Skocz do zawartości

[Planet X/On-One/Inne w UK] Wspólne Zagraniczne Zakupy Cykliczne


kazafaza

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Ale przecież uzgodnienia importowe są już przetarte - do 135 funtów możesz sobie zamawiać bez dodatkowych opłat, powyżej traktują Cię jak importera i płacisz VAT czy cło.

chodziło mi o koszty importowe sprzedawcy: CN → UK, ale to kolega dalej wyjaśnił.

 

1 godzinę temu, akkwlsk napisał:

Jedyna opcja to newsletter i śledzenie promocji. 

"Ale kiedy ja mam pranie!"  ;)   czyt. muszę rower złożyć. To nie ma opcji czekać na zasadzie "może będą za 3 miesiące, może za 3 lata". Może ich zapytam, ale chyba raczej można założyć, że 3 lata.

Pozostaje jeszcze opcja kupienia całego roweru i sprzedawania szpeja, bo tutaj ceny nie są aż tak z czapy.

Edytowane przez vucalur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
6 godzin temu, rambolbambol napisał:

Ktoś coś zamawiać chciałby z PlanetX / On One? 

Ja bym chętnie się pisał na jakieś zamówienie, bo mam kierownicę do zakupienia On One Geoff.

Gdzieś ty byłeś miesiąc temu. Zastawiałem się nad On-One OG\OG v2, ale się nie polubiłem z kosztem dostawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część Marcin,

super, że podrzuciłeś temat, bo od razu okazało się, że jednak mam potrzeby ubraniowe :)

Poproszę:

1. https://www.planetx.co.uk/i/q/CLOOTKMS1P/on-one-thicky-merino-socks    2 pary, L-XL, w paski czerwono-czarne 

2. https://www.planetx.co.uk/i/q/CLPX365PEFITSS/planet-x-pro-365x-short-sleeve-base-layer  S-M, kolor szary 

3. https://www.planetx.co.uk/i/q/CLCALSBL/carnac-long-sleeve-base-layer    L-XL, kolor szary

4. https://www.planetx.co.uk/i/q/CLCARULCRG/carnac-waterproof-crab-hand-winter-gloves   XL, kolor czarny

Wychodzi ok. 41 Łabędzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę na łatwiznę i zamiast sprawdzać koszta posyłki / haracz celny zapytam Cię, Szanowny @rambolbambolu czy bardziej opłacałoby sie zamówienie dwóch paczek do 135 łabędzi czy poniesienie kosztów wyższego cła? 

 

Inny projekt jaki mam w głowie od jakiegoś czasu to zorganizowanie siatki swojaków rozrzuconych po kraju celem pomocy w zdobyciu fantów od sprzedawców niechętnym posyłkom.  Ostatnio dzięki pomocy Zawodnika ze Śląska wyrwałem fajnego górala... Dajmy na to ja jestem w stanie obstawić kawałek Pomorza Zachodniego (Szczecin do Kalisza Pomorskiego wzdłuż DK10, z pasem 25km na północ/południe), spakować graty i posłać do kupującego.  Idea jest taka że robimy to z dobrego serducha (czy innej kiszki) i dostajemy zwrot kosztów typu waha, taśma itp. a nie robimy tego dla zysku.  Jak kto komu będzie chciał wysłać dodatkowe kilka zyli na bronka to git.  Chętni? 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie paczki powyżej 135 funtów się nie opłaci, bo urząd celny ci taką paczkę otworzy i będzie sprawdzał towar po towarze i wyliczał jego wartość aktualną. Nie będzie go interesowało, że kupiłeś coś w promocji. Dostaniesz do 20% więcej za cło i być może podwójny VAT. Czyli można zapłacić nawet o 40% więcej. Złapałem się na tym jak zamawiałem części komputerowe w Chinach. Kupiłem coś w promocji za 20% ceny a policzyli mi cło od pełnej wartości.

Nie chcę zamawiać dwóch paczek, żeby trafiły do urzędu celnego (lub przewoźnika) w jednym momencie, bo urząd może je kompaktować jako jedną. Tak mnie niestety kilka razy spotkało.

Licząc, że przesyłka kosztuje 17 funtów i tak opłaca się zamówić osobne przesyłki w dużej ilości niż ryzykować cło. MikeSkywalker zresztą pisał o tym parę stron wcześniej.

Także jak dojdzie ta paczka. to następną zorganizuję na pewno, jeśli tylko będą chętni.

Ja to widzę tak:

  • organizuję zakup w PlanetX i rozsyłkę paczkomatami w Polsce
  • zbieranie chętnych zamykam jak całość zamówienia osiągnie 130-135 funtów
  • koszt przesyłki z UK do PL dzielę proporcjonalnie do wartości w GPB ich zamówienia. Dzięki temu, jak ktoś zamówi coś taniego, to majątku nie zapłaci.
  • zanim zamówię w PlanetX, zbieram kasę od zamawiających (wartość towaru + % ceny ich przesyłki z UK). Można przelewem, ale wolę PayPal w złotówkach.
  • koszt przesyłki Paczkomatem płatny dopiero jak zjedzie całość do PL. Jeśli dojdą dodatkowe koszty (cło/vat) to będzie trzeba dopłacić.
  • koszt wysyłki paczkomatem w PL w zależności od wielkości paczki +3zł na folię bombelkową, karton i folię do przepakowania
  • napiwki za fatygę mile widziane 🙂 ale niekonieczne.
Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również służę pomocą przy zamówieniu. Bezpieczniej chyba zamawiać na dwa adresy? Domyślam się, że nie będzie tylu chętnych żeby robić zamówienia co tydzień, ale jak będzie za często na jeden adres to może być to podejrzane dla UC?

Zasady jak u @rambolbambol ale z racji, że mam prawie nieograniczony dostęp do kartonów i folii bąbelkowej to nie będę liczył za przepakowanie 🙂

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza paczka dotarła. Mnóstwo papierów do wypełnienia i wysłania było, ale obyło się bez dodatkowych opłat. Jutro odbieram drugą paczkę.

Przepakuje towary i dam znać co dalej tym co się załapali.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to nie ostatnie zamówienie. Papierologia przy każdym z dwóch zamówień, które zrobiłem zajęła co najmniej dwie godziny.

Do jednego z zamówień musiałem przygotować takie coś:

                     image.png.d7a36989efe36313fce359fff25b8b94.png  

Na punkt 3 odpisałem coś w stylu:

    • 1 x On-One Geoff Handlebar 720mm
Kierownica rowerowa, wykonana z aluminium, długość 720mm, służy do kierowania rowerem
    • 1 x Selle Italia Mitica Saddle Honey
Siodełko rowerowe, wykonane z metalu i skóry naturalnej w kolorze miodowym, służy do siedzenia na rowerze 
    • 13 x Clarks CL Rotors Silver 160mm
13 sztuk tarcz hamulcowych rowerowych, wykonane ze stali, para służy jako część hamulców, służą jako części zapasowe    
    • 4 x Vittoria Fat MTB Inner Tube 29 3.0-3.5 Schrader 48mm
Cztery dętki rowerowe, wykonane z gumy, do montażu w oponach kół rowerowych
    • 1 x Carnac By Mombassa Beach Pod Biker Jesus
Piórnik, wykonany z materiału z nadrukiem, służy do trzymania np. przyborów szkolnych
    • 1 x Planet X Face Mask Pineapple
Maseczka na twarz, wykonana z materiału z nadrukiem we wzór ananasa
    • 1 x On-One OG Handlebar Alloy
Kierownica rowerowa, wykonana z aluminium, długości 680mm, służy do kierowania rowerem
[...]

Problem pojawił się, jak się okazało, że siodełko, które zamówiłem było wykonane ze skóry naturalnej. Musiałem podać wagę samej skóry w siodełku, gatunek zwierzęcia z jakiego została ta skóra ściągnięta oraz warunki eksportu tego materiału i z jakiego kraju ta skóra pochodzi. Taką samą jazdę miałem ze skarpetami z merynosa z kolejnego zamówienia. Całe szczęście, że udało mi się skontaktować z producentami i uzyskać odpowiedzi, bo PlanetX nie był szczególnie pomocny. Gdybym nie zdążył w ciągu 4 dni, koszt magazynowania to "27,06 PLN za przesyłkę + 0,54 PLN za kg ... za dzień". Gdybym nie zdążył w ciągu 10 dni, to by paczkę odesłano do PlanetX i byłbym w plecy ponad 500zł za koszty celne i wysyłkę w obie strony.

Także opłaca się zamawiać w PlanetX i to bardzo. Prawdopodobnie jest to teraz nawet bardziej opłacalne niż wcześniej przed brexitem, ale tylko do 135 funtów i tylko jeśli masz nerwy ze stali i jesteś w stanie ponieść koszty jeśli coś urzędowi skarbowemu się nie spodoba.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że przez literówkę zamówiłem nie takie dętki jednemu chętnemu. Żeby uniknąć takich pomyłek w przyszłości skleiłem coś takiego:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1VhAkCSE_jGo7nJKhspfW0Wc09E1IIcMG0IsDbthX8Ew/edit?usp=sharing

Edytujecie tylko pola zaznaczone na żółto i arkusz sam wam przeliczy wartość zamówienia do PlanetX:

image.thumb.png.eb918868ff6a3d30763c7334b2c1bced.png

Na zakładce Podsumowanie będzie wyliczone, kto za ile zamówił i ile ma zapłacić z wliczonym procentem wysyłki z UK:

image.png.50e83076fd974e30ce697602a30eca2b.png

Moja propozycja jest taka, że zamawia z PlanetX ten, kto ma największą monetarnie wartość zamówienia. Jak widać w tym momencie brakuje 85,58 funtów do limitu celnego 135 funtów. Arkusz na ten moment uwzględnia tylko % od ceny wysyłki z PlanetX. Wysyłka w PL wedle gustu i ustaleń. Ja jak coś znam sposób na wysyłki za 5zł poprzez OLX.

Arkusz jest w pełni edytowalny, więc proszę nie popsujcie go. Musicie tylko zalogować się kontem Gmail i poprosić o prawo edycji, jeśli chcecie się do zamówienia dopisać.

image.png.4db9473c9169152c32d4f3d76d490271.png

W razie pytań służę pomocą na PW.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...