Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam rower cannona badboy. Jak zorientowani wiedza jest on napędzany piasta alfine a za odpowiedni naciąg służy mimośród. Kilka razy musiałem zostawić rower w serwisie zeby został prawidłowo naciągnięty łańcuch, kilka dni temu stwierdziłem ze zrobię to sam i przez zbyt mocne dokręcenie uszkodziłem śrubę (główkę śruby na imbus) fiksujaca ze sobą cały mechanizm. Moze miał ktoś podobny problem i wie jak mam teraz całość rozkręcić? Jest opcja wymiany tej śruby na nowa? Próby wbicia torxa okazały sie bezskuteczne.

W linku zdjęcie uszkodzonej główki.

 

https://naforum.zapodaj.net/d6360ec2a87f.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wyjmij pierścionek sprężysty, jeśli chcesz wykręcić całkiem.

Co można zrobić, to bez dotknięcia się nikt Ci nic sensownego nie powie (bo nie znamy Twoich umiejętności technicznych, albo może znamy na podstawie tej śruby :/ ) - dostaniesz masę rad ale w tej sytuacji najlepsza to oddać w ręce specjalisty i modlić się, żeby to był specjalista.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddawałem dwa razy do spedialisty i za każdym razem sie śruba rozkręcała i zaczynał spadać łańcuch, przez brak klucza dynamometrycznego spróbowałem zrobic to na czuja, niestety wyszło jak wyszło. Pierścień ściągnięty, śruba jest jak widać mocno zdezelowana przez próby wbicia torxa. Skoro ja sobie nie poradzę to moze polecicie kogoś z Wrocławia kto zrobi mi to dobrze i nie za miliony monet? Nie wiem czy dokładnie widać to na zdjęciu ale śruba jest dość głęboko osadzona co utrudnia sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już nic nie pomoże to chyba będzie trzeba dobrać wykrętak o takiej średnicy czubka, aby solidnie zapiął się w gniazdo nie dotykając dna. Ewentualnie nieco nawiercić dno gniazda i wtedy wykrętakiem potraktować. Ale to rada tylko odnośnie śruby, mechanizmu nie znam - może się da jakoś inaczej.

 

I oczywiście o pierścieniu Segera nie zapomnij...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...