Skocz do zawartości

[wybór roweru, pomoc] Dobry trekkingowy dla dziewuchy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie! 

Od pewnego czasu poszukuję roweru, który połączy dwie przeciwstawne opcje- żeby był dobry i tani (mam nadzieję, że cudotwórcy się znajdą :P). Dysponuję kwotą około 1600 PLNów, to mój max.
Rower będzie używany i na wsi i w mieście, głównie po ubitych drogach leśnych i asfalcie, czasem amatorsko przejadę się nim po górach- amatorszczyzna, nie tam żadne "twarde" MTB. :) Do tej pory jeździłam na baaardzo starym góralu, który zaczął się rozpadać, a ortopeda kazał kupić rower, na którym pozycja będzie w miarę możliwości wyprostowana a waga nie przekroczy 17 kg. Do pełni szczęścia chciałabym mieć damską ramę oraz jej stonowany odcień- róże, pomarańcze itp. chciałabym ominąć...

I ja taki rower znalazłam. Rzecz w tym, że nie można go już kupić- mam na myśli Futura Trekking Mbike. I moje pytanie- czy polecicie coś w zbliżonych pieniądzach i parametrach? Zależy mi na tym, żeby klasa osprzętu nie była gorsza, miał amortyzator, regulowany mostek  i "wygiętą" kierownicę., a ramę raczej alu. Będę wdzięczna za każdą opinię i każde polecenie. :)

Informacje o Futurze zamieszczam w spojlerze. 

Pozdrawiam!! :)

 

widelec Suntour CR8V 
przerzutka tył
Shimano Alivio 
przerzutka przód Shimano Altus 
manetki Shimano ST-EF 60 
korby Cyclone AL10 
wolnobieg Sram PG 820 
łańcuch KMC Z7 
hamulce Tektro 855 
klamki Shimano ST-EF 60 
kable Jagwire 
piasty KT sealed 
obręcze Weinmann ZAC 2000 
szprychy CN silver 
opony SchwalbeSilento II 
mostek UNO Comfort 
kierownica UNO Comfort 
sztyca Uno suspension 
siodło Selle Royal Coast 
przełożenia 24 speed 
waga 16,6 kg 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.centrumrowerowe.pl/rowery/trekkingowe/p,rower-gazela-3-0-bialy-romet,432157.html

Strona producenta http://www.romet.pl/Rower,GAZELA_30,10,679,680,14113,2015.html

Do jazdy po górach raczej się nie nadaje . Na polnych i leśnych drogach da sobie radę , no i oczywiście na asfalcie .

Nie napisałaś jakiego rozmiaru szukasz tzn ile masz wzrostu . Te gazele ( biała i szara ) mają ramy 17" .

W zasadzie zawsze sugeruję zakup w sklepie stacjonarnym . Będzie drożej .

Na forum dość często polecane są rowery Lazaro http://allegro.pl/wypasiony-trek-senatore-v3-lady-alivio-blokada-i6230862878.html?reco_id=c9304407-2a37-11e6-8239-56847afe9799&ars_rule_id=201

Na tej aukcji jest rower 19" .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie napisałaś jakiego rozmiaru szukasz tzn ile masz wzrostu . Te gazele ( biała i szara ) mają ramy 17" .
  Wzrostu mam około 176 cm. :)

Dziękuję Ci ślicznie za opcję godną rozważenia (i w nawet przystępnej kasie, bo biała wersja buja się po 1200-1300)! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama 19" .

 

Porady przedpiścy jak najbardziej OK - (a może - dziwnym trafem - upolujesz jeszcze gazelę 4.0 w dobrej cenie ?) dla urozmaicenia ( i mętliku w głowie :) ) może jeszcze taki crossik:

 

http://allegro.pl/sabotage-rower-crossowy-kola-28-29-alu-shimano-xt-i6187196823.html?reco_id=6c2d9396-2e56-11e6-be5b-56847afe9799&ars_rule_id=201

 

(albo któraś z damek tegoż sprzedawcy w innej wersji kolorystycznej)

Jakieś błotniki czy bagażnik można dołożyć wg własnego uznania

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla urozmaicenia ( i mętliku w głowie ) może jeszcze taki crossik:

Dziękuję Ci ślicznie za odpowiedź! Cross jednak mimo wszystko odpada, wiem, czego chcę i będę szukać, niemniej- wielkie dzięki za propozycję. :)

 

 

 

Czy, ewentualnie, w kwestii porównania/komfortu wyboru możecie Panowie i Panie polecić coś jeszcze? Ogólnie zanim kupię i tak postaram się poszukać takowej i się do niej "przymierzyć", więc wolę mieć coś w zapasie.  :)

Edytowane przez Demanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie trudno znaleźć dobry rower za 1600 zł . Tzn trzeba szukać w necie . Ceny katalogowe sensownych rowerów zaczynają się w okolicach 1800 - 2000 . W stacjonarnych sklepach teraz raczej trudno będzie coś utargować - środek sezonu , ale zawsze można próbować :)

Generalnie szukaj roweru z 24 biegowym napędem .  21 biegowe odpuść sobie , nie chodzi tylko o ilość biegów ale o rozwiązania techniczne takiego napędu - słabe . I ogólnie w takich rowerach stosuje się gorsze , słabsze części .

Oprócz napędów rowery mogą różnić się amortyzatorami . Większość będzie miała amorki Suntour . NEX jest lepszy od CR8 .

Tu jest w pewnym sensie wyjątek czyli przyzwoity rower z 21 biegami http://www.kross.pl/pl/2016/trekking/trans-pacific .  W góry zupełnie się nie nadaje , nie ma lekkich przełożeń no i patrząc na cenę gazela  czy inne z linków są lepszym wyborem .

Rozmiar ...  Przy twoim wzroście właściwie powinnaś celować w 19" ale jeśli chcesz jeździć wyprostowana to nie wykluczam że 17" też podejdzie . Jak zwykle zalecam przymiarkę . Może się okazać że sztyca będzie dla ciebie za krótka .

 

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

środek sezonu , ale zawsze można próbować

Znaczy, wiesz, ja nie mam parcia, żeby kupić go już teraz, zdaję sobie sprawę, że teraz będzie najdrożej, ale chcę mieć już coś na oku, żeby, jak wreszcie dostanę kasę z odszkodowania go kupić- mam nadzieję, że koło sierpnia/września mi się uda. 

 

Przy twoim wzroście właściwie powinnaś celować w 19" ale jeśli chcesz jeździć wyprostowana to nie wykluczam że 17" też podejdzie . Jak zwykle zalecam przymiarkę . Może się okazać że sztyca będzie dla ciebie za krótka .
Z moim wzrostem jest tak, że jest to 173-176 w zależności, w jakiej kondycji danego dnia mam kręgosłup. ;) Myślę, że te 3 cm niewiele zmieniają w kontekście doboru ramy, ale tak, jak wspomniałeś, chcę i muszę być jak najbardziej wyprostowana, dlatego szukam z zapasem czasu, żeby znaleźć sklep, pojechać i się przymierzyć. Wydaje mi się to rozsądnym rozwiązaniem. :P

 

Generalnie szukaj roweru z 24 biegowym napędem .  21 biegowe odpuść sobie , nie chodzi tylko o ilość biegów ale o rozwiązania techniczne takiego napędu - słabe . I ogólnie w takich rowerach stosuje się gorsze , słabsze części .
No i tu jest pies pogrzebany. Jedyne, w czym się orientuję pi-razy-oko to klasy shimano. Wiem tylko, że chcę coś o takiej a nie innej "anatomii" jak rower, który podałam w pierwszym poście, bo na takim miałam okazję jechać i wiem, że po prostu jest wygodny.  Dlatego też po poradę uderzam do Was- chcę mieć możliwość przymiarki do kilku opcji, które uważacie za godne, bo sama po prostu się nie znam. Dotychczas nie miałam potrzeby kupować roweru, a nie chcę, żeby jakiś sprzedawca "miszcz-handlowiec" wcisnął mi szajs.

 

to może taki bliżniak senatore ? -  fakt, że limit gotówki z lekka naciągnięty..   http://promosport.pl...ands-1300-.html

 Ze specyfikacji podanej na stronie również wydaje się fajną opcją, którą postaram się sprawdzić. Dzięki wielkie! Jak jeszcze coś wpadnie Ci w oko- linkuj śmiało! :D Na pewno sprawdzę opcję. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar , tak orientacyjnie wybiera się na podstawie długości nogi .  Stojąc boso mierzysz wewnętrzną długość nogi od podłoża do ... końca . Wynik mnożysz x0,63 ( dla trekkinga ) . Wynik jest w cm żeby zaminić to na cale dzielisz przez 2,54 . Ten pomiar jest ważny w rowerach z męską ramą , i szczególnie dla mężczyzn . W rowerach damskich też można się nim kierować ale ze względu na niską górna rurę nie jest taki ważny . Dla ciebie ważniejsza będzie długość ramy , użyteczna długość sztycy i wysokość kierownicy . Te czynniki pozwolą zachować odpowiednią wysokość  siodła i wymaganą pozycję .

Moja rada - idź do sklepu i zobacz co możesz kupić . Przymierz się do ramy 17 i 19 " . Nawet jeśli docelowo wybierzesz inny rower będziesz mieć jakieś rozeznanie . Jeśli znajdziesz coś ciekawego wklej linka .

Tak jak pisałem patrz przede wszystkim na rowery z 24 biegami . Jeśli z 21 to tylne koło ma być zamykane zaciskiem a nie nakrętkami .

W przedniej piaście będziesz miała prawdopodobnie prądnicę . Hmmm  tak już trekkingi teraz mają . Jeśli chcesz mieć oświetlenie to lepsze rozwiązanie niż dynamo . Hamulce V - w tej cenie nie warto pchać się w tarczówki , zresztą nie widziałem tanich trekkingów z tarczami .

Przerzutki - tylna Accera lub lepiej Alivio . Przednia - na tym producenci często oszczędzają . Dobrze żeby był chociaż altus . Tańsze ( TX ) też jakoś pewnie będą działać . O amorkach już pisałem . Można by jeszcze długo wyliczać ale czasem nie sposób porównać poszczególnych części szczególnie jeśli pochodzą od różnych producentów . Generalnie ja uważam że ważniejsze jest dobranie odpowiedniego rozmiaru i pozycji niż przerzutka o klasę wyższa .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odkopuję! :D
Budżet: 2200 i ani złotówki więcej nie wycisnę.

Znalazłam takie: 
http://www.ceneo.pl/47184317#tab=spec
i
http://www.monteria.pl/futura-4-0

Oba "przymierzyłam"- Kross był bardzo wygodny, Futura też, tyle, że ona nie była wyregulowana tak na 100% pode mnie.
Specyfikacje mają w zasadzie bardzo podobne, różnice są niewielkie- zatem ewentualne dylematy są daremne i są kwestią koloru ramy czy jednak któryś czymś bardziej przekonuje? (jestem zielona w temacie rowerów) :)

Może macie jakieś inne fajne propozycje w wyznaczonym budżecie?
Smile!
Demanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śpiesz się - za rok będzie pewnie 2800 :)

 

A na serio - bierz lazaro senatore V3, a nadwyżkę wykorzystaj rozsądnie na dodatkowe graty które się na pewno przydadzą :)

 

Jeśli koniecznie musisz wydać więcej to sprawdź swoje zdolności negocjacyjne przy tym :

 

http://nrowery.pl/rowery/trekking/boudicca-lx

 

Byli tacy co utargowali tyle, że by się zmieścili w twoim limicie :)

 

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...