Skocz do zawartości

[rower] Jaka rama 29 najlepsza w rowerze w pułapie cenowym ok 2000 PLN


twoDotz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym dokupić kolejny rower do towarzystwa dla mojego holendra.

 

Mój plan to zakup roweru MTB, nowego / lekko używanego / poprzednio sezonowego i stopniowa jego rozbudowa. Rower będzie służył 70% treking / 30% teren. Jako że planuje sporo jeździć trekingowo, to stawiam na koła 29.

 

Mój plan to zakup roweru z możliwie najlepszą ramą jaką mogę dostać w tym budżecie (ok 2000pln). Do tej pory rzuciła mi się w oko rama Kross Level B1. Nie dość że hydro-formowana to jeszcze w pełni cieniowana. Przymykam oko na osprzęt bo i tak planuję rozbudowę w kierunkach innych niż zazwyczaj robią producenci w swoich nieco wyższych modelach. Nie zależy mi na tarczówkach (choć kompatybilność z tarczą wskazana), blokada widelca mile widziana, krajowy producent mile widziany.

 

Możecie polecić inne budżetowe zaawansowane ramy MTB 29? Dzięki!

 

Edytowane przez twoDotz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zastanawiam się czego oczekujesz szukają MTB, to jest sportowy rower i taką geo ma jego rama, jeśli nie o to ci chodzi poszukaj ramy crossowej a nie mtb

 

Rower będzie przeznaczony do cięższego trekkingu. Asfalt, ale też sporo wertepów i szutru pod obciążeniem, bez większych górskich szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower w przedziale cenowym do 2k będzie miał bardzo przeciętną ramę i taka jest właśnie B1 aż do B6 bodajże. Hydroformowanie to najtańszy i podstawowy sposób kształtowania i cieniowania alu. W przedziale 4-5k można oczekiwać osi 12mm, podwójnego lub potrójnego cieniowania, masy poniżej 2kg i taperowanej główki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...