Skocz do zawartości

[amortyzator] rockshox revelation u-turn vs reba który wybrać?


Itam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Proszę o poradę, który amortyzator lepiej wybrać rockshox revelation u-turn 100- 130mm z manetką blokady , dual air, gate, używany w pełni sprawny widać właściciel o niego dbał, ale rocznik chyba 2008. Drugi amor to reba dual air , 100mm skoku nie używana ,ściągnięta z roweru rocznikowo chyba 2012. Amorki pod koła 26" do ramy mtb z damperem tylnym o skoku 100mm. Rower sporadycznie wykorzystywany jest do maratonów xc , a na co dzień , to wszelkiego rodzaju wypady do lasu można rzec małe enduro. Jeśli ktoś miał z nimi do czynienia byłbym bardzo wdzięczny za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa różne widelce do różnych zastowań. Wybierz taki, który pasuje do geometrii i typu ramy a nie „bo ma więcej skoku” czy podobne...

 

„Małe enduro”? No litości :) Może bez takich kocopałów mających ewentualnie zracjonalizować zakup „cięższego” widła.

Edytowane przez modrzew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Reba jest zniszczalna?

W Rvl ciut mniejsza komora powietrzna i kilka oringow wiecej, moze sie wydawac, ze slowo kilka nic nie znaczy, ale te kilka to prawie 50% wiecej.

Mialem to i to i Reba byla czulsza, co bym nie robil, ale juz zwykly Rvl bez air u-turna dzialal identycznie jak Reba. Jezeli wyznacznikiem nie jest skok, to Reba, jezeli w 2 strone to Rvl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje , czyli obydwa amorki godne polecenia. Pozostaje mi zmierzyć czy revel za bardzo nie zmieni mi geometrii i go brać. Bo jednka trochę większy skok kusi , a skoro amorek zadbany i jak będzie się o niego dbało stanie się niezniszczalny, to pomimo rocznika nie młodego warto się na niego skusić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Pozostaje mi zmierzyć czy revel za bardzo nie zmieni mi geometrii i go brać.

Jak ustawisz taki sam skok i zedrzesz naklejki to jednego od drugiego będziesz miał problem odróżnić, zakładając ze oba maja kwadratową podkowę, bo nie pamiętam w którym roku weszła ale ok 2009r.

 

Odnośnie widelców RS z lat 2006-2010 to spokojnie robiły 8kkm jak tylko były czyszczone golenie przed i po każdej jeździe, bez większych serwisów. może nie każdy ale były w stanie. Przy serwisie raz do roku wsjo będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie mi się wydaje, że jak zjadę ze skokiem na 100mm, to będzie praktycznie to samo, mam jeszcze możliwość zjechania na sterach około 2cm, także powinno się to wszystko ładnie zgrać. Amortyzator revel wydaje się naprawdę bardzo zadbany, więc powinien posłużyć jeszcze latami, jest dodatkowo po serwisie z wymianą uszczelek, a zawsze to parę stów oszczędności w stosunku do reby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz sie na niego zdecydowales, to sprawdz sobie np stan "slimaka", czyli jadac na rowerze obniz go i podnies skokiem widelca, pokretlo powinno plynnie chodzic, chociaz oczywiscie w gore troche ciezej, sprawdz sobie luzy wzdluzne na maksymalnym skoku i czy nie trzeszczy na sterowce. Oczywiscie wszystkie regulacje, tlumienie, ewentualnie gate, itp.

 

A z ciekawosci, ile za niego masz zamiar dac?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak ustawisz taki sam skok i zedrzesz naklejki to jednego od drugiego będziesz miał problem odróżnić, zakładając ze oba maja kwadratową podkowę, bo nie pamiętam w którym roku weszła ale ok 2009r.

Kwadratowa podkowa weszła w 2010 , różnica będzie jeszcze w zakończeniach goleni dolnych - Reba 2012 miała je dłuższe i zasłaniały dolny zawór i pokrętło tłumienia + plastikowy chwytak przewodu hamulcowego (to była ostatnia dobra Reba , te obecne to już nie to).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 600 -650zl to max ile moglbym dac za niego. Bez wzgledu co pisze, widel ma sporo lat jak pisales. NIe masz mozliwosci sprawdzenia, mozesz tylko zawierzyc sprzedajacemu. Dla przykladu ja sprzedawalem Rvl na sztywna oske z 2011r, 120-150mm ktory mial realnie przejechane 5kkm, w stanie idealnym, po wymianie wszystkich oringow, ze swiezymi olejami i smarami. Dorzucilem w cenie kumplowi 2kpl. naklejek, zapasowy zestaw oringow i cos tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Puklus

 

Bo nie spieszy mi się w sumie, ale podpytam ; skok regulowany i max to 150, jak rozumie ? Co i tak by moją obecną ramę skopało na maksa. Temat mnie zaciekawił, bo sam pomykam na rebie 120mm i jest ok, ale patrzę przyszłościowo ;) Taki revel u-turn byłby idealny, bo wiele się to od reby nie różni, a kanapy z przodu nie wymagam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe amory to nie byłyby jeszcze takie najgorsze gdyby fabrycznie nie były składane prawiena sucho oraz gdyby zaleceń serwisowych nie zmieniano (obecnie każą lać 66% mniej oliwy niż wcześniej).

Swoją drogą to ciekawe mamy czasy - foxy i RSy coraz gorsze natomiast wyższe modele suntorów coraz lepsze (podobno nawet gąbki olejowe się pojawiły w średniej klasie ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mój przejechał może ze 4-5kkm. Kupinem go nowego, z przebiegiem ok 40km. Przez ostatnie 2 sezony w sumie stoi. skok max 150  min ile sobie życzysz ale sadze ze 100 to granica. Oczywiście dual air, po serwisie kompleksowym, bez kurzówek.

 

Mowie chyba bo mam do niego golenie na 20mm os ale nie sprawdzałem czy pasują, oraz czy będę chciał go zatrzymać czy też nie, bo mam na planie masywny projekt enduro (jak mi się go uda z planem złożyć to będzie jedyny w kraju), dodatkowo mam projekty szosy i przełaja i kilku innych rzeczy, nie wiem jak z tym obrobię heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...