Skocz do zawartości

[przebudowa] 29" Bigfoot 29


2701

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem na forum od paru lat, niestety mój kontakt z rowerami ograniczał się ostatnio do roweru którym jeżdżę do pracy, a to oznacza antyprzebiciowe opony, lampki etc. Daje on nadal dużo frajdy jeżdżąc w lesie, ale masa daje o sobie znać, no i co tu dużo gadać człowiek chce coś nowszego, a skoro pojawiły się finanse to zakupiłem okazyjnie Bigfoot 29:

 

 

https://www.decathlon.de/mountainbike-29-rr-bigfoot-29-id_8310935.html

 

 

 

rower.jpgna razie nie przejechałem nim ani kilometra, ponieważ chcę sprzedać amortyzator jako nowy. I właśnie taki mam pomysł - wymienić amortyzator na karbonowy ze względu na masę, brak potrzeby obsługi, i teren po którym jeżdżę (zwykle w dotychczasowym rowerze amortyzator mam zablokowany. Nie jestem na bieżąco ze wszystkim w świecie rowerowym, ale z tego co widzę ośki są zwykle, a stery 1.1/8 u góry jak i na dole.

 

1. I teraz proszę o poradę - jaki wybrać we w miarę najniższej cenie, ale żeby się pode mną nie połamał?

2. Czy do zamiany na system 1*10 powinienem zmienić przerzutkę na taką ze sprzęgłem, czy moje XT da radę?

3. Jakie upgrady w zakresie kilkuset zł warto zrobić teraz puki rower jest nowy i mogę sprzedać nieużywane części z niego?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Koszt dobrego karbonowego widelca z prosta sterówką przewyższy koszt tego RS Recon. Przygotuj się na wydatek około 1000zł. Polecal taki:

http://www.force-components.pl/index.php?p2697,kod-13955-force-mtb-29-widelec-carbonowy-485-mm

2. Twoje XT da radę. Ja mam 1x10 i caly czas wyłączone sprzęgło. Zębatka narrow-wide robi cała robotę.

3. Najlepszy upgrade jaki możesz zrobić w rowerze to lżejsze koła, chociaż twoje są w miarę niezłe. Zrób sobie bezdętkę i to tyle z upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy do zamiany na system 1*10 powinienem zmienić przerzutkę na taką ze sprzęgłem, czy moje XT da radę?
Powinieneś, ale może da radę. Zależy od terenu. Drugą rzeczą która "Może da rade" jest korba, 2x10 będzie miała przesuniętą linię łańcucha więc lepsza do takiej konwersji była by 3 rzędowa korba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Koszt dobrego karbonowego widelca z prosta sterówką przewyższy koszt tego RS Recon. Przygotuj się na wydatek około 1000zł.

 

Albo stalowy, koszt rzędu 500 zł, może mniej jak by zakombinować i np. kupić u Niemców. Wadą będzie to, że salowe rurki są cienkie a Twoja rama jest dość masywna (optycznie), co może się nie spodobać - kwestia gustu. Ja tak mam i nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowy nie będzie wcale lżejszy wzgledem obecnego RS Recon Gold, ale potwierdzam, będzie bardzo bezobsługowy. Sztywny stalowy wideł na aluminiwej ramie ja mam w Cobii. Prezentuje się to odjazdowo.

 

@karolg

Nie widziałem jeszcze twojego Authora w sztywnej konfiguracji. Wrzuć jakąś fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Koszt dobrego karbonowego widelca z prosta sterówką przewyższy koszt tego RS Recon. Przygotuj się na wydatek około 1000zł. Polecal taki:

http://www.force-components.pl/index.php?p2697,kod-13955-force-mtb-29-widelec-carbonowy-485-mm

2. Twoje XT da radę. Ja mam 1x10 i caly czas wyłączone sprzęgło. Zębatka narrow-wide robi cała robotę.

3. Najlepszy upgrade jaki możesz zrobić w rowerze to lżejsze koła, chociaż twoje są w miarę niezłe. Zrób sobie bezdętkę i to tyle z upgrade.

 

Mogę ewentualnie spróbować sprzedać nowego Xt i zamontować Saint ze sprzęgłem, żeby mieć pewność. Co do widelca to są różne chińczyki za około 400 pln z wysyłką, jeśli waga jest realna to bym zaoszczędził ponad kilo. Tylko czy można na nich polegać, ma ktoś coś takiego?

 

http://www.aliexpress.com/item/Java-bike-bicycle-ultra-light-carbon-fiber-hard-fork-26-27-5-29/32304619282.html?spm=2114.01010208.3.1.vTOZcX&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_5_10017_507_401,searchweb201603_2&btsid=f338d603-c97f-42db-b76d-657842a83fbc

Edytowane przez 2701
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba, nie dawaj linków ".pl" do Aliexpress bo po ich autotłumaczeniu czytać się tego nie da już nie mówiąc o znalezieniu potrzebnych danych.

Zamieniając widelec na sztywny musisz brać pod uwagę nie tylko rozmiar koła ale też skok którego w sztywnym nie będzie, a którego brak w wypadku Recona połozy ci główkę ramy duże kilka centymetrów w dół ciągnąc wszystkie kąty i wysokość suportu za sobą. Zaproponowany wyżej Force to kompensuje, ten chińczyk diabli wiedzą ale jeżeli wysokość ATC przetłumaczyli jako "długość ostrza" (?) to nie.

Edytowane przez dran2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chińczyki za 400zł z taperowaną główką to sobie daruj. Miałem takie dwa w rękach i nie chcę tego widzieć.

Jeden miał ewidentnie krzywo przyklejoną rurę sterową a drugi trzaskał przy hamowaniu. Nie zaryzykowałbym założenia tego sobie do roweru.

Jak masz zamiar kupić carbon, to tylko dobry i sprawdzony. Dentysta sporo kosztuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...