Skocz do zawartości

[Magura MT2] nierówna praca, dziwne odgłosy


gumi7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Zakupiłem niedawno nowy rower gdzie fabrycznie zamontowane są hamulce MAGURA MT2. 

Mam problem z prawidłowym działaniem przedniego hamulca. Otóż działa on nierównomiernie i wydaje dziwne odgłosy jakby coś biło, uderzało.

 

Dodam że odtłuszczałem hamulce dwa razy więc to nie jest problem.

 

Załączam filmik gdzie (mam nadzieję) będzie słychać te odgłosy o których mówię.

 

https://www.dropbox.com/s/1h2onfiev5umv5g/20160529_105500.mp4?dl=0

 

Szczególnie w ostatnich sekundach filmu dobrze słychać ten problem.

 

Nie wiem co z tym zrobić - regulowałem już hamulec na zacisku, przekładałem klocki.

 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez gumi7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak dla mnie to normalne zachowanie mt2, choć ciężko określi bo nagraniu z tostera. Oryginalne klocki są dziwne, dziwnie hamują. My używamy swiss stopów i one raczej sie sprawują dobrze, choć w jednych wyją w innych nie, zależy jaka rama czy widelec.

 

W jaki sposób odtłuszczałeś tarcze ? i klocki ? opisz dokładnie co robiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze porady

 

Tarcze mam Magura Storm 180/160. Odtłuszczałem benzyną ekstrakcyjną.

 

Wczoraj wziąłem rower na sporą górkę kilka zjazdów z dużą prędkością, mocne długie hamowanie i sytuacja się poprawiła.

Widoczne trzeba te hamulce dobrze dotrzeć.

 

Co prawda jeszcze nie jest idealnie ale widocznie ten typ tak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w domu mam izopropanol do czyszczenia elektroniki użyję go też do tarcz. A jak z klockami czy je też można potraktować izopropanolem czy lepiej czymś innym?

 

Zacisk ustawiałem w ten sposób że popuszczałem śruby, zaciskałem klamkę i dokręcałem śruby. 

 

Jakie klocki polecacie? Swiss stop nie widać na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Dołączę się do tematu... 
Mam hamulce Magura MT2, klocki magury od nowości. Tył hamuje super, brzytwa, ogień. Przód co jakiś czas dziwnie piszczy... Hamulec słabnie, hamuje, ale piszczy "pulsacyjnie". Na przeglądzie zerowym też tak miałem - przetarli mi papierem ściernym i znów brzytwy. Przejechałem jakieś 150 km, troche błota dużo kurzu w tym Wyrzysk, i znów to samo, dziwnie piszczy, czy te klocki tak mają? Czy jest coś nie tak? Podkreślę, że po przetarciu papierem ściernym, było bardzo dobrze. Klocki przejechane mają jakieś 500 km...

Zapytam tylko, jakim papierem ściernym przecierać klocki? 600 wystarczy, czy grubszy? 

 

I czy wszystkie klocki np shimano xt pasują do zacisków Magura? Czy muszę szukać czegoś innego, jeśli innego to co możecie polecić, prócz tego co wyżej?

Może to nie istotne, ale aktualnie waże 100 kg.

 

Edytowane przez lysyadin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...