Skocz do zawartości

[opona] Maxxis Ikon EXO TL 27, 5 x 2,2


kemot1974

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

rzadko piszę listy pochwalne, ale tym razem postanowiłem się podzielić opinią na temat mojej nowej opony.

Do tej pory wierny marce Schwalbe , ostatnie dwa sezony Racing Ralph EVO LS Pace Star  ( z małymi przerwami na Geax Saguaro TNT). Tylna Schwalbe zrobiła trochę ponad 5.000km i przyszedł czas na zmianę.

Przeszukałem forum, przeszukałem google i wybór padł  na Maxxis Ikon  wersja EXO TL. 

Zależało mi na niskich oporach toczenia i mocnych ściankach bocznych z uwagi na jazdę na mleku.

 

Oponę kupiłem z dostawą za 110 PLN.

 

Opona przyszła zgodnie z terminem.

Samo założenie na obręcz DT M 442 i zalanie mlekiem 15 minut ! Opona dała się nałożyc palcami, wystarczyło około 15 pompnięc pompką stacjonarną i opona idealnie leży w obręczy. Próba na sucho - zero bica - jestem w euforii !

Wykręcenie wentyla, 60 ml mleka TREZADO podane strzykawką , 3 minuty terapia wstrząsowa i zakładamy na koło. Pierwsza jazda 60 km. 

 

Ostatnio w WLKP codziennie pada , więc moje ścieżki pełne wody i błota. Nic nie szkodzi - ruszamy.

Pierwsze 60 km bardzo pozytywne. Opona rzeczywiście szybka, w miarę cicha i bardzo dobrze czyści się z błota.

Zgodnie z informacją z www. opona zdecydowanie na bardziej suche trasy, natomiast jeżeli tak dobrze spisuje się na mokrym , to już czekam na dalsze testy w bardziej suchym terenie. Naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony. Opona pracuje z tyłu i to był dobry wybór.

 

Na plus:

- łatwość montażu z mlekiem

- opory toczenia

- szybkie czyszczenie z błota

- CENA ! -  prawie połowę taniej niż moje dotychczasowe RR

- szerokość gumy w wersji 2,20  

 

18363996.jpg?1467226628

 

18364026.jpg?146722662818364018.jpg?1467226628

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

cześć ponownie,

 

na oponach ponad 500 km, opony założone przód + tył.

80% jazdy to tereny poza miastem , głównie ścieżki leśne, teren wlkp.

20% asfalt - dojazdy do pracy

 

Na plusy:

- przyczepność , radzenie sobie w piachu i błocie, dość szybkie czyszczenie po błocie, w miarę niskie opory toczenia, możliwość jeżdżenia na niskim ciśnieniu ( mam mleko), cena

 

Minusy : raczej brak, można mieć małe uwagi co do głośności na asfalcie, natomiast nie jest to problematyczne

 

Dodatkowo jeden wyjazd trzydniowy w góry (  Beskidy) . Ogólnie ok, opony się sprawdziły , przy szybszych zjazdach zdarzyło się kilka uślizgów, natomiast opona poradziła sobie dobrze i wyciągnęła na prostą. Wcześniej w górach jeździłem na Geax Saguaro , porównując obie opony w góry , myślę , że GS.

 

Na WLKP i moje trasy zdecydowanie mogę polecić MIKON

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...