Skocz do zawartości

[Planet X/On-One/Inne w UK] Wspólne Zagraniczne Zakupy Cykliczne


kazafaza

Rekomendowane odpowiedzi

Zwięźle i na temat:

 

 

Zasady zakupów:

 

Co jakiś czas ogłaszana jest akcja zbierania zamówień z podaną przybliżoną datą posyłki ku krajowemu odbiorcy.  

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z naszym Brytyjskim Agentem IvanMTB celem ustalenia detali zamówienia.  

W wyjątkowych sytuacjach ja będę zbierać zamówienia, po uprzednim anonsie w temacie.  

Kasa jest przelewana na pejpal lub konto jednego z wyspiarskich szmuglerów dokonujących zakupów w imieniu bandy, następnie zbieramy i odbieramy zamówienia wrzucając je do zbiorowego pudła.  

Pudło takowe podróżuje do określonej osoby w Ojczyźnie zajmującej się dalszą dystrybucją towarów.  

Opłata za transport pudła z jUKejni do Polski jest dzielona przez liczbę kupujących i następnie dodawana do opłaty za transport krajowy, trafiającej na konto Krajowego Dystrybutora.  

Organizatorzy zakupów uprzejmie proszą o okazjonalną wyrozumiałość i cierpliwość w przypadku opóźnień w spedycji paczki, nie mamy wpływu na pewne sytuacje a wszyscy zajmujący się tematem robią to z dobrego serca, wątroby czy czego-tam.  

 

POZDRo-:ver

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Servuss,

 

 

Panoszące się ceny na stronie On-One / Planet-X skutecznie kuszą do wydania kilku talarków. Koszty przesyłki mogą jednak przekraczać wartość niejednego koszyka. Dlatego warto się zastanowić nad wspólnymi zakupami celem zaoszczędzenia na ichniej opłacie spedycyjno-logistycznej która wynosi £3.95 dla zamówień brytyjskich poniżej £50(powyżej tej kwoty dostawa darmowa), zamówienia spoza UK są wyceniane na bieżąco.

 

Możliwości jest kilka: można złożyć zamówienie do koopy i zażyczyć sobie dostawy na mój adres jUKejski gdzie sprawdzę czy aby wszystko dotarło(a czasami miewają oni problemy z poprawnym spakowaniem fantów) i potem albo wysyłam wszystko do mianowanego zawiadowcy akcji w Ojczyźnie lub wysyłam wszystko bezpośrednio do zainteresowanych.

Ewentualnie, jeśli znajdzie się odpowiednio dużo zamawiających można wszystko słać od razu do kraju(do mianowanego ogara), bez mojej ingerencji w paczkę.  

 

Nie jestem do końca pewien czy taniej wyjdzie wspólne opłacenie dużej paczki do kraju i spedycja krajowa do adresatów czy też bezpośrednie wysłanie z wyspy do każdego z zamawiających z osobna. Zależy czy przekroczymy próg pięciu dych dla przesyłki jUKejskiej oraz rozmiarów poszczególnych fantów. 

Istnieje nikła szansa że będę w stanie odebrać towar bezpośrednio z ich sklepu w Sheffield na początku grudnia, jednak będę mógł to potwierdzić końcem listopada.

 

Wszelkie komenty, sugestie i uwagi mile widziane. Termin realizacji: do uzgodnienia między zamawiającymi, generalnie plan jest taki żeby wszystko leżało spokojnie pod choinką ;)

 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Myślę, że najlepiej byłoby, gdybyś odebrał zamówienie w Herbaciarni i sprawdził, czy wszystko gra i buczy. Wszyscy wiemy, że różnie z nimi bywa.

W razie jakiej nieprzewidywanej wtopy naślemy na nich Ivana. :D W końcu ma ich na miejscu.

Ja mogę zająć się dalszą dystrybucją gratów do poszczególnych zainteresowanych w Polsce.

Daj tylko jakiś konkretny termin, do kiedy zamawiamy i przelewamy pionżki, tak żeby Mikołaj ze wszystkim zdążył na czas. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królu najzłotszy,

 

 

Serdeczne dzięki za chęć dystrybucji krajowej naszego przemytu! Słusznie piszesz iż należałoby sprawdzić czy aby wszystko jest disco...

 

Termin. Ja zjeżdżam na przerwę świąteczną w okolicach 15ego. Zatem ustalmy ostateczny termin wysyłki paczki z UK na piątek, 11 grudnia. 

 

Taki układ otwiera przed nami dodatkową możliwość - będę u Ivana w Steel City 5. lub 6. grudnia, a więc mogę odebrać/sprawdzić wszystko własnokopytnie i w razie wtopy zrobić bubę na miejscu.

 

Gdybym wysyłał LA Transport'em to na wtorek paczka powinna dotrzeć do Piernikolandii, przy dobrych wiatrach jest zatem szansa na otrzymanie fantów w łikend przedświąteczny. Cena paczki UK-PL, jeśli waga nie przekroczy 30kg, to ~15-20 funtów. Oferta dotyczy raczej drobnicy niż ram/kół/amortyzatorów, ale jeśli komu takie cuda po głowie spacerują to niech pisze - coś wymyślimy! 

 

Pozostaje kwestia delikatna - kasa. Otóż przyjmuję funty na me konto angliczane lub na Pejpal. Ostatecznie mogę użyć krajowego konta matuli, przeliczając na złotówki po kursie funta z dnia zakupu fantów. Wszelkie opłaty manipulacyjne oczywiście leżą po stronie kupujących. 

 

Wątpliwości, pytania, sugestie, komplementy lub bluzgi? Smarować niżej proszę!

 

 

POZDRo-:ver

 

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Założywszy zasię, iz jest plan widzenia się moi z Lordem w okolicach 5tego Grudnika, dowolne ilości stufu mogę odebrać osobiście i ręcznie przerzucić do paczki lub nawet paczkensa ekspediować własnoręcznie z mojej miejscówki. No chyba, ze to jakiś mały holding i transport łączony i Lord planuje jakiś prywatny przemyt nieplanetoiksowy...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstępnie zgłaszam chęć dołączenia do zamówienia :) Osobiście byłbym za tym, żeby zamówienie w sklepie zrobić w ostatni weekend listopada, jak będzie Black Monday weekend, ostatnio było -25% na wszystko (chyba z wyjątkiem rowerów). Ewentualnie, jeśli Ivan będzie odbierał osobiście, można zamówić część rzeczy wcześniej (to, co na stronie ma dłuższy czas oczekiwania), a te dostępne "od ręki" z rabatem ciut później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, zapowiada się niezły szoping ;)

 

Uzgodnimy z Adamosem oraz Ivanem "Regulamin Zakupów" oraz uporządkujemy listę zamówień i w przeciągu kilku dni damy Wam znać jak będziemy działać!

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lejdis and dżentelmen,

Wszyscy chętni podłączenia się pod mikołajkowy wór taniości onłanowej...uzgodniliśmy w składzie Adamos, IvanMTB oraz me, myself & I wstępne reguły gry. Zatem:


1. Kasa. Wpłata na konto pejpalowe Ivana(dla zamawiających detale będą wysyłane przez PM, mejl lub gołębia pocztowego). Wszelkie opłaty manipulacyjne spoczywają oczywiście po stronie zamawiających.


2. Termin. Zamykamy zapisy w niedzielę 29ego liściopada, co pozwala skorzystać z promocji Black Friday'owej(zaczynającej się, o dziwo, w piątek 27ego i trwającej łikend cały). Wysyłamy paczkę do kraju pierwszym tygodniem grudnia. Zamówienia powinny trafić do zamawiających przed świętami, można więc będzie ozdobić fantami choinkę. Lub dwie.


3. Spedycja. Wybierzemy najtańszą z możliwych opcji(LA Transport, Przesyłarka lub pokątni szmuglerzy), powinniśmy wiedzieć mniej więcej ile wyniesie pakunek gdy będziemy bliscy zamknięcia listy. Szacunkowa kwota to ok. 15-20 funtów szterlingów, zostanie ona podzielona między wszystkich zamawiających.
Pudło dotrze do Adamosa, Zaufanego Człowieka w Ojczyźnie, gdzie wszelkie fanty zostaną wypakowane, zaadresowane i posłane do zamawiających. Opłatę za wysyłkę krajową należy w związku z tym uzgadniać i uiszczać bezpośrednio z Adamosem.


4. Fanty. Nastawiamy się na przemyt drobnicy, gdyż tylko wtedy zamówienie zbiorowe ma sens. Żadnych kół, amorów, ram - wysyłka kartonu który pomieści towary wielkogabarytowe znacznie podniosłaby jej koszta i nie byłoby fair aby ktoś zamawiający skarpetki, koszulkę i mostek składał się na transport czyjejś ramy. Ustalamy limit gabarytowy na kierownicę - jeśli marzy się Wam cokolwiek zbliżonego lub większego rozmiarami - prosimy o PW.


5. Zamówienia. Wpisujemy nowy post z linkiem do wymaganego artykułu, zaznaczając ilość, kolor, rozmiar. Poniżej mój przykładowy post.


Mozliwym jest iż co-nieco pominąłem, przeinaczyłem lub popierniczyłem. Ewentualna edycja tegoż wpisu po zatwierdzeniu przez Dyrekcję nastąpi w ciągu 24h. Każdy zamawiający ślicznie dziękuje Adamosowi i Ivanowi za charytatywnie poświęcony czas.


 

Przykładowe zamówienie:

 

 
 
 
:thumbsup:
 
 
 
POZDRo-:ver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Gwoli ścisłości dodam tylko, że jak ktoś zamierza dołączyć do grupowego zakupu, a chce być na bieżąco ze wszystkimi promocjami i przecenami, a nie ma jeszcze subskrypcji mejlowej PX/On-One, to niech to niezwłocznie uczyni.

Polecam obserwować też zakładkę "Daily Deal" na stronie www, czasem naprawdę można "trafić" coś konkretnego.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W związku z tym, że ich polityka sprzedażowa z reguły wygląda tak, że coś innego można "trafić" w różne dni przy takich wyprzedażach świątecznych (przeważnie są to te najdroższe rzeczy, które nie obejmują grupowego zamówienia, czyli dajmy na to przecenione ramy w piątek, w sobotę - amory, w niedzielę - koła), to polecam się skupić na tym, na czym najbardziej nam zależy i co chcemy kupić najtaniej i w danym momencie złożyć zamówienie. Niestety, Ivan nie ma tyle czasu, żeby siedzieć przez cały miesiąc przy kompie i robić za Was zakupy, a potem je jeszcze na raty odbierać. 

No i jak wspomniał Kaza, radziłbym się raczej skupić na Black Friday i weekendzie po nim.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety, Ivan nie ma tyle czasu, żeby siedzieć przez cały miesiąc przy kompie i robić za Was zakupy, a potem je jeszcze na raty odbierać. 

 

Pravda to i basta!

 

Alecz gdyby kto na gwałt pragnął i pożądał jakiego towaru poniżej £50 a opłata wysyłkowa £3.95 nie odstraszała od zakupu to użyczę swego pejpala i adresu wysyłkowego...

 

 

POZDRo-:ver  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ponownie jestem wzruszony troską o moje well-being :)

 

A tak po prawdzie, to o ile nie będzie to zamawianie 55 przedmiotów dziennie, to nie ma problemu, nawet w powtarzających się małych zamówionkach. Jest potrzeba, jest przepajpalowana kasa, mogę popełnić zakup. Odbiorę w najgorszym wypadku w weekend jak w tygodniu nie będzie wolnych mocy przerobowych.

 

Jednakowoż, poza Daily Deal faktycznie skupiłbym się na Czarnopiątkowym Łikendzie. Doświadczenie uczy, że wtedy oszczedności są największe.

 

Jak już ktoś będzie miał jakieś pomysły i gotowe deklaracje zakupowe zapraszam na PRV po dane pajpalowe i telefoniczne w razie nagłych strzałów i okazyjnych okazji :)

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Obserwowałbym njusletery i stronki Platet X/On-One gdyż na ten przyklad CRC już zaczęło oferty oznaczone jako Black Friday .

 

Nie wykluczone zatem iż inni detaliści interentowi także wskoczą na ten wózek...

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

LOL!!! Wiedziałem :D

 

Zakamuflowane pod hasłem Flash Friday http://us1.campaign-archive2.com/?u=40fa628f0fbe316d0497b3c31&id=a433141127&e=a11f0ad82f

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy poprzedni post wszedł, więc napiszę jeszcze raz.

Kiedy dokładnie jest "czarny piątek". Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie rama inbred ze sztywnym widłem. Może w czasie tych promocji udałoby się taki set upolować w dobrej cenie. Wiem, że wy nastawiacie się na drobnicę i zdaje sobie z tego sprawę, że moje zamówienie to byłaby osobna paczka.

 

Edyta:

Właśnie przejżałem jeszcze raz temat i znalazłem odpowiedź. Adamos nie denerwuj się na mnie ale musiałem to przeoczyć bo temat cały przeczytałem.

Dzięki za przypomnienie terminu.

Edytowane przez 100lar3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...