Skocz do zawartości

[stery] problem, ostre koło , xb3 sport


zeeober

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Posiadam ramę XB3 sport. 
Górną bieżnie miałem krzywo nakręconą na widelec, przez co kierownica obracala się względem koła. 
Teraz nakręciłem ją idealnie prosto i z kolei odkręca się sama, a wręcz można ją przekręcić. Najprawdopodobniej jest to spowodowane zjechanym gwintem. Kontra mimo, że jest na maksa dokręcona nic nie daje, bieżnia i tak się luzuje. Nie martwiło mnie to bardzo, ponieważ dużych luzów nie było. Natomiast ostatnio z główka zaczeła strzelać ( pewnie od piasku ) i luzy pojawiają sie częsciej. Między bieżnią, a kontrą są 2 podkładki które rownież powinny być zblokowane , a niestety są luźne. 

Znacie może jakieś patenty? Klej do gwintów? Lakier do paznokci? Taśma na gwint? Krzywo nakręcić z powrotem? 
Ewentualnie będe próbował zagwintować tą bieżnie jeszcze raz, gdyż pewnie taki sterów to ja nie znajdę. 

Pozdrawiam ! 

p.s
Jestem z okolicy Wrocławia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy rura sterowa ma dobry gwint? Czy podkładka między bieżnią a kontrą ma wewnątrz ząb?

Rura sterowa ma dobry gwint. Jak ostatnio rozbierałem stery to nakrętka ( bieżnia) miała lekko niezdrowy gwint ale bez przesady. 

Tak są dwie pokładki obie mają ząb wchodzący do rury sterowej. Z tym, że wcześniej były zablokowane, teraz mają luzy miedzy sobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatw sobie inną nakrętkę.

Skręć wszystko na loctite, rozsądnie a nie na chama, wystarczy jedna podkładka (jeśli wysokość pozwala i nakrętka jest przelotowa bez rantu).

 

PS: jak coś chrupie to oczywiście wyczyść i nasmaruj stery, oceń czy warto jeszcze je reanimować czy nadają się tylko do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...