Skocz do zawartości

[Planet X/On-One/Inne w UK] Wspólne Zagraniczne Zakupy Cykliczne


kazafaza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej Panowie. Mam pytanko. Czy któryś z Was, mieszkający na wyspach, widział może gdzieś rower Genesis Day One z 2016 roku w rozmiarze M? Albo może ma jakieś kontakty i wie, w którym stacjonarnym sklepie ktoś mógłby mieć? W Internecie już wyprzedane, więc łudzę się nadzieją, że gdzieś w jakimś sklepie, magazynie się jakiś ostał. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@rooted.manatee: w OnJorBajku nic się nie ostało, ale czasem coś wypływa na ibaju, nawet nówkocewkosklepowego. Który dokładnie model Cię interesi? Jeśli Decade SS to szanse marniutkie, sam się ociągałem z zakupem a jak już się zdecydowałem to polowałem kilka miechów na takowy aż w końcu z drugiej łapki się trafił...

 

EDit: http://www.hublondon.co.uk/products/genesis-day-one-10-2016-single-speed-bike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura wygląda tak że puszczasz do Ivana pieniądz na ramę, rama zostaje kupiona i oczekuje na najbliższy szmugiel. 

 

Wysyłka to niecałe 20 funtów, jak kogoś przygarniesz do paczki i potem prześlesz mu jakąś małą paczkę partycypujecie w kosztach. 

 

Opłacalność jest zależna od sposobu zamiany złotówek na funty. Najtaniej wychodzi Transferwise (praktycznie po średnim kursie), gorzej PayPal ale z kolei jest błyskawiczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej opłaca się karta walutowa w GBP podpięta do PayPala, wtedy najłatwiej o korzystny kurs np. z kantoru internetowego.

 

 

owszem, najprościej.

Niemniej z pewnymi zastrzeżeniami - Uwagi dla potomnych:

  1. Warto w sklepach internetowych, aukcjach ebay, itp. spamować ile wlezie (czyt. "message to the seller" przy opcjach dostawy + osobna wiadomość) żeby wysłali na dokładnie takie dane jakie się podaje w opcjach wysyłki.

    Często robią mieszankę, czyli biorą imię i nazwisko moje, a adres Ivana. Mogą być problemy z przechwyceniem takiej paczki.

     

  2. Opłacenie zamówienia w Planet-X jest możliwe tylko przez Ivana.

    Oczywiście dotyczy tylko odbioru osobistego przez Ivana w sklepie w Sheffield, nie wysyłki bezpośrednio z Planety do Polski.

    Inaczej się nie da - sprawdzone na własnej skórze.

    (szczegóły, stan na 07/2017: można by opłacić przez transfer PayPal, ale trzebaby podać adres tegoż sklepu w Sheffield jako adres dostawy. Tego nie da się zrobić kontem PayPal zarejestrowanym w Polsce - tylko polskie adresy. Nie da się też z nimi (PX) dogadać na puszczenie trasferu PayPal z dummy adresem i żeby w rzeczywistości przygotowali do odbioru w Sheffield. Fajvokloki…)

Edytowane przez vucalur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...