więc raczej proponuje minimum 27er.

 

Może nie byłby za duży, ale raczej za duży:

http://allegro.pl/rower-gorski-27-5-megamo-natural-10-nowy-i6293040012.html#thumb/1

 

Nic innego ciekawego nie znalazłem z używek, statystyki są nieubłagane, aby kupić coś naprawdę dobrego to trzeba szukać od miesiąca do trzech, a dodatkowo mamy sezon i jest jeszcze ciężej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś zwiększył nieco budżet to Unibike Expert http://www.unibike.pl/expert27.html (200zł rabatu jest do zgarnięcia od ręki) , masz przyzwoitą ramę z dobrą geometrią , przyzwoity amor , napęd XT/SLX , świetne hamulce SLX . Zeszłoroczny model (o takiej samej specyfikacji) można wyrwać za 3,4k http://sklep.k2rowery.pl/rower-unibike-expert-275-2015-p-1699.html (ale są tylko 19" i 21").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach rozmiar M to 29er, a S to 27er. Dla ciebie chyba dobry będzie rozm. S, a to sporo zmienia, bo w przypadku XS i S geometria 4.9 oraz 5.9 już taka rekreacyjna nie jest, jak w przypadku M i L (29er) również obu 4.9 i 5.9. Pod względem osprzętu to całkiem dobra propozycja, więc jak rozmiar S (27er) by ci pasował to czemu nie. Ja jestem za tym tańszym, bo oba mają korbę 3rz (zdecydowanie wolę 2rz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o wagę? Mocno odczuję różnicę? 5.9 waży 12,6 kg a 4.9 13.2 kg. Gdzie takiego Canyon'a w Polsce dostanę (województwo Wielkopolskie) bo boję się zamówić przez internet nie przymierzając go. Rozumiem że AL 3.9 odpada (https://www.canyon.com/pl/tools/bike-comparison/#biketype=2&bike1=3775&bike2=3776 porównanie obydwóch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz link do kalkulatora, jak się dobrze pomierzysz to się nie pomylimy w doborze rozmiaru (znaczy się sprawdzimy rozmiar S czy pasuje, bo M-ka jest za krótka). Wklej wyniki z miarami z kalkulatora kategorii XC. Ja powtarzalnośc wyników uzyskałem po 5 pomiarze, także trzeba się trochę przyłożyć. Albo chociaż podaj długość nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...