Skocz do zawartości

[wyjazd] Ukraina Czarnohora Świdowiec mtb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję 2-4dniowy wyjazd, trasa do ustalenia - pasmo Świdowca, Czarnohora. Startuje z okolic Krakowa samochodem, mogę wziąć dwie osoby z rowerami. Termin do ustalenia, najchętniej pojechałbym w następny albo nawet ten weekend. Jazdy samochodem jest max 9h, przez Słowację, więc myślę, że można by było wyjechać np. w czwartek-piątek po południu, powrót w niedziele-poniedziałek wieczorem i przez ten czas całkiem sporo objechać. Trasy technicznie są tam łatwe, sporo szutrowych podjazdów na wysokości rzędu 1600m, potem ścieżki po połoninach. Mam aktualne mapy turystyczne tych regionów, trasy do jazdy wstępnie zaplanowane. Jak ktoś chętny pisać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sam bym z chęcią dołączył, ciekawe tereny, lecz także nie mam paszportu...

ale jakbyś szukał kogoś na wypad weekendowy po Polsce to bym się pisał- planuję zrobić kawałek green velo jakoś II połowa lipca

lub jeśli coś to zrobie paszport i wrzesień jeśli ładny mogę jechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

cześć

szkoda, że źle otagowałeś temat i nie trafiłem na niego :(
Byłem na Ukrainie między 10 a 19 września. Kręciliśmy się z kumplem po Beskidzie Skolskim, dalej przeskoczyliśmy na połoninę Borżawę w miejscowości Pyłypets; grzbietem do Miżhirji. Dalej kawałek połoniny Krasnej i przez przełęcz Prisłop do Niemieckiej Mokrej i dalej do Ust' Czornej znów nocleg i atak na masyw Swidowca. Swidowiec niestety atakowaliśmy przez połoninę Szasa czyli mocno dookoła - kolejna nauczka że nie wolno wierzyć autochtonom... Swidowcem przejazd do Żandarma i stamtąd dzida do Jasyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z wypadu, przejechaliśmy część Świdowca i Czarnohory.

https://goo.gl/photos/Y7NAz2aBDqjuuu8K6

 

Jak ktoś byłby chętny na podobne wyjazdy, to jestem otwarty na wszelkie propozycję.

Będę planował przejechać Ukraińską część karpat, bądź Rumuńską.

Edytowane przez Kuba95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Mod Team

moje plany na ten rok stoją pod dużym znakiem zapytania. Mam zerwane ACL i MCL plus trzy tytanowe kotwy. Jeśli pozbieram się do końca wakacji to również planuję wybrać się w te rejony. Jeśli nie, to służę radą, znajomością języka i też pewnym doświadczeniem bywania w tamtych rejonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z wypadu, przejechaliśmy część Świdowca i Czarnohory.

https://goo.gl/photos/Y7NAz2aBDqjuuu8K6

 

Jak ktoś byłby chętny na podobne wyjazdy, to jestem otwarty na wszelkie propozycję.

Będę planował przejechać Ukraińską część karpat, bądź Rumuńską.

Jak widzę to wypady na lekko czyli wycieczki na gumkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Planujemy w tym roku przejechać z kolegą Rumuńskie karpaty wschodnie, z ukraińskimi za jednym podejściem może być ciężko, ale tez o tym myślimy. (będziemy zaczynać najprawdopodobniej w Braszowie). Będziemy wieźli ze sobą całe wyposażenie, ale zamiast namiotu raczej lekki tarp, więc plecaki tak do 8kg będą. I nie będziemy omijać żadnych wyższych pasm, dla nas noszenie roweru nie straszne. Mamy aktualne mapy turystyczne prawie całej trasy. Jak ktoś chętny to zapraszam

 

Hej! Jestem zainteresowany takim wyjazdem. Dawaj znac co I kiedy najlepiej jak najwcześniej postaram sie dostosować.

Myślę, że już w maju można by coś zaatakować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kuba - maj odpada, od 1000 m npm w górę będzie jeszcze śnieg, zwłaszcza, że zima była obfita w opady a nawet jeśli nie będzie śniegu to będzie błoto. Na Swidowcu i w Marmarosach śnieg nie jest rzadkością nawet w czerwcu. Nasze z Puklusem plecaki ważyły z wodą ok 10 kg sztuka a to już jest ciężko(zwłaszcza dla tyłka). Jesli w grę wchodzi namiot to musisz brać pod uwagę torby do bikepackingu(zajrzyj u nas na forum jest kółko różańcowe bikepackingowców). Wszyscy się tam miłują, no i można dużo plusów dostać za wypowiedzi :devil: W sumie fajna sprawa dla w miarę spokojnych podróży.

Gdybyś skusił się na Marmarosy i Czarnohorę od południa to dzwoń - służę radą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Kuba, wstrzymałbym się z wyjazdem do czerwca. W Czarnohorze w tym tygodniu pokrywa śnieżna zwiększyła się o prawie metr. W Gorganach szczyt Sywula okazał się nie do zdobycia - tyle śniegu że znajomi zawrócili. Borżawa i Krasna może odtają ale na Swidowcu będziesz miał jeśli nie śnieg to mnóstwo błota, a na Czarnohorze na bank będziesz miał śnieg. Znajomi w ubiegłym tygodniu byli też w Bieszczadach m.in. na Tarnicy i na przysłanych zdjęciach widać że całe pasmo Pikuja i Borżawy jest solidnie pokryte śniegiem a przez ten tydzień jeszcze dosypało. To nie Bieszczady że śnieg zniknie w dwa tygodnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Średnia temperatura notowana w dawnym obserwatorium Biały Słoń na górze Pop Iwan w tym tygodniu to -14 stopni, pokrywa śnieżna wzrosła do 167 cm i od dziś obowiązuje 4 stopień zagrożenia lawinowego na całej Czarnohorze. Moim zdaniem śnieg będzie tam leżał nawet do czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...