Skocz do zawartości

[Planet X/On-One/Inne w UK] Wspólne Zagraniczne Zakupy Cykliczne


kazafaza

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem do PlanetX, bo wiem co skopali. Zobaczymy jak zareagują.
Faktura którą wsadzili do pudła nie miała VAT naliczonego, mimo że był zapłacony w sklepie. Zobaczymy jak na to zareagują. Mamy więc podwójnie opłacony VAT. Najgorsze, że nie da się nie zapłacić, bo wtedy DHL (czy urząd celny) kasuje za przetrzymanie paczki więcej niż sam VAT.

planetx_support.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie przy drugiej paczce. Co najwyżej powinna być do dopłacenia różnica w VACie. Podstawowy VAT w UK wynosi 20% i taki też był naliczony przy płatności. Bądź co bądź słabo, że PlanetX dołączył fakturę z zerowym VATem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się z DHL, wygląda to tak:

  • PlanetX nie podał na Commercial Invoice numeru IOSS i podał kwoty bez VAT
  • żeby odebrać paczkę muszę zapłacić podwójny VAT w kwocie 135zł
  • jak PlanetX dośle poprawną fakturę do DHL, to będę musiał zapłacił opłatę 226zł za przefakturowanie [cenzura]
  • poprosiłem o zwrot 135 PLN na Paypala od PlanetX, ale jeszcze nie odpisali

A tak się cieszyłem, że w niedzielę tak szybko ogarnęli zamówienie a tu klops.

image.png.186e001dab1966aa66ec110d28e192cf.png

image.thumb.png.b82948092a86aed6ad5300035aa9dc73.png

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😮

Kurde, też niedawno miałem przeboje z celnikami, ale u mnie to CRC się pomyliło i wysłało do GLS nie tę fakturę co trzeba, natomiast wszystko ogarnęli elegancko we własnym zakresie i nawet oddali na konto 3 funty za opłatę skarbową. 

P.S. dobry adres paypalowy xD 

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rambolbambol jako że jesteś dobrze zorientowany w tych szmuglach z UK :) 

Chciałem zapytać, czy masz pomysł, jak może być potraktowany towar sprzedany przez sklep z UK, który nie jest płatnikiem VAT w UK? Zwykły paragon dołączą do zamówienia? Czy z tego paragonu będę mógł odliczyć VAT w PL (jestem płatnikiem)? Czy niestety skończy się podwójnym opodatkowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...