Skocz do zawartości

[drogi] ekspresowe - mozna jezdzic?


lukkas

Rekomendowane odpowiedzi

witam, potrzebuje dostac sie z dabrowy gorniczej do tychow, najlepiej wyglada droga S1, jest to droga ekspresowa - wiem ze wg przepisow ruchu drogowego jechac tam rowerem nie moge.

 

i tu moje pytanie - co mi grozi jesli ewentualnie spotkam na drodze policje, i czy policjanci patrza jakos laskawiej na szosowca w kasku i kolarskim stroju? ma ktos moze jakies doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co grozi w kwesti prawnej, ale patrzac ze strony kierowcow bylbym bardzo niezadowolony (zeby nie mowic ze wkur..) jak jakis rowerzysta jedzie droga ekspresowa, skoro my narzekamy ze kierowcy mijaja nas o wlos, to czemu my rowniez mamy dawac zly przyklad i pchac sie na drogi gdzie nas byc nie powinno.

 

Wg mnie powinienes jechac zwyklymi drogami a nie ekspresowymi gdzie predkosci czesto sa duzo wieksze, przy wypadku z samochodem raczej nie mialbys wielkich szans na przezycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj innej drogi, ja kiedyś przez pomyłkę wjechałem na ekspresówkę, nawet jak Cie polucjanci nie dorwą stracisz więcej nerwów niż to warte bo wielu, będzie prubowało Cię zepchnąć itd. Co zaś Ci grozi? O ile masz prawko to punkty karne- podejżewam że sporo, a na bank wysoka grzywna i sporo nieprzyjemności,.

Co innego wjechać na Śnieżkę i tam bawić się z granicznikami i innymi a co innego pchać się na ekspresuwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jazda takimi drogami to wątpliwa przyjemność:] duży ruch, ciągle hałas. Lepiej poszukaj mniej uczęszczanej drogi i niech będzie nawet dłuższa ale nie będziesz sie martwił o policje i o to czy ktoś nie zrobi ci z tyłka garażu :excl:

 

art. 45 ust. 1 pkt 4

 

Wjazd na autostradę lub drogę ekspresową pojazdem, dla ruchu którego drogi te nie są przeznaczone - 250zl

to juz lepiej pojedź pociagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o bezpieczenstwo to jest tam szerokie pobocze, poza tym szosowcy smigaja tam czesto. chodzilo mi tylko o aspekt prawny, i ewentualne doswiadczenia. gdyby nie bylo tam pobocza (co sie czasem w praktyce zdaza) to nawet bym sobie glowy nie zawracal.

 

ale 250 pln troche boli... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobrze że wspomniałeś o tych poboczach. Co gorsza, nie tylko ekspresowe drogi są niebezpieczne na poboczach - każda przelotówka, albo nawet najzywklejsza droga z nieco szerszymi pasami bocznymi. Kierowcy najczęsciej je wykorzysztują do ustępowania miejsca dla wyprzedzającychci można naprawdęn ieźle oberwać. Jeżeli już chcesz znaleźć jakiś dojazd, to rozejrzyj się za drogami bocznymi. Asfalt trochę gorszy, ale za to ruch niewspółmniernie mniejszy i jest o wiele bezpiczniej. Dodatkowo nie łamiesz prawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowcy najczęsciej je wykorzysztują do ustępowania miejsca dla wyprzedzającychci można naprawdęn ieźle oberwać.

 

Ja nie spotkałem sie jeszcze żeby na drodze ekspresowej ktoś wykorzystywał pobocza do ustepowania miejsca wyprzedzającym. Przynajmniej u mnie w mieście taka droga ma 2 a czasami 3 pasy i skrajnie prawym jadą ci wolniejsi a lewym ci stroszke szybsi :D

Raz mi się zdarzyło jechać taka droga i nie miałem żadnych problemów, pobocze było dość szerokie i droga nie zniszczona. Nikt nie musiał mnie mijać na styk ani na mnie nie trąbił. Jedynie byłby problem jakbym zaliczył przypadkowo jakąś glebę , pewnie zgon na miejscu , ale to jest akurat niebezpieczne nawet na zwykłej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...