Skocz do zawartości

[Amortyzator] Luz amortyzatora SR Suntour NRX D RL Air w Orkanie 5.0


lkomarnicki82

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem zdać relację z jazdy po zwiększeniu skoku. A więc... za dużej różnicy nie ma[emoji1]

Pracuje całkiem nieźle jak na crossa i może minimalnie lepiej wybiera. Jego największą wadą jest sprężyna która jest raczej pod dużo większy ciężar. Ja ważę 68kg i przy 6 atmosferach nie jestem w stanie go dobić, a SAG mam z 1,5cm czyli taki jak ma być.

Tak czy inaczej zmianę przy okazji serwisu warto było zrobić, zawsze to 1,5 cm dodatkowego zapasu.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lkomarnicki82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ogranicznik, nie widzę nic takiego, jak możesz to zaznacz na zdjęciu? Zresztą jak spuszczę trochę powietrza to dobiję do końca i jest skok 75mm bo mierzyłem.

Co do wymiarów sprężyny to żałuję że jej nie zmierzyłem a na razie nie chce mi się drugi raz go rozbierać. Przy następnym serwisie zmierzę.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lkomarnicki82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osobom mówię że całkowicie inaczej pracują wersje E i S od wersji D.  W wersji E i S tłoczek komory powietrznej pracuje na całej rurze goleniowej co daje sporo lepszy efekt w pracy w porównaniu do wersji D gdzie jest wsadzona osobno rurka z tłokiem i popychaczem w środku. Ponadto wersja E i S nie mają gazowo napełnionych kartridży czyli luźno możesz wsuwać i wysuwać popychacz od kartridża, za to w wersji D żeby wcisnąć popychacz musisz sporo siły użyć. Polecam ci zmienić kartridż z tłumieniem odbicia i na pewno poczujesz sporo lepszy efekt w pracy amorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dziś zrobiłem pełen serwis mojego amortyzatora i przy okazji zmieniłem skok z 63mm na 75mm. Operacja okazała się bardzo prosta, bo trzeba było tylko przestawić pin. Widać go na zdjęciu.

a3a95c19e7adeafe8b779ee393d01bca.jpg

5cd900e1b8eb804dfc6e50cc3dc33863.jpg

Są trzy opcje chyba 50, 63 i 75. Ja zmieniłem na ostatnią dziurkę i po złożeniu zmierzyłem że zgodnie z planem skok ma 75mm.

Jazda próbna dopiero w weekend, zdam rewelacja[emoji1]

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

O.Widzisz, kiedy mój mechanik już się wyurlopuje zapytam go o tę zmianę skoku. Zmierzyłam- u mojego taty (mój poprzedni rower) jest własnie 75. 

 

A mam takiego nrx-a. I też zgłosiłam luz na goleniach. 

post-177337-0-81177600-1500705326_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...