Skocz do zawartości

[rower] Bulls Copperhead czy Scott Scale


Bar

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

A co sądzicie o modelu Radon ZR Race 7.0 (koła 27,5)? ZR Race 27,5 7.0 – RADON Bikes Czy w Waszej opinii byłby to lepszy wybór?

Ani lepszy , ani gorszy - porównywalny. Geometria zbliżona do Bulls'a (bardziej trekkingowa niż sportowa) , jedyne czym może kusić to Rebą (ale obecna Reba SA pracą już tak nie zachwyca jak stary Dual) , tak więc z tych dwóch wybierz tego który ci się lepiej podoba i/lub jest tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie o tej nie-sportowej geometrii Radona ZR Race i Bullsa Copperhead 3, a przecież starują na nich zawodnicy (za zachodnią granicą w dużej liczbie), czasem nawet wygrywają. :) Moim zdaniem nie jeździliby w zawodach na rowerach o nie-sportowej geometrii.. Oczywiście to tylko moje zdanie - nieco na przekór, ale po prostu zastanawiam się, jak to jest z tą geometrią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tak piszecie o tej nie-sportowej geometrii Radona ZR Race i Bullsa Copperhead 3, a przecież starują na nich zawodnicy (za zachodnią granicą w dużej liczbie), czasem nawet wygrywają.  :) Moim zdaniem nie jeździliby w zawodach na rowerach o nie-sportowej geometrii.. Oczywiście to tylko moje zdanie - nieco na przekór, ale po prostu zastanawiam się, jak to jest z tą geometrią. 

 

 

Producent sugeruje raczej sportowe zastosowanie tego roweru:

 

 

Najwyraźniej nie czyta forum i nie wie co sprzedaje, głuptas... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rulez, coś się czepił tak tej geometrii, nie każdemu pasuje sportowa geometria, czy na rowerze mniej sportowym już nie można jeździć?

 

Wszystko zależy też jaki rozmiar chce kolega kupić, w najmniejszym rozmiarze geo Bulls'a i Scotta (odpowiednio 410 mm i S), jest prawie identyczne, nawet reach w Bullsie jest większy, przy większych rozmiarach Scott robi się bardziej sportowy to fakt, ale nie każdemu musi to pasować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wstępie chciałbym podziękować autorowi za ten temat, gdyż sam chciałem w poprzednim roku zacząć taki wątek ale jakoś z uwagi na to, że nie jestem doświadczonym użytkownikiem niniejszego forum wahałem się żeby się nie skompromitować. Więc tak, mam już 4 tys. przejechane copperhedem 3 RS z roku 2015 i chciałbym się wypowiedzieć.  Po pierwsze nie znam się na geometrii ram rowerowych. Nie wiem nawet czy byłbym w stanie odczuć różnicę pomiędzy geo poszczególnych sztywniaków. Długo zastanawiałem się nad marką jak i wyborem konkretnego modelu. W końcu zaryzykowałem i internetowo bez przymierzania kupiłem wersję RS.  W cenie do 5 tyś. zł dostałem prawie całe XT (poza hamulcami deore 615 oraz kasetą SLX), świetne opony rebę, oraz ramę, która posiada wszystkie "nowinki" typu chowane w ramie linki, taper, obie sztywne osie. Rama wygląda pięknie, podoba mi się malowanie. O zakupie chyba przesądziły sztywne osie, gdyś jestem ciężki jak na rowerzystę. Owszem Bulls to nie jest tak kultowa marka jak Trek czy Special. Jednak rzeczywiście dziwi mnie polecanie tu na forum np. silverabków, rometów  czy giantów z całkowitym pominięciem Bullsa. Dodam, że nie jeżdżę po górach tylko po płaskim Białymstoku, chociaż staram się unikać asfaltów. Może rzeczywiście w ciężkich warunkach Bulls traci a zyskują inne marki?. Warto dodać, iż copperheady były polecane przez niemiecką prasę i wygrywały jakieś tam testy. W momencie zakupu (zima 2015) jeśli chodzi o wyposażenie przy tej cenie konkurencją był tylko jakiś cube, której nazwy teraz nie pamiętam jednak nie był sprzedawany na rynek polski. Cubów na tym forum zresztą też chyba nikt nie poleca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

 

Natomiast tytułowe pytanie nadal aktualne - pozwolę sobie nieco je uszczegółowić:

Bulls Copperhead 3:

https://www.bulls.de/produkt/bulls-copperhead3-562-11441?sku=562-11556_ZEG#

cena katalogowa: 4.000 zł

czy

Scott Scale 770:

http://www.scott.pl/produkt/215/1288/Rower-Scale-770-kolor-2/

cena katalogowa: 3.700 zł

?

 

Różnica w cenie katalogowej - niewielka, 300 zł. Różnica w wyposażeniu - spora, że tak oględnie napiszę. Co zatem sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem uzytkownikiem Bulls Copperhead 3 z 2014 r. Starty w Cyklokarpatach(2 sezony), w tym roku etapowka Beskidy Trophy. Geometria sportowa, jedynie co zrobilem po zakupie obrucilem mostek na minus i zalozylem prosta kierownice. Podkladkami pod mostkiem ustawic pod swoj komfort. Bardzo dobre kola(obrecze WTB), lekkie ale bardzo wytrzymale. Bardzo dobra jakosc wykonania, tegoroczne modele maja juz grube oski wiec dodatkowy plus. Ja ci szczerze polecam Bullsa. W Polsce malo rozpoznawalna marka ... ale do czasu. Jako ze jezdze dosc gorzyste maratony to set opon jaki mialem w Bulls; Schwalbe Rocket Rony zostaly od  razu zastapione kompletami X-King Continetala oraz Geax Saguaro. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "bać się" Foxa w Scott Scale 750 model 2015?

Nasłuchałem się o konieczności o wiele bardziej częstego serwisu niż przy innych amortyzatorach. Prawda to? Bo jeśli tak, to w moich oczach wręcz dyskwalifikuje tego Foxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koniec końców, jak to często bywa w takich sytuacjach, kupiłem całkiem inny rower.

Gdybym miał w tej chwili wybierać pomiędzy tytułowymi bike'ami... nadal nie wiem, co bym wybrał. :) Bulls oferuje o wiele więcej za podobną cenę, ale Scott to Scott (choć przyznaję, że od lat darzę tą markę dużą estymą, stąd moja ocena nie jest obiektywna; dodatkowo jakoś najbardziej pasuje mi geometria Scale'a).

Jeśli wybierasz pomiędzy tytułowymi rowerami i nie jesteś zdeklarowanym "Scottofilem", zwróć uwagę na Bullsa, to bardzo fajne rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...