Skocz do zawartości

[Suntour XCR] Stuk przy odbijaniu


Arturr300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam amortyzator Suntour XCR LO (wersja z blokadą hydrauliczną).

Przy odbijaniu słychać głośny stuk. (na przykład gdy wcisnę go na dół, a potem puszczę to już na samej górze wydaje stuk). Dzieje się to za każdym razem

Czegk to może być wina? Czy mogę jeździć na nim bez obaw?

Edytowane przez Arturr300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Przepraszam za tak późną odpowiedź.

Jeszcze nic w tym kierunku nie robiłem, może niedługo dorobię klucz do plastikowego "korka" i zobaczę jak to w środku wygląda.

Myślę też nad zalaniem XCRa olejem bo jedynie duże nierówności wybiera

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej go rozbierz i sprawdź prewencyjnie tłumik,bo ja miałem miesiąc temu identyczny problem i okazało się że to nie sprężyna a kartridż.Po prostu się rozszczelnił i wypuścił olej.Amortyzator "usiadł" tzn od razu po wejściu na rower zapadał się na 50-60% no i przy odbijaniu był ten metaliczny stukot.Konieczna była wymiana tego kartridża,na szczęście miałem jeszcze gwarancję więc zrobiono to w ramach niej.Dlatego też sprawdź prawą goleń tam gdzie jest ten tłumik i sprawdź czy wszystko z nim ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej go rozbierz i sprawdź prewencyjnie tłumik,bo ja miałem miesiąc temu identyczny problem i okazało się że to nie sprężyna a kartridż.Po prostu się rozszczelnił i wypuścił olej.Amortyzator "usiadł" tzn od razu po wejściu na rower zapadał się na 50-60% no i przy odbijaniu był ten metaliczny stukot.Konieczna była wymiana tego kartridża,na szczęście miałem jeszcze gwarancję więc zrobiono to w ramach niej.Dlatego też sprawdź prawą goleń tam gdzie jest ten tłumik i sprawdź czy wszystko z nim ok.

 

także często mi się właśnie zdarzały stuki przez kartridże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...