Skocz do zawartości

[Odchudzanie] BH Jumper 760 aluminium 7005 Race Compact 19"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, oficjalnie jest to mój pierwszy post na tym forum toteż pragnę powitać wszystkich. Jednocześnie chciałbym się przedstawić jako kolarz który zaczął ok. 10 lat temu od w.w. roweru z salonu rowerowego, z roku na rok dokonując pojedynczych przeróbek (zamiast v-brake'ów tarcze Shimano), nowe zębatki, klamkomanetki, z tyłu już nie 8 a 9 przełożeń, nowy łańcuch Shimano, opony 26x2,1TT Accent Cayman, siodełko.

 

W tym roku przygotowuję się pod kilka maratonów szosowych i z początkiem sezonu rowerowego zdecydowałem się odchudzić swój MTB maksymalnie (budżet nie pozwala na zakup szosówki a liczne treningi sprawiają że para w nogach i płucach spora). Przerzuciłem się z opon Accenta na Schwalbe BigApple Raceguard 26x2,00 i chciałbym teraz wymienić...

 

- przede wszystkim widelec - amortyzator fabryczny, który waży 2,5 kg (XC Suntour SR 60) na coś sztywnego i tu prosiłbym o poradę. Czy warto pokusić się o zakup MOSSO M3 PRO z uchwytami na bloki tarczowe? Widziałem że jeden z użytkowników sprzedaje tu jak i na Allegro. Zastanawiam się czy nie będzie jakiejś drobnej różnicy w parametrach, choć wydaje się że nie...

 

- siodełko choć raz już wymienione ze Stylusa na Author Oxygene Comfort - na ile odczuję różnicę na asfalcie i stromych podjazdach, może trzeba by wymienić też sztycę (niestety nie znam nazwy)?

 

- gripy z Pro-Bikegear 13 mm (gumowe z wkrętami imbusowymi) na piankowe Boplight Team - czy to duża różnica?

 

Co Waszym zdaniem jeszcze można by uszczuplić? Może kierownicę (obecna to fabryczna INTOX COMP ALUMINIO). Będę wdzięczny za odpowiedzi, a przynajmniej jedną opinię.

 

Uprzejmie też proszę o przeniesienie wpisu gdyż, z braku doświadczenia na forum, nie mam pewności czy wątek bardziej pasuje tu, czy raczej podchodzi pod: Renowacje rowerów i części rowerowych. Dziękuję :-)

Edytowane przez marcin.zd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...