Skocz do zawartości

[Rama] Peak 27,5


alvin

Rekomendowane odpowiedzi

a jak ma niby wyglądać... peak jak peak szału nie ma, dupy nie urywa. Wklep sobie w google hasło accent peak kliknij w grafikę i wyskoczy Ci zdjęć od zaje... (bardzo dużo)

To pokaż mi kolego peaka 27.5 w wersji złożonej ;-)

Wklepuję i gotowce tylko 29er :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przecież to identyczna rama
Śmiem się nie zgodzić jakby była identyczna tylko ciut mniejsza to by znaczyło że ma inny rozmiar i by się tak samo nazywały. 27,5 ma ciut inna geometrię ze względu chociażby na to że jest przystosowana pod inne koła. I proszę nie rób z siebie takiego geniusza bo nie wypada a Ty wychodzisz na ignoranta i gbura  :down: Chłopaki mają rację że średni ze zdjęciami to dlatego proszą a zdjęcia grzecznie i kulturalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla Ciebie nie ma różnicy to już się nie wypowiadaj lepiej

bo co zabronisz mi panie "najmądrzejszy"

 

 

Ale jeżeli dla Ciebie to nie ma znaczenia tzn że wcale nie jesteś taki mądry jak się malujesz

Twoje sokole oko na pewno dostrzeże na zdjęciu 2mm różnicy górnej rury ...   za to ja widzę że Ty do najbystrzejszych nie należysz ponieważ cały czas rozmawiamy o aspekcie wizualnym a nie właściwościach jezdnych... ale nie przejmuj się każdy ma prawo się zagubić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie, chyba że ktoś lubi mocniej pochylony przód ;)

Niestety, sztywne widły są chyba w większości produkowane wg jakichś archaicznych standardów długości a2c. Sam mam wideł do 29era w... 26" ;)

modrzew czy masz może zdjecie swojego bajka? ja wlasnie tak kombinowalem zeby nie popsuc za bardzo geo , aby przod byl 29 a tyl 27,5 tak myslalem . dlatego chce kupic rame pod sztywny widel 29 albo 27,5.  tylko tak mysle czy nie bedzie za duza roznica miedzy kolem 29 z przodu a 26 z tylu i czy taki rower nie bedzie wolny tj nie zrobi sie mułowaty

 

Co kto lubi ;) Osobiście mam ochotę na rower na stalowej ramie 27,5 z przednim kołem 29" na sztywnym widelcu ;)

Kaczorak ja tak samo ale akurat tyl 27.5 a przód sztywny 29.

 

 

Z drugiej strony mysle ze rama 29 bedzie bardziej uniwersalna bo w razie W bede mogl włozyc do tylu kazdy rozmiar kola 26,27,5 czy 29 ? dobrze mysle ?

JA przód chce uzyskać możliwie wysoki tez nie lubie niskiego przodu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z drugiej strony mysle ze rama 29 bedzie bardziej uniwersalna bo w razie W bede mogl włozyc do tylu kazdy rozmiar kola 26,27,5 czy 29 ? dobrze mysle ?

Rama od 29r z kołem 26 nie ma szans zagrać , suport by się tak obniżył , że korba zahaczy o każdą , nawet niewielką przeszkodę . Z 27,5 trochę lepiej , ale też be rewelacji ( zaleta 27,5 to zwrotność , a przy ramie od 29r z większym rozstawem osi ta zaleta ginie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama od 29r z kołem 26 nie ma szans zagrać , suport by się tak obniżył , że korba zahaczy o każdą , nawet niewielką przeszkodę . Z 27,5 trochę lepiej , ale też be rewelacji ( zaleta 27,5 to zwrotność , a przy ramie od 29r z większym rozstawem osi ta zaleta ginie). 1

czyli jak najlepiej? 29 do 29 ? 27.5 do 27.5 itd...? mowilmy o sztywnym widle pod kolo 29 i ramie accenta peak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co chcesz ostatecznie osiągnąć. Jeszcze nikt nie skonstruował ramy która by miała możliwość montażu kół w zakresie 26-29 bez wpływu na geometrię i zachowanie się całego roweru.

Na tył daj to co projektant przewidział (29 do 29 , 27,5 do 27,5) a z przodem możesz kombinować , choć dla mnie  jeśli miałby być sztywniak to najlepszą opcją byłoby  29 i z przodu i z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledze spodobało się malowanie mojej wersji ramy Peak'a 27.5'', bo jest faktycznie ładniejsze niż w wersjach 26'', i zastanawia się właśnie nad zmianą ramy i montażem kół 26'' do tego Accenta. Z tego co pamiętam to suport obniży mu się o ok. 15mm. Czy to aż tak tragicznie dużo ? Jakieś inne wady takiego rozwiązania ? Zawsze jeździ na oponach 2.25 (Racing Ralphy) więc balon jako taki jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja a kolega jeśli już ;-) A poza tym - czy to aż tak dużo ? Nie jeździ trialowych tras z głazami, raczej łatwiejsze odcinki... Poza tym - nie wiem czy on nie ma przypadkiem korb 170mm. Jak do tego dodamy balony 2.25 Schwalbe to sporo tej różnicy się niweluje... Oczywiście wiemy obaj, że to nie to samo co dedykowana rama...

Dzięki za wszelkie uwagi.

Decyzja jeszcze nie podjęta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...