Skocz do zawartości

[ Kierownica carbon ] usuwanie rys


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Postanowiłem napisać również w tym dziale. Być może ktoś ma jakiś patent.


Czy ktoś orientuje się  czym usunąć rysy powstałe w wyniku instalacji hamulców i manetek na kierownicy z carbonu?


Można użyć zwykłej pasty polerskiej czy włókno węglowe wymaga specjalnych środków?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można próbować pastami, ew jesli rysy są głębsze, to papierem wodnym, oczywiście papierem z umiarem ;-) i wykończyć pastami. Myślę, że najlepiej zrobić to ręcznie, przy użyciu twardej gąbki i Megsowego mleczka UC.   Odradzam pomysły "od  pana Zenka" z filcem na wiertarce itp...takie rzeczy to można robić jak sie naprawde wie co robi, Twardy  filc może w mgnieniu oka przegrzać materiał. Każdy szanujący się "mistrz polerki" zaczynał od roboty ręcznej.

EDYTA: oczywiście chodzi o twarda gąbkę polerską, a nie do kąpieli ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

Postanowiłem napisać również w tym dziale. Być może ktoś ma jakiś patent.

Czy ktoś orientuje się  czym usunąć rysy powstałe w wyniku instalacji hamulców i manetek na kierownicy z carbonu?

Można użyć zwykłej pasty polerskiej czy włókno węglowe wymaga specjalnych środków?

 

Dzięki za info. A czy np pasy. do tworzyw sztucznych takie jak np. do usuwania rys z ekranów telefonów czy plexi będą się nadawały?

Rysy są powierzchowne od montażu hamulców i manetek. Co to jest mleczko megsowe uc ? google mi tego nie znajduje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mleczko to MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND. Pasty do tworzyw beda zbyt delikatne. Mozesz probowac ale najszybciej pojdzie na mleczko i ew wodny papier scierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko twoja koera jest bardzoej twarda niz jakies tam plastiki. Tez cos tam tym poprawisz ale i wiecej sie namachasz.od biedy tobi lekkosciernym tempo bys cos zdzialal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

Postanowiłem napisać również w tym dziale. Być może ktoś ma jakiś patent.

Czy ktoś orientuje się  czym usunąć rysy powstałe w wyniku instalacji hamulców i manetek na kierownicy z carbonu?

Można użyć zwykłej pasty polerskiej czy włókno węglowe wymaga specjalnych środków?

 

O widzisz też tak myślałem

Nie wiem tylko którą?

Brałem pod uwagę dwie opcje :

 

http://allegro.pl/k2-tempo-turbo-pasta-polerska-nanoczasteczki-120g-i6205443702.html

 

czy troszkę mocniejszą 

 

http://allegro.pl/k2-turbo-tempo-pasta-polerska-lekkoscierna-120g-i6053926001.html

 

Generalnie wiem, że carbon jest twardy ale nie jestem pewien jakiej twardości jest lakier którym został pomalowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedlbym od lekkosciernej. Tylko pamietaj, nanoś tego cieniutko, i niech dobrze wyschnie. Bo jak bedzie za grubo albo nie wyschnie, to zapcha Ci sciere czy gabke i bedziesz sie z tym dlugo grzebal. Ma byc suche jak kreda.

A no i bedzie sie kurzylo, wiec lepiej zdjac ta kiere i odejsc odvroweru szczegolnie jesli ma amortyzatir ;-)

A no i bedzie sie kurzylo, wiec lepiej zdjac ta kiere i odejsc odvroweru szczegolnie jesli ma amortyzatir ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jutro nabędę lekko-ścierną tempo i zobaczymy.

Przetestuję najpierw na fragmencie sztycy schowanym w ramie ( i tak porysowany) 

powiedz tylko proszę czy namoczyć delikatnie szmatkę czy też gąbkę przy nanoszeniu czy jechać na sucho ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...