Skocz do zawartości

[ odchudzanie] Kross B6


Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam zdzierania lakieru z krossów bo miejsca spawów są w nich szpachlowanie i:

a) czasami szpachla trzyma się tylko lakieru ;)

B) tragicznie będzie to wyglądało (srebrna rama i szpachla między rurami

c) spoiny przed szpachlowaniem są szlifowane więc usunięcie szpachli odsłoni kolejny estetyczny mankament..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zacytuje samego siebie, post z lipca:

Z takim budżetem to może dozbieraj jeszcze i przemyśl kupno czegoś całkiem nowego pod koniec sezonu

Oczywiście metodą prób i błędów doszedłeś już do tego co trzeba było zrobić od poczatku, a z roweru zostało kilka drobiazgów ;)

Podlicz jeszcze ile kosztowało takie kombinowanie na raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje samego siebie, post z lipca:

Oczywiście metodą prób i błędów doszedłeś już do tego co trzeba było zrobić od poczatku, a z roweru zostało kilka drobiazgów ;)

Podlicz jeszcze ile kosztowało takie kombinowanie na raty.

Tak zgadza się macie rację , ale ile zabawy miałem przy tym ile doświadczenia zdobyłem to moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odchudziłem Krossa B2( rozmiar S),choć moim celem nadrzędnym było poprawienie komfortu jazdy.

Wymieniłem: mostek na 100mm, napęd na 1x11 (korba M7000 34T, kaseta 11-46, przerzutka M8000 i manetka

M8000), dodatkowo wymieniłem kowadło(amortyzator XCT na RST first, 2800g.>2000g.) i gripy na piankowe,

a pedały ze starego roweru.

Rezultat: rower wyjściowo 14,7kg po modyfikacji 12,9kg.

Koszt: rower w promocji nowy 1700zł + 2500zł nowy osprzęt - 200zł sprzedaż starego osprzętu=4000zł.

Wiem że za 4k kupiłbym rower na lepszej ramie, ale bez takiego napędu.

Napęd działa rewelacyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chciałeś mieć taki napęd i tyle. Z lekkim rowerem ma to niewiele wspólnego, po prostu przy okazji wymiany kilku gratów zszedłeś też trochę z ciężarem.

Z oczywistych powodów nie znajdziesz fabrycznych konfiguracji typu najtańsza rama + napęd z górnej półki, chyba nie trzeba tego tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...